Muuda keelt:
Pilt
Pension_SEB

Aitame Teid pensioniks ette valmistada

Paragraphs

Teie personaalne pensionileht

  • Hea ülevaade Teie pensionivaradest
  • Kalkulaator aitab arvutada Teie pensioni suuruse
  • Väärtuslikud nõuanded sobivaima kogumislahenduse leidmiseks
  • Võimalus kiirelt ja mugavalt oma kogumislahendustes muudatusi teha

Pensioni II sammas

Kogumispension, mis sõltub otseselt Teie sissetulekust. II sambaga liitumisel kantakse igal kuul Teie isiklikule pensionikontole 2% Teie brutopalgast. Riik lisab sellele summa, mis võrdub 4% Teie brutopalgast ja mis makstakse sotsiaalmaksu arvelt. Nii moodustub igakuine 6% kogumispension. Valige vastutustundlik fondijuht ja lahendus - pensionifondid või pensioni investeerimiskonto - milline sobib Teile kõige paremini.

Pensioni III sammas

See on vabatahtlik kogumine pensioniks, mis aitab Teil soovitud elustiili säilitada ka pärast töötamise lõpetamist. Valida saab kahe kogumislahenduse vahel - vabatahtlikud pensionifondid või III samba elukindlustusleping. Mõlema lahendusega saate tulumaksu tagastuse sissemaksetelt, mis ei ületa 15% Teie maksustatud aastatulust ega 6000 eurot aastas. III sambas kogutud raha saab kasutada endale sobival ajal ning see on päritav. Aitame leida Teile sobiva lahenduse.

Miks koguda pensioniks?

Tänane pensionisüsteem tähendab, et keskmine pensionär saab ainult 40% oma pensionieelsest palgast. II ja III sambasse kogumisel on keskmine pension 60-70% pensionieelsest sissetulekust.
Nüüd saame riigilt eelmistest põlvkondadest väiksema osa pensioniks. Lisaks pikeneb oodatav eluiga, mis tähendab, et pensioniaeg pikeneb ja enda kogutud säästud muutuvad üha olulisemaks.
Järjekindlalt kogudes saate mõjutada seda, kuidas Teie säästud aja jooksul kasvavad ning võimalus oma pensionit paremini planeerida.
Mida varem alustate pensioniks kogumist, seda vähem peate igakuiselt raha kõrvale panema sama eesmärgi täitmiseks.

Sinu valikud – globaalne mõju

Kuidas Teile tundub, kui Teie pensionifondid investeerivad jätkusuutlikesse lahendustesse ja aitavad sellega maailma keskkonnasõbralikumaks ja paremaks muuta?

Muudatused pensionisüsteemis

Media

Kas vajate pensioni osas nõu?

  • Meie professionaalsed töötajad aitavad leida sobiva lahenduse Teie vajadustele. Nõustamine Teile sobivas vormis - videokõne, telefoni teel või kohtumine SEB kontoris

Registreerin nõustamisele