Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Koroonaviiruse mõju rahaasjadele

Töötame SEB-s selle nimel, et vähendada Covid-19 viiruse mõju meie klientide rahaasjadele.

Oleme oma klientidega nii heas kui halvas. Selleks, et võimalikku keerulist olukorda leevendada ja Teil ükski pangatoiming tegemata ei jääks ning pangatöötajalt vajalikku tuge saaksite, oleme koondanud kasuliku teabe siia lehele. Leiate siit vajaliku info nii igapäevaste pangatoimingute kui ka laenu, kindlustuse ja investeeringute teemal. Nagu alati, nii ka praegu, saame ajutiste makseraskuste puhul pakkuda klientidele vajalikku maksepuhkust.

Täiustame oma plaani viiruse mõju vastu võitlemiseks iga päev, et olukorrast koos oma klientidega edukalt välja tulla.

Allan Parik
juhatuse esimees
SEB Pank

 

 

Pangakontorite lahtiolekuajad ja muudatused

Seoses kõrgendatud nakkusohuga on suletud SEB Võru (kuni 3. aprillini) ja Kuressaare (kuni 19. aprillini) kontorid. Kliente teenindatakse digitaalsete kanalite ja videokohtumise vahendusel.

Soovides kaitsta meie klientide ja töötajate tervist, toimub alates 1. aprillist teenindus pangakontorites personaalselt kokku lepitud aegadel. Kontoris kohtumisele registreerimiseks palume helistada meie klienditoe telefonil 665 5100. Klienditoe konsultant aitab esialgu välja selgitada, kas kontori külastus on tingimata vajalik ning annab nõu juhul, kui vajalik toiming on võimalik ära teha digitaalses kanalis.

Kohtumiseks aja broneerimisel palume arvestada, et enamik SEB pangakontoreid on avatud lühendatud tööajaga, kuid palume kontorikülastuse asemel kasutada pangateenuseid digitaalselt internetipangas ja mobiilirakenduses ning vajadusel pidada pangatöötajaga nõu videokohtumisel.

 

 
 

 

Pangateenused, mida saate kasutada kodust lahkumata

 • Kontrollida kontojääki ja teha makseid SEB internetipangas ja mobiilirakenduses.
 • Tellida deebetkaart endale postiga koju.
 • Mobiilirakenduses seadistada mobiilse viipemakse võimalus.
 • Muuta pangakaardi limiite. Erandkorras suurendada viipemakse (sh mobiilne viipemakse) limiiti 50 euroni.
 • Muuta internetipangas ülekannete limiiti: päevalimiiti kuni 4000 ja kuulimiiti kuni 10 000 euroni.
 • Taotleda krediitkaarti, väike- ja kodulaenu ning liisingut.
 • Allkirjastada lepinguid ja dokumente.
 • Osaleda videokohtumisel pangatöötajaga (konto avamine, laenu-, investeerimis- ja pensioninõustamine).

 

 

 

Sularaha kasutamine

Pangaautomaadid töötavad tõrgeteta, samuti töötab tõrgeteta pankade varustamine sularahaga.

Koroonaviiruse leviku valguses soovitame inimestel võimaluse korral maksta kaardiga viibates või nutitelefoniga. Kindlasti tasub jälgida hügieenireegleid, kui inimesed on kasutanud sularaha või kaardimakseterminalis PIN-koodi sisestanud.

 

 

 

Laenud


Tulenevalt vajadusest ja konkreetsest juhtumist on võimalik võtta maksepuhkust või muuta maksegraafikut.

Laenu- või liisingupuhkuse taotlemisel on kolm lihtsat sammu:

 • Palun võtke pangaga ühendust kohe kui teate, et finantskohustuste täitmisega võib tekkida raskusi. Vaatame iga kliendi olukorda personaalselt.
 • Maksepuhkuse taotlemiseks täitke avaldus internetipangas. Avaldus on leitav järgmiselt menüüpunktist Laenamine/Kindlustamine –> Laenud –> Laenulepingud. Liisingu puhul menüüriba Laenamine/Kindlustamine –> Liising. Valige leping, millele soovite maksepuhkust taotleda ja klõpsake nupul Muutmise taotlus.
 • Palun oodake SEB klienditeenindajalt tagasisidet taotluse kohta. Analüüsime igat taotlust eraldi ja teiega võetakse ühendust. Taotluse staatust saate jälgida oma internetipangas.

Loen lähemalt

 

Erakliendile

Laenukaitse kindlustus aitab laenu makseraskusi ennetada

Kui Teil on laenulepingule (kodu-, hüpoteek-, või väikelaen) juurde sõlmitud SEB Laenukaitse kindlustuse leping, siis see on mõeldud Teie sissetulekute ja laenukohustuse täitmise kaitseks, juhul kui Teie (laenuvõtja) sissetulek on kindlustusjuhtumi (raske tervisekahjustus, töövõime või töö kaotus, surm) tõttu vähenenud või lõppenud. Sellisel juhul on tagatud, et laen või osa sellest ei jää pangale tagasi maksmata.

Loen lähemalt

Vastused SEB Laenukaitse kindlustusega seotud küsimustele

Ärikliendile

Soovitame olla aktiivses suhtluses kliendihalduri või muu pangatöötajaga, et ettevõttele sobivaim lahendus varakult kokku leppida. Lahendus võib olla näiteks täiendav likviidsus lisafinantseeringuna või olemasolevate laenukohustuste tagasimakse graafiku ülevaatamine. Oleme praegusel raskel perioodil valmis kõikide meie äriklientidega kaasa mõtlema.

 

Investeeringud ja pension


 • Pension - 19.03.2020

  Kuidas mõjutab Covid-19 minu kogumispensioni

  Kuidas mõjutab Covid-19 minu kogumispensioni

  Pärast eelmise aasta head pensioniinvesteeringute tootlust tuletab koroonaviiruse puhang meelde, et finantsturud võivad tõusude kõrval ka langeda. Meie ekspertidel on siiski rahustav sõnum: pikaajalises vaates ei ole ka käesoleva kriisi mõju pensionidele nii dramaatiline, kui võiks oodata.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 10.03.2020

  Küsimused ja vastused - koroonaviiruse mõju majandusele

  Küsimused ja vastused - koroonaviiruse mõju majandusele

  Hetkel näeme, et viirusega seotud negatiivsed tagajärjed mõjutavad ka makromajandust. Erinevalt teistest viimaste aastate jooksul ilmnenud riskidest ja kriisidest on viirusel mitmesugused otsesed finantspoliitilised tagajärjed, mis kehtib eriti Hiina kohta, kus suur osa majandustegevusest seisab ja suur osa rahvastikust ei pääse oma töökohta. 

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 13.03.2020

  Mihkel Nestori nädalakommentaar: Majanduse tuleproov

  Mihkel Nestori nädalakommentaar: Majanduse tuleproov

  Võitlus koroonaviirusega saab majanduse jaoks olema valus. Õnneks oleme ühiskonnana selleks täna paremini valmis kui iial varem. Sünge hetkeolukorra kõrval ei tohi unustada ka homset päeva, mis võib olla palju helgem, kui suudame praegu ette kujutada.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 10.03.2020

  SEB eksperdid Investment Minutesi jaoks: koroonaviiruse mõju on kohal, peamine ohufaktor on endiselt määramatus

  SEB eksperdid Investment Minutesi jaoks: koroonaviiruse mõju on kohal, peamine ohufaktor on endiselt määramatus

  Koroonaviiruse mõjuga seotud mured ja prognoosid on võtnud olulise osa maailma tähelepanust. Viimastest aga on tänases olukorras kõige vähem abi, sest viiruse peamine tunnusjoon on endiselt määramatus. SEB eksperdid üritavad siiski võtta kokku seni teadaolevad faktid ja mõjud ning loovad esmast perspektiivi igaüks oma valdkonnas.

  Loen edasi


Veel artikleid

 

Kindlustus


Elukindlustus

Elukindlustuse seisukohast ei erine koroonaviirus teistest viirustest ning seega kuulub koroonaviiruse tüsistustest põhjustatud surm elukindlustuse kaitse alla. Sama kehtib ka näiteks laenukaitse kindlustuse töövõime kaotuse või kriitiliste haiguste kaitse puhul – kui kindlustusjuhtum on põhjustatud koroonaviirusest või selle tüsistustest, siis toimub kindlustushüvitise maksmine vastavalt kindlustustingimustele nagu tavapäraselt. Epideemia ei ole SEB elukindlustustingimuste kohaselt välistatud.


Reisikindlustus

Millistel tingimustel ja mida katab reisikindlustus seoses koroonaviirusega?

 

 

 

Kontakt

  • Klienditugi

   665 5100

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.