Muuda keelt:
Image
Pension_SEB

Aitame Teid pensioniks ette valmistada

Paragraphs

Sinu personaalne pensionileht

  • Hea ülevaade Sinu pensionivaradest.
  • Kalkulaator aitab arvutada Sinu pensioni suuruse.
  • Väärtuslikud nõuanded sobivaima kogumislahenduse leidmiseks.
  • Võimalus kiirelt ja mugavalt oma kogumislahendustes muudatusi teha.

Pensioni II sammas

Kogumispension, mis sõltub otseselt Sinu sissetulekust. II sambaga liitumisel kantakse igas kuus Sinu isiklikule pensionikontole 2% Sinu brutopalgast. Riik lisab sellele summa, mis võrdub 4% Sinu brutopalgast ja mis makstakse sotsiaalmaksu arvelt. Nii moodustub kogumispension 6% kuus. Vali vastutustundlik fondijuht ja lahendus - pensionifondid või pensioni investeerimiskonto - mis sobib Sulle kõige paremini.

Pensioni III sammas

See vabatahtlik kogumine pensioniks aitab Sul soovitud elustiili säilitada ka pärast töötamise lõpetamist. Valida saab kahe kogumislahenduse vahel - vabatahtlikud pensionifondid või III samba elukindlustusleping. Mõlema lahendusega saad tulumaksu tagastuse sissemaksetelt, mis ei ületa 15% Sinu maksustatud aastatulust ega 6000 eurot aastas. III sambas kogutud raha saab kasutada endale sobival ajal ning see on päritav. Aitame Sul leida sobiva lahenduse.

Miks koguda pensioniks?

Tänane pensionisüsteem tähendab, et keskmine pensionär saab ainult 40% oma pensionieelsest palgast. II ja III sambasse kogumisel on keskmine pension 60-70% pensionieelsest sissetulekust.
Nüüd saame riigilt eelmistest põlvkondadest väiksema osa pensioniks. Lisaks pikeneb oodatav eluiga, mis tähendab, et pensioniaeg pikeneb ja enda kogutud säästud muutuvad üha olulisemaks.
Järjekindlalt kogudes saate mõjutada seda, kuidas Teie säästud aja jooksul kasvavad ning võimalus oma pensionit paremini planeerida.
Mida varem alustate pensioniks kogumist, seda vähem peate igakuiselt raha kõrvale panema sama eesmärgi täitmiseks.

Sinu valikud – globaalne mõju

Kuidas Sulle tundub, kui Sinu pensionifondid investeerivad jätkusuutlikesse lahendustesse ja aitavad sellega maailma keskkonnasõbralikumaks ja paremaks muuta?

Kas vajad pensioni kohta nõu?

  • Meie professionaalsed töötajad aitavad leida sobiva lahenduse Sinu vajadustele. Nõustamine toimub Sulle sobivas vormis kas videokõne või telefoni teel või SEB kontoris.

Registreerin nõustamisele