Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 9. märts 2017 17:25

Balti riikide VKE-d peavad jätkusuutlikku ettevõtlust oluliseks

Eesti, Läti ja Leedu väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted (VKE-d) peavad ettevõtluses tähtsaks jätkusuutlikkust ning endiselt hinnatakse kõige kõrgemalt vastutustundlikku äritegevust, selgus SEB poolt korraldatud uuringust „Baltimaade ettevõtlusbaromeeter 2017“ (Baltic Business Outlook).

„Uuringu tulemused näitavad, et ettevõtted mõistavad, milliseid eeliseid vastutustundlik äritegevus endaga kaasa toob. Jätkusuutlik ettevõtlus tõstab klientide ja partnerite silmis mainet ning on konkurentsieeliseks ka majandustegevust arvesse võttes,“ ütles SEB Panga juhatuse liige, jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht Ainar Leppänen.

Küsitluses osalenud ettevõtted peavad teist aastat järjest kõige tähtsamaks ettevõtte tegevust, mis hõlmab vastutustundlikku müüki ja nõustamist, läbipaistvat finantsaruandlust, tugevat brändi ja mainet ning madalamaid riske tarneahelas. Skaalal ühest viieni hindavad seda kõige kõrgemalt Leedu VKE-d (4,45 punkti), kellele järgnevad Eesti ja Läti ettevõtted (vastavalt 4,3 ja 4,2 punkti).

Peaaegu sama oluline Balti riikide VKE-de jaoks panustamine töötajatesse ja ühiskonda. See kajastub lojaalsuses, suuremas töötajate kaasamises, väiksemas tööjõu voolavuses, suuremas tööviljakuses ja kogukonda panustamises. Ka seda põhimõtet hindavad kõige kõrgemalt leedulased (4,1 punkti), kellele järgnevad eestlased ja lätlased (3,9 punkti).

Uuringust selgus, et kõige vähem väärtustavad Balti VKE-d vastutustundlikku suhtumist loodusressurssidesse, mis väljendub ressursside tõhusas kasutamises ja keskkonnasäästlikus tootmises – kogu regioonis jääb hinnang siin 3,6 ja 3,7 punkti vahele.

SEB Grupp viis 2016. aasta sügisel Baltimaades läbi uuringu, millega taheti kaardistada väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) ootusi majandusaastaks 2017. Balti majandusülevaate (Baltic Business Outlook) uus väljaanne teeb projektist kokkuvõtteid ja tutvustab 4542 uuringus osalenud Balti VKE vaateid.

Uuringuga saab tutvuda siin: http://www.seb.ee/sites/default/files/web/files/uudised/BBO_2017.pdf


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB

telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.