Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 10. juuni 2021 13:50

SEB koolisaadikud andsid ligi 90 rahatarkuse tundi

SEB koolisaadikute programmiga liitus aasta alguses 31 keskkooli õpilast. Noored läbisid viie kuu jooksul finantskirjaoskuse koolituste sarja ja andsid ligi 90 rahatarkuse tundi, kus osales kokku üle 2500 õpilase.

„Investeerimine, jätkusuutlik ettevõtlus ja rahaasjade edukas korraldamine pakuvad noortele järjest rohkem huvi, mistõttu otsustasime selle aasta alguses alustada koolisaadikute programmiga. Selle initsiatiivi raames saime pakkuda tublidele ja hakkajatele keskkooli noortele võimalust saada esmane kogemus finantsmaailmas, läbida põhjalik rahatarkuse koolituste sari ja oma teadmisi kaasõpilastega jagada ning koostöös panustada laiemalt finantskirjaoskuse parandamisse üle Eesti,“ kommenteeris SEB eraklientide segmendi müügijuht ja Koolisaadikute projektijuht Merit Kalm.

Koolisaadikute programmi eesmärgiks oli jagada rahatarkust noortelt noortele, osalesid 10. kuni 11. klassi õpilased ja kaasatud oli 20 kooli üle Eesti. Viis kuud kestnud programmi jooksul koolitati saadikuid säästmise, investeerimise ja jätkusuutliku ettevõtluse teemadel. Lisaks toimusid saadikutele õpitoad, mis rääkisid edukast avalikust esinemisest ning teenuse disainist, et paremini oma finantsteadmiste jagamiseks ette valmistada. Noortele olid nende isiklikul arenguteel panga poolt toeks SEB mentorid, kellega koos seati õpilasele isiklikud eesmärgid programmi edukaks läbimiseks ning kohtuti kogu programmi vältel virtuaalselt.

„Maikuus korraldasime koolisaadikutele täiendavalt disainmõtlemise töötoa, kus noored said ise luua uue jätkusuutliku toote või teenuse, läbides selleks prototüübi väljatöötamise erinevad faasid,“ lisas Kalm.

SEB koolisaadikud jagasid oma finantsteadmisi märtsi algusest kuni mai lõpuni. Rahatarkuse tunnid toimusid koolis erinevates ainetundides, aga ka seminaridel ja matemaatika päevadel ning räägiti säästmisest, investeerimisest ja jätkusuutlikust ettevõtlusest. Tundides ei reklaamitud ühtegi pangateenust.


Lisainfo:

Maarja Kalamas
kommunikatsioonijuht
SEB Pank

mobiil +372 5304 5743
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.