Muuda keelt:

Registreeri nõustamisele ja SEB ekspert võtab Sinuga ühendust, et vastata tekkinud küsimustele ning seejärel leiame Sinule sobivaima lahenduse.

Registreeri nõustamisele

Tugi laenuvõtjatele

Paragraphs

Oleme teadlikud oma rollist mitte ainult headel, vaid ka raskematel aegadel. Seetõttu pakume laenuvõtjatele tuge, mis oli kriitilise tähtsusega 2008. aasta kriisi järel, COVID-19 pandeemia ajal ja on kättesaadav ka praegu.

Media
Image

Oleme loonud lahendused olukordadeks, kui Sul on raskusi SEB-st või SEB Liisingust võetud laenu tagasimaksmisega.

Maksepuhkus

Maksepuhkus on võimalus laenu põhiosamaksete tasumist ajutiselt edasi lükata ja tasuda maksepuhkuse perioodil vaid intressimakseid. Pärast maksepuhkuse lõppemist laenu kuumakse mõnevõrra suureneb, kuna maksepuhkuse ajal tasumata jäänud põhiosa liidetakse laenu põhiosa maksetele.

Laenu lõpptähtaja pikendamine

Laenu lõpptähtaja pikendamine võimaldab igakuist laenumakset vähendada, lükates laenu lõpptähtaega edasi. Näiteks saab kodulaenu maksimaalne periood olla 30 aastat. Kui Sul on jäänud hetkel kodulaenu tasuda veel 20 aastat, siis on võimalik perioodi kuni 10 aasta võrra pikendada. Selle võimaluse juures on oluline märkida, et intressikulu kogu laenuperioodi eest  suureneb. Täpse summa aitavad kalkuleerida meie laenueksperdid ning seda on võimalik ka ise arvutada meie kodulehel www.seb.ee oleva laenukalkulaatori abil. 

Laenu maksegraafiku muutmine

Laenu maksegraafiku muutmise võimalust pakume olukorras, kui laenu maksegraafik on võrdsetes põhiosades ehk laenu põhiosa makse on kogu laenu tagasimaksmise tähtaja jooksul fikseeritud samal tasemel, samas kui intressimakse on laenu alguses suurem ja väheneb aja jooksul laenujäägi vähenedes. Selle võimaluse puhul saab muuta maksegraafiku annuiteetgraafikuks, mis tähendab, et laenu kogumakse on fikseeritud samal tasemel kuni intressimäära või euribori muutumiseni.

Kuidas saan anda teada soovist võtta maksepuhkus?

Asjakohaste muudatuste tegemiseks on vaja täita avaldus. Seda saab teha internetipanga jaotises "Laenud/Liisingud" -> "Minu laenud", valides laenuleping, millele soovitakse maksepuhkust taotleda ning vajutades "Muud muudatused" -> "Maksepuhkus" -> "Jah"

Kas laenu tagasimaksegraafiku muutmine on raskuste korral parim lahendus?

Laenu tagasimaksmise pikendamine on lahendus rahalise koormuse vähendamiseks ootamatutes olukordades. Tasub aga olla teadlik, et tagasimaksegraafiku muutmine lineaarsest graafikust annuiteetgraafikuks toob kaasa selle, et intressimakseid tuleb kokku maksta rohkem. Seetõttu tuleks hoolikalt kaaluda, kas see on kõige sobivam muudatus.

Tähelepanu! 

Kui satud makseraskustesse, on kõige olulisem pöörduda varakult laenunõustaja poole ja otsida lahendusi. Ära lase olukorral veelgi halveneda ega jäta makseid tegemata. Seega võta meiega ühendust – koos leiame parima lahenduse.