Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Koroonaviiruse mõju rahaasjadele

Töötame SEB-s selle nimel, et vähendada koroonaviiruse mõju meie klientide rahaasjadele.

Oleme oma klientidega nii heas kui halvas. Selleks, et võimalikku keerulist olukorda leevendada ja Teil ükski pangatoiming tegemata ei jääks ning pangatöötajalt vajalikku tuge saaksite, oleme koondanud kasuliku teabe siia lehele. Leiate siit vajaliku info nii igapäevaste pangatoimingute kui ka laenu, kindlustuse ja investeeringute teemal. Nagu alati, nii ka praegu, saame ajutiste makseraskuste puhul pakkuda klientidele vajalikku maksepuhkust.

Täiustame oma plaani viiruse mõju vastu võitlemiseks iga päev, et olukorrast koos oma klientidega edukalt välja tulla.

Allan Parik
juhatuse esimees
SEB Pank

 

 

Pangakontorite lahtiolekuajad ja muudatused

Soovides kaitsta meie klientide ja töötajate tervist, toimub alates 1. aprillist teenindus pangakontorites personaalselt kokku lepitud aegadel. Kontoris kohtumisele registreerimiseks palume helistada meie klienditoe telefonil 665 5100. Klienditoe konsultant aitab esialgu välja selgitada, kas kontori külastus on tingimata vajalik ning annab nõu juhul, kui vajalik toiming on võimalik ära teha digitaalses kanalis.

Kohtumiseks aja broneerimisel palume arvestada, et enamik SEB pangakontoreid on avatud lühendatud tööajaga, kuid palume kontorikülastuse asemel kasutada pangateenuseid digitaalselt internetipangas ja mobiilirakenduses ning vajadusel pidada pangatöötajaga nõu videokohtumisel.

 

 
 

 

Pangateenused, mida saate kasutada kodust lahkumata

 • Kontrollida kontojääki ja teha makseid SEB internetipangas ja mobiilirakenduses.
 • Tellida deebetkaart endale postiga koju.
 • Mobiilirakenduses seadistada mobiilse viipemakse võimalus.
 • Muuta pangakaardi limiite. Erandkorras suurendada viipemakse (sh mobiilne viipemakse) limiiti 50 euroni.
 • Muuta internetipangas ülekannete limiiti: päevalimiiti kuni 4000 ja kuulimiiti kuni 10 000 euroni.
 • Taotleda krediitkaarti, väike- ja kodulaenu ning liisingut.
 • Allkirjastada lepinguid ja dokumente.
 • Osaleda videokohtumisel pangatöötajaga (konto avamine, laenu-, investeerimis- ja pensioninõustamine).
 • Seoses pangakontorite üleminekuga eelregistreerimisega kohtumistele on videokohtumisel võimalik teha nõustaja abiga ka igapäevaseid pangaasju.
  Registreerun kohtumisele

 

 

 

Sularaha kasutamine ja pangakaartide väljastamine

Pangaautomaadid töötavad tõrgeteta, samuti töötab tõrgeteta pankade varustamine sularahaga.

Koroonaviiruse leviku valguses soovitame võimaluse korral maksta kaardiga viibates või nutitelefoniga. Kindlasti tasub jälgida hügieenireegleid, kui olete kasutanud sularaha või kaardimakseterminalis PIN-koodi sisestanud.

Praegusel ajal palume eelistada pangakaardi tellimist oma kodusele aadressile. Kui olete tellinud juba endale pangakaardi pangakontorisse, siis palume võtta ühendust klienditoega telefonil 665 5100 ning avaldada soovi kaardi postiga saamiseks.

Loen lähemalt

 

 
 

 

Laenud

Eesti pangad leppisid kokku ühistes maksepuhkuse andmise reeglites nii eraisikutele kui ka ettevõtetele, et toetada Eesti majanduse ja majapidamiste võimalikult sujuvat taastumist ootamatust kriisiolukorrast. Nii eraisikutele kui ettevõtetele pakutavad soodustingimustel maksepuhkused pakuvad leevendust kõige keerulisemal ajal.

Täpsem info erakliendile

Kogu vajalik info maksepuhkuse taotlemiseks

Loen lähemalt

Laenukaitse kindlustus aitab laenu makseraskusi ennetada

Kui Teil on laenulepingule (kodu-, hüpoteek-, või väikelaen) juurde sõlmitud SEB Laenukaitse kindlustuse leping, siis see on mõeldud Teie sissetulekute ja laenukohustuse täitmise kaitseks, juhul kui Teie (laenuvõtja) sissetulek on kindlustusjuhtumi (raske tervisekahjustus, töövõime või töö kaotus, surm) tõttu vähenenud või lõppenud. Sellisel juhul on tagatud, et laen või osa sellest ei jää pangale tagasi maksmata.

Loen lähemalt

Vastused SEB Laenukaitse kindlustusega seotud küsimustele

 
Täpsem info ärikliendile

Soovitame olla aktiivses suhtluses kliendihalduri või muu pangatöötajaga, et ettevõttele sobivaim lahendus varakult kokku leppida. Lahendus võib olla näiteks täiendav likviidsus lisafinantseeringuna või olemasolevate laenukohustuste tagasimakse graafiku ülevaatamine. Oleme praegusel raskel perioodil valmis kõikide meie äriklientidega kaasa mõtlema.

Lähemalt ettevõtte maksepuhkuse taotlemisest

 

 

Investeeringud ja pension


 • Pension - 14.04.2020

  5 nõuannet selle kohta, mida praeguses olukorras oma kogumislepingute investeeringutega teha

  5 nõuannet selle kohta, mida praeguses olukorras oma kogumislepingute investeeringutega teha

  Kuigi SEB analüüsid näitavad, et koroonaviiruse põhjustatud kriis on kasvatanud huvi investeerimise vastu, on palju neid III samba pensionifondidesse ja ka SEB Kasvuportfelli, Kasvuportfelli Pensioniks ja Kasvuportfelli Juunior kogujaid, kes muretsevad oma investeeringute pärast. Seetõttu oleme kokku kogunud meie klientide enim küsitud küsimused ja anname viis väärtuslikku nõuannet selle kohta, kuidas oma III sambaga toimida.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 27.03.2020

  Mihkel Nestor: Algul palgahüvitis, hiljem helikopteriraha?

  Mihkel Nestor: Algul palgahüvitis, hiljem helikopteriraha?

  Koroonakriis on Eestis väldanud kõigest kaks nädalat, kuid juba täna näeme ettevõtteid ja inimesi, kes on sattunud tõsistesse majandusraskustesse. On hea, et riik on suutnud kärmelt reageerida ning välja toonud meetmed olukorra leevendamiseks. Valitud suund on õige. Me peame aitama inimestel ja ettevõtetel raske aeg üle elada, et olukorra normaliseerudes saaks majandus võimalikult ruttu jalad alla.

  Loen edasi

 • Majanduskeskkond - 03.04.2020

  Mihkel Nestori nädalakommentaar: Kuidas on koroonaviirus mõjutanud Eesti naabermajandusi?

  Mihkel Nestori nädalakommentaar: Kuidas on koroonaviirus mõjutanud Eesti naabermajandusi?

  Koroonaviiruse leviku takistamiseks on sisuliselt kõik Euroopa riigid kehtestanud piiranguid, mis aeglustavad haiguse levikut, kuid jätavad hulga ettevõtteid ja inimesi sissetulekuta. Kuidas tulevad olukorraga toime meie lähiriigid ja millist tulevikku ennustatakse nende majandustele?

  Loen edasi

 • Pension - 19.03.2020

  Kuidas mõjutab Covid-19 minu kogumispensioni

  Kuidas mõjutab Covid-19 minu kogumispensioni

  Pärast eelmise aasta head pensioniinvesteeringute tootlust tuletab koroonaviiruse puhang meelde, et finantsturud võivad tõusude kõrval ka langeda. Meie ekspertidel on siiski rahustav sõnum: pikaajalises vaates ei ole ka käesoleva kriisi mõju pensionidele nii dramaatiline, kui võiks oodata.

  Loen edasi


Veel artikleid

 

Kindlustus


Elukindlustus

Elukindlustuse seisukohast ei erine koroonaviirus teistest viirustest ning seega kuulub koroonaviiruse tüsistustest põhjustatud surm elukindlustuse kaitse alla. Sama kehtib ka näiteks laenukaitse kindlustuse töövõime kaotuse või kriitiliste haiguste kaitse puhul – kui kindlustusjuhtum on põhjustatud koroonaviirusest või selle tüsistustest, siis toimub kindlustushüvitise maksmine vastavalt kindlustustingimustele nagu tavapäraselt. Epideemia ei ole SEB elukindlustustingimuste kohaselt välistatud.


Reisikindlustus

Millistel tingimustel ja mida katab reisikindlustus seoses koroonaviirusega?

 

 

 

Kontakt

  • Klienditugi

   665 5100

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.