Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Eraklient

Euroopa ja pangasisene makse

Euroopa ja pangasisene makse

Makse eurodes teise Eesti panka või Euroopa Majanduspiirkonda

 • Kiire ja lihtne
 • Reaalajas makse eeldusel, et saaja pank liitunud on välkmaksete süsteemiga
 • Ekspressmakse võimalus
 • Pangasisene makse laekub saaja kontole kohe
 • Soodne

Ühtne euromaksete ala (Single Euro Payments Area ehk SEPA) võimaldab terves Euroopa Majanduspiirkonnas (kaasa arvatud Šveits ja Monaco) teha makseid eurodes samadel tingimustel. Maksekorraldusele tuleb märkida makse saaja kontonumber rahvusvahelisel kujul ehk IBANina. Euroopa maksena saate teha makseid eurodes ühest lepinguriigist teise.

Millist makseviisi valida?

  Milleks sobib Kus saab makset teha Kus saab lepingut sõlmida
Pangasisene makse Ühekordse makse tegemiseks, kui maksja ja saaja omavad kontot SEB-s. Internetipangas ja pangakontoris Sõlmin SEB paketi, siis on maksed tasuta.
Euroopa makse Eurodes makse teise Eesti panka või Euroopa Majanduspiirkonda Internetipangas ja pangakontoris Sõlmin SEB paketi, siis on maksed tasuta.
Euroopa ekspressmakse Kui raha peab jõudma saaja kontole teises euroala pangas kahe tunni jooksul. Internetipangas ja pangakontoris  
Määratud makse Korduvate maksete tasumiseks. Internetipangas ja pangakontoris Määratud makseid saate lisada internetipangas ja pangakontoris
Püsikorraldus Kindla suurusega regulaarsete maksete tasumiseks eraisikule, asutusele või ettevõttele, näiteks lapsele igakuise taskuraha kandmiseks Pank teeb kokkulepitud kuupäeval ülekande teie eest. Internetipangas ja pangakontoris
E-arve püsimakse Regulaarsete kuuarvete maksmiseks, näiteks elektri-, telefoni- ja kommunaalteenuste eest tasumiseks Pank teeb kokkulepitud kuupäeval ülekande teie eest e-arvel märgitud summas Internetipangas ja pangakontoris

 

Põhitingimused

 • Makse valuuta on euro.
 • Maksele on märgitud saaja rahvusvaheline kontonumber ehk IBAN.
 • Teenustasutüübiks on kulud-kahasse-makse (SHA).
 • Kui makse summa on kuni 15 000 eurot ja saaja pank on välkmaksete süsteemiga liitunud, teeme makse automaatselt välkmaksena. Klient eraldi midagi selleks tegema ei pea. Tavapäraselt liigub välkmakse sekunditega. Kui välkmakse tegemine ei ole võimalik, teeme makse tavalise Euroopa maksena.
 • Tavaline Euroopa makse jõuab saaja panka üldjuhul samal arvelduspäeval, kui makse on edastatud panka enne kella 16.30. Olenevalt saaja pangast võib makse jõuda saaja kontole ka järgmisel arvelduspäeval.
 • Makse saaja pank asub Euroopa Liidu liikmesriigis (Austria, Belgia, Bulgaaria, Eesti, Hispaania, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Luksemburg, Läti, Malta, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Taani, Tšehhi, Ungari), Norras, Islandil, Liechtensteinis, Monacos, Andorras, San Marinos, Suurbritannias või Šveitsis.
 • Euroopa makse korraldusele võib peale tavapärase selgituse lisada täiendavat infot makse, maksja ja saaja kohta.
 • Euroopa makse korraldusele ei saa korraga sisestada viitenumbrit ja selgitust: kui makse saaja asub väljaspool Eestit, saate täita välja „Makse selgitus“ või välja „Viitenumber“. Eesti-sisesel maksel saab erandina sisestada nii selgituse kui ka viitenumbri.
 • Pankadevaheline arveldus tavalise Euroopa makse puhul toimub viis korda päevas: kell 8, 10, 12.30, 15 ja 17.

Pangasisene makse

Makse jõuab saaja kontole üldjuhul kohe, aga mitte hiljem kui ühe tunni jooksul.

Kui makse jõuab panka pärast kella 22, kantakse see saaja kontole ühe tunni jooksul, kuid  konto väljavõttes võib pank kajastada sellist makset järgmise päeva tehinguna.

Euroopa ekspressmakse on eurodes makse, mida saab teha ainult euroala riikidesse ehk riikidesse, mille koduvaluutaks on euro. Euroala riikideks on Austria, Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Luksemburg, Läti, Leedu, Malta, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia ja Soome.

Euroopa ekspressmakse jõuab saaja panka samal arvelduspäeval, kui makse on edastatud panka enne kella 17.45. Makse arveldatakse reaalaja arveldussüsteemi Target 2 kaudu, mille reeglite järgi kannab saaja pank laekunud summa saaja kontole hiljemalt kahe tunni jooksul pärast seda, kui maksekorraldus on saabunud saaja panka.

Pärast kella 17 tehtud Euroopa ekspressmakse puhul oleneb makse kandmine saaja pangakontole saaja panga töökorraldusest: saaja pank ei pruugi seda samal päeval kontole kanda.

Korduvad maksed võite ette ära määrata. Edaspidi on samale saajale makset tehes maksekorraldus juba eeltäidetud ning teil tuleb sisestada vaid summa ja selgitus.

Määratud makseid saate teha:

Määratud makseid saate lisada:

Väljaminev makse Pangakontor Elektroonilised kanalid (k.a püsikorraldus, pangalingi makse)
1. Pangasisene makse (1)    
eurodes 2,30 eurot  0,16 eurot
välisvaluutas 3 eurot 2 eurot
kontosisene konverteerimine tasuta tasuta
2. Euroopa makse (1, 2)    
tavaline makse (sh välkmakse (3)) 3,50 eurot  0,38 eurot
ekspressmakse (4) 35 eurot 30 eurot
3. Välismakse    
tavaline makse    
- kulud kahasse (5) 25 eurot 6 eurot
- täissummas saajale (6) 45 eurot 26 eurot
kiirmakse    
- kulud kahasse (5) 35 eurot 14 eurot
- täissummas saajale (6) 55 eurot 34 eurot
ekspressmakse eurodes    
- kulud kahasse (5) 35 eurot 30 eurot
- täissummas saajale (6) 55 eurot 50 eurot
ekspressmakse välisvaluutas (7)    
- kulud kahasse (5) 60 eurot 39 eurot
- täissummas saajale (6) 80 eurot 59 eurot
4. Koondsummas debiteerimisega maksejuhis  (8)   0,16 eurot
maksejuhises olev pangasisene makse   tasuta
maksejuhises olev Euroopa tavaline makse   0,38 eurot
5. Maksetehingu täitmiseks kasutatavad valuutakursid    
summa alla 10 000 euro või selle ekvivalent muus valuutas debiteerimise hetkel pangas kehtiv vastava valuuta ülekande ostu- või müügikurss debiteerimise hetkel pangas kehtiv vastava valuuta ülekande ostu- või müügikurss
summa alates 10 000 eurost või selle ekvivalent muus valuutas panga määratud turukurss, kui makse tehakse arvelduspäeval kella 9-17. Muul ajal tehtud maksel kasutatakse debiteerimise hetkel pangas kehtivat vastava valuuta ülekande ostu-või müügikurssi. panga määratud turukurss, kui makse tehakse arvelduspäeval kella 9-17. Muul ajal tehtud maksel kasutatakse debiteerimise hetkel pangas kehtivat vastava valuuta ülekande ostu-või müügikurssi.

(1) Sundsissenõuete (kohtutäituri, maksuhalduri, muu õigustatud isiku arestimiskorraldused) täitmisel kohaldub pangasaalis tehtava makse tasu.
(2) Makse eurodes, teenustasud kulud kahasse, saaja kontonumber peab olema märgitud IBAN-ina. Kui saaja pank asub väljaspool Eestit, siis peab saaja pank olema märgitud korrektse BIC-iga. Saaja pank asub Euroopa Liidu liikmesriigis, Islandil, Liechtensteinis, Norras, Šveitsis, Andorras, San Marinos, Suurbritannias või Monacos.
(3) Välkmakse võimalus on ainult elektroonilistes kanalites – internetipank (kaasa arvatud maksete import), SEB mobiilirakendus.
(4) Eurodes algatatud makse ainult euroala riiki (Austria, Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Luksemburg, Läti, Malta, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome), kui pank on makse aktsepteerinud enne kella 17.45. Saaja pank peab olema märgitud korrektse BIC-ga ja kontonumber IBAN-ina.
(5) Kui mis tahes valuutas makse tehakse Euroopa Liidu liikmesriiki, Islandile, Norrasse, Liechtensteini, Šveitsi, Andorrasse, San Marinosse, Suurbritanniasse või Monacosse ja maksejuhisel ei ole saaja kontonumber esitatud IBAN-i kujul, võib lisaks eeltoodud teenustasudele lisanduda teenustasu summas, mis vastab 12 eurole.
(6) Saab teha ainult väljaspool lepinguriiki asuvasse saaja panka. Kui välismakse töötlemise protsessis osalevate teiste makseteenuse pakkujate tegelikud kulud on suuremad kui 20 eurot, võib pank teenustasude vahe kliendi kontolt hiljem täiendavalt maha arvestada, kuid mitte suuremas summas kui 75 eurot. Pank tagab välismakse täissummana edasikandmise panga korrespondentkontolt, kuid ei garanteeri, et makse jõuab täissummana ka saaja kontole.
(7) Kokkuleppel Markets osakonnaga.
(8) Elektroonilistest kanalitest saab koondsummas debiteerimisega maksejuhist edastada, Pangaliidese ja SEB ärikliendi internetipanga kaudu.

Välismaksete teenustasu koosneb sõltuvalt makse tüübist kuni kolmest komponendist:
1) SEB Eesti teenustasu;
2) välispankade teenustasu;
3) teenustasu maksejuhise käsitlemise eest kiir- või ekspressmaksena.

Laekuv makse  
1. Pangasisene tasuta
2. Euroopa makse (1) tasuta
3. Välismakse (2) 5,75 eurot
- SEB Grupi Baltikumi pankadest tasuta

(1) Laekumine eurodes, teenustasud kulud kahasse. Saaja kontonumber peab olema märgitud korrektse  IBAN-iga ja maksja pangaks Euroopa pank
(2) Laekumine on tasuta, kui maksejuhis on saatja pangast edastatud märkusega "täissumma saajale".

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.