Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Majanduskeskkond

 • Majanduskeskkond - 09.11.2018

  Finantsesoteerika ja säästmine

  Finantsesoteerika ja säästmine

  Valimiseelne ärevus on asunud kõigutama pensionisambaid. Laiemalt on tegemist järjekordse näitega, et noorel ühiskonnal on suurest ja laiast finantsmaailmast veel väga palju õppida.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 02.11.2018

  Tugev tööturg jääb tarbimise kasvu toetama

  Tugev tööturg jääb tarbimise kasvu toetama

  Tulumaksureform ei ole sellel aastal kaubandusele oodatud miljoneid toonud, ent kaupmehed ei saa müüginumbrite üle ka kurta. Kuigi näha on märke majanduskasvu aeglustumisest, lubab tugev tööturg inimestel julgelt tarbida ka edaspidi.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 26.10.2018

  Ehitussektor on aeglustumas

  Ehitussektor on aeglustumas

  Märgid näitavad, et senine hoogne ehitustempo on aeglustumas. Õnneks ei ole seekordne ehitusbuum toonud kaasa suuri moonutusi tööturul, mis lubab majandusel uute oludega paremini kohaneda.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 19.10.2018

  Mis parandaks Eesti konkurentsivõimet?

  Mis parandaks Eesti konkurentsivõimet?

  Äsja avaldatud riikide konkurentsivõime edetabelis on Eesti mullusega võrreldes mõned kohad ära andnud. Taolised järjestused võivad tunduda kunstlikud, kuid loovad hea võrdlusbaasi ja annavad ehk mõtteid, mida majanduse edendamiseks veel ette võtta.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 12.10.2018

  Oodates majanduskriisi

  Oodates majanduskriisi

  Lõppevat nädalat jäävad saatma suurem hinnakorrektuur maailma aktsiabörsidel ja IMFi kärbitud majanduskasvuprognoos. Need sündmused lisavad ainult hoogu viimsepäeva¬kuulutajatele, kes aina valjemal häälel järgmist majanduskriisi lubavad. Välismaistes  majanduslehtedes ilmub artikleid uue kriisi ajastuse ja eeldatavate põhjuste kohta järjepanu. Kodumaal tekitab majanduselu jälgivates inimestest kõhedat déjà-vu tunnet täispööretel ehitussektor ja tööturg, kus palgakasv ootab ka kõige kesisemate oskustega töötajat. Kui kõhutunde vastu vaielda on raske, siis statistikat vaadates ei saa me vähemalt Eestis eelmise majandusbuumiga võrreldavast ajast siiski rääkida.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 05.10.2018

  Kas jääme Leedule alla ka tööstuses?

  Kas jääme Leedule alla ka tööstuses?

  Eesti tööstustoodang jätkab stabiilset kasvu, kuid vaadates tööstusettevõtete tootlikkust, kipume alla jääma mitte rikastele Põhjamaadele, vaid ka juba Leedule.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 21.09.2018

  Kaubandussõda kogub tuure

  Kaubandussõda kogub tuure

  USA ja Hiina vaheline konflikt on uute tollide kehtestamisega võtmas täiemahulise kaubandussõja mõõtmeid. Kuigi tariifid on hetkel veel tagasihoidlikud, siis ettevaates on oodata pigem olukorra halvenemist.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 07.09.2018

  Kas vähesed investeeringud on majanduse jaoks probleem?

  Kas vähesed investeeringud on majanduse jaoks probleem?

  Eesti majanduse viimaste aastate üheks oluliseks probleemiks on peetud investeeringute vähesust. Kiirema ja kestlikuma majanduskasvu saavutamiseks on investeeringud vajalikud, kuid masinate ja hoonete asemel peaksid need ehk senisest enam keskenduma varadele, mille väärtust eurodes on raskem mõõta.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 03.09.2018

  Millisel kursil liigub majandus?

  Millisel kursil liigub majandus?

  SEB värske majandusprognoos maalib olukorrast Eesti ja maailmamajanduses kahetise pildi. Ühelt poolt läheb justkui hästi – SKP kasvab, töötus väheneb ja nii ettevõtjad kui tarbijad on tuleviku osas optimistlikult meelestatud. Teisalt on õhus tunda pinget ja ebakindlust: kas kaubandussõda tuleb, kuidas mõjutab majandust muutunud poliitiline kliima, kui kaua kasv veel kestab?

  Loen edasi

 

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.