Muuda keelt:
Image

Vali SEB II pensionisammas

Paragraphs

Sinu personaalne pensionileht

  • Hea ülevaade Sinu pensionivaradest.
  • Kalkulaator aitab arvutada Sinu pensioni suuruse.
  • Väärtuslikud nõuanded sobivaima kogumislahenduse leidmiseks.
  • Võimalus kiirelt ja mugavalt oma kogumislahendustes muudatusi teha.

Pensioni II sammas

Pension sõltub otseselt Sinu sissetulekust. Kui liitud II sambaga, kannab tööandja iga kuu  vastavalt Sinu valikule kas 2%, 4% või 6% Sinu brutopalgast pensionikontole. Riik lisab sellele sotsiaalmaksu arvelt summa, mis võrdub 4%-ga Sinu brutopalgast.  

SEB pensionifondide seast leiab endale sobiva igaüks.  

Pensioni III sammas

See vabatahtlik kogumine pensioniks aitab Sul soovitud elustiili säilitada ka pärast töötamise lõpetamist. III sambaga saad tulumaksu tagastuse sissemaksetelt, mis ei ületa 15% Sinu maksustatud aastatulust ega 6000 eurot aastas. III sambas kogutud raha saab kasutada endale sobival ajal ning see on päritav. Aitame Sul leida sobiva lahenduse.

Miks koguda pensioniks?

Tänane pensionisüsteem tähendab, et keskmine pensionär saab ainult 40% oma pensionieelsest palgast. II ja III sambasse kogumisel on keskmine pension 60-70% pensionieelsest sissetulekust.
Nüüd saame riigilt eelmistest põlvkondadest väiksema osa pensioniks. Lisaks pikeneb oodatav eluiga, mis tähendab, et pensioniaeg pikeneb ja enda kogutud säästud muutuvad üha olulisemaks.
Järjekindlalt kogudes saad mõjutada seda, kuidas Sinu säästud aja jooksul kasvavad ning võimalus oma pensionit paremini planeerida.
Mida varem alustad pensioniks kogumist, seda vähem pead igakuiselt raha kõrvale panema sama eesmärgi täitmiseks.

Sinu valikud – globaalne mõju

Kuidas Sulle tundub, kui Sinu pensionifondid investeerivad jätkusuutlikesse lahendustesse ja aitavad sellega maailma keskkonnasõbralikumaks ja paremaks muuta?

Kas vajad pensioni kohta nõu?

Meie professionaalsed töötajad aitavad leida sobiva lahenduse Sinu vajadustele. Nõustamine toimub Sulle sobivas vormis kas videokõne või telefoni teel või SEB kontoris.

Registreerin nõustamisele