Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Majanduskeskkond

 • Majanduskeskkond - 20.10.2017

  Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

  Kinnisvaraturul tasub valmistuda ka halvemaks ajaks

  Ehituslubade arvu kiire kasv viitab kinnisvaraturu jätkuvale aktiivsusele. Hoolimata optimistlikest majanduskasvuprognoosidest, on mõned turgu toetanud tegurid oma mõju peagi kaotamas. Stabiilsema majanduskeskkonna huvides võiks riik ambitsioonikate investeerimisplaanidega halvemad ajad ära oodata.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 13.10.2017

  Nobeli majanduspreemia annab inspiratsiooni ka Eesti poliitikutele

  Nobeli majanduspreemia annab inspiratsiooni ka Eesti poliitikutele

  Sel esmaspäeval kuulutati välja tänavuaastane Nobeli majanduspreemia võitja, kelleks osutus käitumusliku majandusteaduse ehk käitumisökonoomika üks käilakujudest Richard H. Thaler. Kui vahel kipuvad majandusteadlaste ideed jääma liialt kõrgelennulisteks, siis Thaler’i praktilised näpunäiteid on väga otseselt aidanud poliitikutel teha ühiskonna jaoks paremaid valikuid. Inspiratsiooni jagub ka Eestile.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 06.10.2017

  Kiire inflatsioon piirab majapidamiste ostujõudu

  Kiire inflatsioon piirab majapidamiste ostujõudu

  Kui paaril viimasel aastal on Eesti majanduskasvu peamine eestvedaja olnud majapidamiste julgem ostlemine, siis tänavu on eratarbimise kasv jäänud hinnamõjusid arvesse võttes oluliselt tagasihoidlikumaks. Selle peamine põhjus on kiire inflatsioon, mis on küll suurendanud kaubandusettevõtete müügitulu ja kergendanud inimeste rahakotti, kuid kogustes mõõdetuna toonud kaasa tuntava kasvu aeglustumise.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 29.09.2017

  Keskpankade uus dilemma

  Keskpankade uus dilemma

  Keskpankade jaoks on viimane kümnend olnud keeruline. Maailmamajanduse välja aitamine aastakümnete suurimast august on nõudnud otsuseid, millest kirjutatakse raamatuid ja majandusõpikuid ka järgnevatel kümnenditel. Veelgi raskem ülesanne näib aga olevat kohanemine olukorraga, kus majandus taas reipalt kasvama on asunud, kuid hinnad jonnakalt paigal püsivad.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 22.09.2017

  Tööturg kutseharidust ei väärtusta

  Tööturg kutseharidust ei väärtusta

  Lõppeval nädalal on avalikkuse tähelepanu, eelkõige pahameelt, pälvinud haridusministri idee kehtestada gümnaasiumisse sisseastumiseks keskmisel hindel põhinev lävend. Idee peamiseks eesmärgiks on suurendada noorte osakaalu, kes põhikooli lõpetamise järel valivad edasiõppimiseks kutsekooli. Samas ei näi tööturg täna kutsehariduse lõpetanuid piisavalt väärtustavat, mistõttu on idee mõistlikkus kaheldav.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 15.09.2017

  Majanduskeskkond soosib eksportijaid

  Majanduskeskkond soosib eksportijaid

  Kuigi ekspordi kasv juulis mõnevõrra aeglustus, püsib väliskeskkond eksportööride jaoks pigem helge. Tugev nõudlus Skandinaavias on Eesti koguekspordis aina olulisemaks muutnud puidu ja sellest valmistatud tooted. Pikemas plaanis oleks majanduse jaoks kasulik, kui puidutööstuse kõrvale kerkiks ka teisi välisturgudel konkurentsivõimelisi tööstusharusid.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 02.06.2017

  Majanduskasv sööstis paigalt

  Majanduskasv sööstis paigalt

  Eesti majanduskasv kiirenes esimeses kvartalis oluliselt, toeks tugev välisnõudlus ja tõusuteel investeeringud. Kiire majanduskasv paneb veelgi suurema küsimärgi alla valitsuse plaani elavdada majandust täiendavate investeeringute ja eelarvedefitsiidi abil.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 26.05.2017

  Kuidas läheb Soome majandusel?

  Kuidas läheb Soome majandusel?

  Soome majandus on viimastel aegadel suutnud näidata oodatust paremaid tulemusi. Arvestades kahe riigi tihedaid majanduslikke seoseid, parandab see ka Eesti ettevõtete positsiooni.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 19.05.2017

  Töötus väheneb prognooside kiuste

  Töötus väheneb prognooside kiuste

  Lõppeval nädalal avaldatud värske tööturustatistika kohaselt on Eesti tööhõive rekordtasemel ja töötus jätkanud alanemist. Majanduse kui terviku jaoks on tugev tööturg üks kõige olulisematest eesmärkidest, ettevõtted peavad aga valmis olema palgasurve jätkumiseks.

  Loen edasi

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.