Elisabet Visnapuu: oma raha enam aastaks tähtajalisele hoiusele lukku ei taheta panna
Kui mullu rõõmustasid hoiustajad kõrgete intressimäärade üle ning seeläbi kasvasid nii tähtajaliste hoiuste kui ka kogumishoiuste mahud, siis sellel aastal on kasv pidurdunud. Üha enam eelistatakse hoiustamisel lühemat perioodi ning inimesed on hakanud otsima muid alternatiivseid võimalusi raha kasvatamiseks.
“Selle aasta aprillis langesid oluliselt tähtajalise hoiuse intressimäärad, mis andsid märgatava mõju ka hoiuste mahtudele. Eelmise aastaga võrreldes pidurdus uute tähtajaliste hoiuste lepingute arv ning huvi pöördus pikema perioodiga hoiustelt lühemate suunas. Endiselt on kõige populaarsemaks hoiustamisperioodiks üks aasta, kuid üha enam pakuvad huvi lühema, näiteks ühe- ja kolme kuuse perioodiga hoiused. Samuti on endiselt levinud trend sõlmida mitu hoiust erinevate perioodidega, säilitades seeläbi likviidsus ootamatuste korral,” avas kogumise, investeerimise ja pensionivaldkonna juht Elisabet Visnapuu.
Hoiustajad on pilgu pööranud investeerimise poole
Vastupidiselt tähtajalistele hoiustele on eraisikute kogumishoiuste mahud aastaga kasvanud üle 13%. Kogumishoiused on kõige populaarsemad just 30-39-aastaste seas, kellel on hoiustamise peamiseks põhjuseks kodulaenu sissemakseks raha kogumine ja talletamine ning meelerahufondi kasvatamine.
“Olukorras, kus hinnakasv ei pidurdu ja mitmes valdkonnas on töökohtadega seis ebastabiilne, soovitakse säilitada ligipääs oma rahale ning tähtajalisel hoiusel seda aastaks “lukku” ei taheta panna. Samas otsitakse varsemast enam alternatiivne, mis raha talletamise kõrval ka tulu teeniks. Nõnda on esimese kvartali 4,4-protsendilise inflatsiooni ning hoiuste intressimäärade langemise tuules hoiustajad pööranud pilgu tugevamalt ka investeerimise poole,” jagas Visnapuu.