Tööandjapension lisab motivatsiooni ja kasvatab vastutustunnet
Töökohta valides jälgivad inimesed erinevaid tegureid: kelle jaoks on oluline tööaja paindlikkus, kellele spordi- või tervise toetamine. Hinnatud tööandjaid iseloomustab sageli ka tööandjapension. Mida see endast üldse kujutab ja miks võiks ettevõte tööandjapensionit kaaluda?
Rahatarkusest räägitakse tänapäeval juba koolitunnis ning finantsteadlikkus on aina rohkem väärtustatud. Kuigi oma pensionisammastele ülearu tihti ei mõelda, on aina rohkem töötajaid, kes plaanivad oma tuleviku sissetulekut ning osa oma palgast kolmandasse pensionisambasse suunavad. Makseid kolmandasse sambasse saab töötaja asemel teha ka näiteks tööandja. Väga lihtsasti selgitades ongi tööandjapension kui tööandja panus töötajale täiendava kogumispensioni kogumisel.
Kolm põhjust, miks tööandjapensionit kaaluda
Tööandjapension on ettevõtte motivatsioonipaketi üks osa. Täiendava pikaajalise motivatsiooni pakkumine näitab töötaja väärtustamist ning võib uusi inimesi värvates tööturul konkurentsieelise anda. Motiveeritud töötaja on ettevõttele lojaalne ning jääb seetõttu kauemaks.
Tööandjapensioni pakkudes hoolitseb tööandja oma töötaja tulevase sissetuleku eest ning näitab seega sotsiaalset vastutustundlikkust. Töötaja jaoks on olulised tegurid suurem turvatunne tuleviku ees ja parem pension.
Tööandjapensioni abil saab tööandja anda oma panuse jätkusuutliku ühiskonna heaks: tööandja panus innustab ka töötajat pensioni kogumise eesmärki paremini täitma ning tänu sellele ei lükata pensioniks kogumist edasi. Tööandjapension teeb esimese sammu ja kaasab need töötajad, kes seni ise pole säästnud.
Tööandjapension kui väärtuspakkumise oluline osa
Näiteks Rootsis on tööandjapension väga levinud ning see on ka põhjus, miks SEB pakub oma töötajatele tööandjapensionit juba üle kümne aasta. Projekt sai alguse Skandinaavia kolleegide soovist tõsta Baltikumi töötajate teadlikkust kolmandasse sambasse kogumise positiivsetest mõjudest. Nii töötati kogu Baltikumis välja ühtne tööandjapensioni süsteem, mis käivituski 2012. aasta suvel.
Tööandjapension ei ole tegelikult üks kindel skeem, vaid iga ettevõte saab endale sobiva lahenduse leida ning valida erinevate investeerimisriskiga toodete hulgast. Nii on ka SEB-s soodustuse tingimused läinud järjest paindlikumaks, näiteks tänaseks on töötaja omaosalus vabatahtlik ja ta saab selle suuruse ise määrata. Algusaastatega võrreldes on ka tööandja poolt III sambasse tehtav sissemaksete suurus ja piirmäär tõusnud.
SEB rahuloluküsitlustest tuleb välja, et töötajad hindavad tööandjapensioni olemasolu kõrgelt.
Loe lisaks tööandjapensionist.
Küsi tööandjapensioni võimaluste kohta lisa ja registreeru nõustamisele.
Peeter Schamardin
SEB Varahalduse äriarendusjuht
Finantsteenust osutab SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaal, SEB pensionifonde valitseb SEB Varahaldus. Eeltoodud teave on üksnes informatiivse iseloomuga ja ei ole mõeldud nõustamise, soovituse ega pakkumisena lepingu sõlmimiseks. Tutvuge tingimustega SEB kodulehel www.seb.ee ja vajadusel registreeruge nõustamisele.