Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 25. märts 2019 11:25

Põllumajandusettevõtted on käibekasvu osas kõige optimistlikumad

Põllumajandussektor on Eesti väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) võrdluses tänavuse käibekasvu osas kõige optimistlikum, näitab SEB uuring „Baltimaade majandusbaromeeter“ (Baltic Business Outlook).

„SEB uuringu põhjal on kindlustunne kõigi tegevusalade lõikes väga hea.  Põllumajandussektor paistab silma kõige suurema tõeliste optimistide osakaaluga: 19% küsitlusele vastanutest arvab, et nende ettevõtte käive kasvab tänavu üle 15 protsendi ning selles arvestuses järgnevad ehitussektor (15%) ja kaubandussektor (14%),“ kommenteeris SEB Panga jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen.

„Põllumajanduses on ilmselt optimistlikumad need ettevõtted, keda eelmise aasta põud mõjutas vähem. Kindlustundeks annab põhjust ka asjaolu, et paljud põllumajanduses tegutsevad VKE-d on viimastel aastatel piisavalt investeerinud, sealhulgas ökotootmisse, ja oma tooteid suudetakse müüa,“ lisas Leppänen.

Kõige vähem on suuri optimiste majandus- ja toitlustusalal ning transpordis ja logistikas, kus mõlemas prognoosib üle 15-protsendilist käibekasvu 7% VKE-dest. Üldkokkuvõttes suuri erinevusi sektorite vahel ei ole.

Lätis ja Leedus on suuri optimiste kõige rohkem haldus- ja teenindussektoris, vastavalt 14% ja 18%. Pessimiste on Lätis kõige rohkem majutuses ja toitlustuses (23%) ning Leedus hariduses ja tervishoius (16%).

2018. aastal oli Balti riikide majanduskasv Euroopa kiireimate seas ning palkade ja sisenõudluse kasv on märgatavalt tõstnud Eesti, Läti ja Leedu VKE-de kindlustunnet käimasolevaks majandusaastaks.

Kõige suuremad optimistid on Eesti VKE-d, kellest tänavu ootab käibekasvu 92%, mis on viimase viie aasta kõrgeim näitaja. Lätis on vastav osakaal 89% ja Leedu 87%, nii et sõltuvalt riigist on käibelangust kartvate VKE-de osakaal vähenenud 10% protsendi juurde.

SEB Grupp korraldas seitsmendat aastat järjest uuringu „Baltimaade majandusbaromeeter“ (Baltic Business Outlook), kus kaardistati Balti väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) ootusi alanud majandusaastaks. Eelmise aasta detsembris toimunud küsitlusele vastas Baltimaades ligi 4500 VKE-d.

 

Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB

telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post mailto:evelin.allas@seb.ee

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.