Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 9. mai 2018 13:50

Lätlased ja leedulased asutavad oma ettevõtte, et teenida rohkem raha, samal ajal kui eestlased tahavad olla iseenda peremehed

SEB uuringu „Baltimaade ettevõtlusbaromeeter“ (Baltic Business Outlook) tulemustest selgus, et 39% alustavatest ettevõtjatest Lätis ning 37% Leedus asutas firma isikliku sissetuleku kasvatamiseks. Eestis tõi selle põhjuse esile 26%, kuid meil luuakse oma ettevõte selleks, et saada iseenda peremeheks ja tööandjaks – nii arvas 29% vastanutest.

Võimalus saada iseenda peremeheks motiveeris 28% uutest ettevõtjatest Lätis ja 33% Leedus. Kolmas kõige sagedamini nimetatud põhjus on soov muuta hobi äritegevuseks – selleks on oma ettevõtte loonud 25% uutest ettevõtjatest Eestis ning 14% Lätis ja Leedus. Eelmise töökoha kaotus ja soov töötada paindliku graafikuga olid ettevõtte asutamisel harvemini nimetatud põhjused.

SEB Eesti jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen kommenteeris uuringut: „Majanduslikult arenenud riikide kogemus näitab, et mida rohkem inimesi tegeleb ettevõtlusega, seda kõrgem on elatustase. Pole oluline, miks inimesed ettevõtte asutavad. Oluline on see, et inimesed võtavad initsiatiivi ja liiguvad oma eesmärkide poole. Tänased edukad ettevõtted on kunagi alguse saanud ettevõtlike inimeste ideedest ja mõtetest. Mida rohkem selliseid inimesi meil on, seda paremal järjel oleme ühiskonna ja riigina!“

Eestlased on Baltimaades uute ettevõtete loomisel kõige aktiivsemad ja 2017. aastal registreeriti Eestis 21 947 uut ettevõtet. Leedus asutati eelmisel aastal 11 378 uut ettevõtet ja Lätis 10 094.

SEB Baltimaade alustavate ettevõtete uuring viidi läbi 2017. aasta detsembris ja 2018. aasta jaanuaris. Eestis, Lätis ja Leedus küsitleti rohkem kui 1500 ettevõtet.

 

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
turunduse ja kommunikatsiooni divisjon
SEB
telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.