Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Eraklient

Kasvuportfell Pensioniks

Kasvuportfell Pensioniks

Kogu pensionivara enda valitud fondides

  • Suunate ise oma pensioniinvesteeringuid
  • Lai fondide valik
  • III sambasse kogumisega kaasnevad maksusoodustused

Lepingu sõlmimiseks registreeruge nõustamisele.

Kasvuportfell Pensioniks annab Teile võimaluse ise otsustada oma pensionivarade paigutamise üle. Nii on Teil võimalik pensioniks raha koguda, investeerides varasid enda riskitaluvusele ja tootlusootusele vastavatesse fondidesse.


Investeeringud

Kasvuportfell Pensioniks kogumislahendusega on Teil võimalik koostada ise endale investeerimisportfell SEB pakutavatest fondidest või paigutada raha ainult ühte fondi. Lepingu kehtivusaja jooksul võite oma investeeringuid paigutada ühest fondist teise tulumaksuvabalt ning sisenemis- ja väljumistasudeta, seejuures ei võeta internetipangas tehtud vahetustehingult teenustasu.

Sissemaksed saate teha vabalt valitud ajal ja suuruses. Minimaalne sissemakse on 30 eurot kuus. Teil on raha osalise väljavõtmise võimalus.


Maksusoodustused

III pensionisamba sissemaksetelt tagastab riik igal aastal tulumaksu. Tulumaksutagastust saate maksetelt, mille kogusumma ei ületa 15% Teie aastasest brutosissetulekust ja jääb aastas 6000 € piiresse.

Väljamaksed, mis tehakse Teile pärast 55. sünnipäeva, on

  • soodsama tulumaksumääraga või
  • eluaegsete väljamaksetena tulumaksuvabad, juhul kui lepingu sõlmimisest on möödunud vähemalt viis aastat.


Elukindlustuskaitse

Koos Kasvuportfell Pensioniks lepinguga kehtib elukindlustuskaitse. Teie surma korral makstakse Teie määratud soodustatud isikule välja 101%-line kindlustussumma ehk 1% rohkem kui Teie investeeringute müügisumma.

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.