Muuda keelt:

Rohelised pakkumised

Paragraphs

Tooted, mille puhul jälgitakse kas SEB roheliste võlakirjade raamkriteeriume (PDF, ENG) või Euroopa Liidu taksonoomiamäärust (ENG), millega on määratletud kriteeriumid ja standardid, mille alusel Euroopa pangad saavad rohelisi finantseerimistooteid klassifitseerida.

Laenud jätkusuutlikel, keskkonnasõbralikel eesmärkidel, näiteks CO2 heitkoguste vähendamiseks, või roheüleminekut soodustavatel eesmärkidel, näiteks uute keskkonnasõbralike tehnoloogiate arendamiseks.

Media
Image
car driving on the road through forest

Roheline liising

Alates 2026. aastast arvatakse Euroopa Liidus keskkonnahoidlikuks ainult need autod, mille süsinikdioksiidi heide on null grammi. SEB pakub juba praegu keskkonnahoidliku auto ostmiseks soodsamate tingimustega rohelist liisingut.

Roheline laen

SEB annab keskkonnahoidlikku laenu ettevõtetele, kes vähendavad kliimamuutusi ja avaldavad keskkonnale positiivset mõju.

Roheline mikrolaen ettevõttele

Keskkonnasõbraliku ettevõtluse toetamiseks pakume soodsamaid laenutingimusi päikesepaneelide ja elektriautode laadimisjaamade soetamiseks.

Roheline kodulaen

Igal kodul on teatav mõju keskkonnale. Kasvuhoonegaaside heitkoguseid mõjutab kodus tarbitav soojus- ja elektrienergia hulk. Keskkonnamõju vähendamiseks tahame soodustada energiatõhusate kodude ehitamist ja ostmist.

  • Madalamad kommunaalarved
  • Keskkonnasõbralik
  • Tervislikum kodukeskkond
  • Pikaajaline kinnisvara väärtuse eelis

Keskkonnasõbralikud pakkumised

Keskkonnasõbralikud lahendused, tooted ja teenused, mille puhul ei järgita Euroopa Liidu taksonoomiamäärust, kuid mis avaldavad siiski keskkonnale positiivset mõju. Keskkonnasõbralike pakkumiste kategooriasse kuuluvad tooted või teenused ei vasta kõikidele ametlikele rohe- või kestlikkusmärgise kriteeriumidele.

Media
Image

Mobiilirakendus MinuJalajälg | SEB

  • Mobiilirakendus on tasuta ning igaühele kättesaadav
  • Mobiilirakendus MinuJalajälg | SEB või MyFootprint | SEB jagab Sinuga lihtsasti kasutatavaid ideid ja näpunäiteid oma süsiniku jalajälje vähendamiseks

Päikesepaneelide laen

Pakume laenu fikseeritud intressimääraga 4,5% aastas, kui:

  • kasutad laenu päikesepaneelide ostuks ja paigaldamiseks
  • vormistad koos laenuga SEB laenukaitse kindlustuse, mis kaitseb Sind ootamatuste korral

Keskkonnasõbralik pangakaart (ISIC)

Eesti esimene keskkonnasõbralik pangakaart #maisic

Kaardi idee töötasid välja SEB noored kolleegid praktikaprogrammi Youth LAB raames. Võttes kasutusele maisist tehtud ISIC ja ITIC pangakaardid, hoiame SEB-s aastas kokku ligikaudu 230kg plastikut.

Roboinvestor

Kõik roboinvestori pakutud lahendused arvestavad jätkusuutlikkusega. Roboinvestori pakutud investeeringud klassifitseeritakse artikli 8 ja sellele järgnevate artiklite alla.

Tähendusrikas pension

SEB eesmärk on aidata kaasa üleminekul jätkusuutlikule tulevikule. Usume, et jätkusuutlikkuse põhimõtteid arvestavad investeeringud võivad pikemas vaates olla tulusad.