Oluline teave investoritele: SEB Fund 3 – SEB US Exposure Fund liidetakse Rootsis registreeritud fondiga SEB USA Exposure
SEB Funds AB on otsustanud liita Luksemburgis registreeritud SEB Fund 3 – SEB US Exposure Fund Rootsis registreeritud fondiga SEB USA Exposure. Ühinemine jõustub 16. veebruaril 2026.
- Teilt ei nõuta mingeid toiminguid.
- Teie investeeringu väärtus ja õigused jäävad muutumatuks.
- Ühinemise eesmärk on lihtsustada fondivalikut ning parandada juhtimise tõhusust ja kuluefektiivsust.
- Vastuvõttev fond loodi spetsiaalselt ühinemise vastuvõtmiseks. Fond jälgib MSCI USA Net Return indeksit, kuid liigub üle kohandatud indeksile, mis rakendab juba vajalikud jätkusuutlikkuse välistused, vähendades kõrvalekallet võrdlusindeksist. Riskiprofiil jääb samaks. Fond tegutseb Rootsi pangapäevadel ja selle jooksvad kulud on madalamad kui liidetaval Luksemburgi fondil.
Tasud ja maksustamine
- Fondi osakute müügi eest pärast ühinemist tasusid ei võeta.
Olulised kuupäevad
- 16. veebruar 2026. Ühinemise jõustumise kuupäev. Vastuvõtvas fondis emiteeritakse uued osakud.
Osakuklassid ja ISIN-koodid
| Liidetav fond: SEB Fund 3 – SEB US Exposure Fund | Vastuvõttev fond: SEB USA Exposure |
|---|---|
| UC (EUR) LU2625197244 | J (EUR) SE0026526543 |
| UD (EUR) LU2625197327 | K (EUR) SE0026526550 |
Kui teil on fondis SEB Fund 3 – SEB US Exposure Fund püsimaksekorraldus, jääb see kehtima ning rakendub investeeringutele SEB USA Exposure Fund pärast ühinemist. Kui kavandatud ostukuupäev (sh fondi säästmislepingute puhul) jääb ühinemisperioodi (5.–16. veebruar), tühistatakse vastavad ostud ning neid ei teostata hiljem.