Muuda keelt:

Välismaksed

Paragraphs

Välisvaluutas ja eurodes maksed Euroopa Majanduspiirkonnast väljaspool asuvasse panka tehakse välismaksetena, isegi kui saaja pank asub Eestis. Rahvusvahelisi ülekandeid saab teha internetipanga kaudu või Teile sobivas pangakontoris.

Teen makse

Teenuse sisu

Parima välismakse võimaluse valimiseks võtke arvesse sihtkohta, valuutat ja makse laekumise soovitud kiirust.

Seda meetodit kasutatakse ülekannete tegemiseks erinevates valuutades peaaegu kõikidesse maailma riikidesse. Ülekanne tehakse korrespondentpankade kaudu, mistõttu peate andma valitud korrespondentpanga andmed, saaja kontonumbri ja panga BIC-koodi.

 • Raha saab kanda enamikku maailma pankadesse
 • Makse võib olla tavaline, kiir- ja ekspressmakse (kiirus sõltub valuutast, saaja panga asukohast ja maksekorralduse täitmise ajast)
 • Saaja panga asukohast olenevalt võib vaja minna lisaandmeid
 • Makse teenustasu võib täielikult tasuda maksja (OUR ehk täissummas-saajale-makse) või maksja tasub SEB Panga vahendustasud ja saaja tasub teise panga teenustasud (SHA ehk kulud-kahasse-makse)

Parima välismakse võimaluse valimiseks võtke arvesse sihtkohta, valuutat ja makse laekumise soovitud kiirust.

Seda meetodit kasutatakse ülekannete tegemiseks erinevates valuutades peaaegu kõikidesse maailma riikidesse. Ülekanne tehakse korrespondentpankade kaudu, mistõttu peate andma valitud korrespondentpanga andmed, saaja kontonumbri ja panga BIC-koodi.

Kuidas sooritada makseid?

Kõige mugavam viis välismakset teha on internetipangas.

Sisenege internetipanka, valige „Maksed“ → „Uus makse“, täitke maksekorraldusel nõutud kohustuslikud väljad ja kinnitage makse

Kui Teil ei ole võimalik internetipangas makset teha, siis registreeruge kohtumisele mistahes SEB kontoris. Võtke kindlasti kaasa isikut tõendav dokument ja täitke ära nõutud maksekorralduse vorm.

Tavamakse

 • Makse saadetakse pangast välja ülejärgmisel tööpäeval;
 • Võimalik teha kõigis panga poolt noteeritavates ülekandevaluutades;
 • Internetipangas ja mobiilirakenduses ei ole tavamakse tegemise kellaaja piirangut.

Kiirmakse

 • Makse saadetakse pangast välja hiljemalt järgmisel tööpäeval; 
 • Võimalik teha kõikides panga poolt noteeritavates ülekandevaluutades;
 • Enne kella 15:00 tehtud kiirmakse täidetakse järgmisel tööpäeval; hiljem tehtud makse ülejärgmisel tööpäeval.

Ekspressmakse

 • Makse saadetakse pangast välja samal tööpäeval;
 • Ekspressmakset on võimalik teha järgmistes valuutades: EUR, CAD, GBP, USD, CHF, NOK, SEK, DKK;
 • Internetipangas ja mobiilirakenduses on makset võimalik teha ainult alltoodud kellaajani. Hiljem tehtud makset pole meil võimalik välja saata.
 • EUR, CAD, GBP, USD – 16:30
 • CHF, NOK, SEK – 15:00
 • DKK – 13:00

Millal laekub makse saajale?

 • tavaline välismakse 2-7 tööpäevaga;
 • kiirmakse 2-5 tööpäevaga;
 • ekspressmakse:
 • kui saaja pank asub Euroopa majanduspiirkonnas lepinguriigis ning on lepinguriigi vääringus – laekub hiljemalt järgmisel tööpäeval,
 • muus vääringus ja väljaspool lepinguriiki asuvasse saaja panka - laekub hiljemalt viiendal tööpäeval.
   

NB! Maailmas valitseva erakordse majandusolukorra ja sanktsioonide tõttu võivad pangad teha maksetele täiendavaid kontrolle, mistõttu võib välismakse saajale jõuda tavapärasest aeglasemalt. 

Välismakse laekumise kiirus oleneb maksevaluutast, saaja pangast, korrespondentpangast ja sihtriigist. Soovitame enne välismakse tegemist meiega nõu pidada.

Raha saamine

Kui Teile tehakse ülekanne välispangast, siis kantakse laekumise summa teie kontole makse SEB Panka jõudmise päeval. Kui raha laekub pärast kella 17, siis kanname saabunud summa saaja kontole järgmisel arvelduspäeval.

Kui ülekanne tehakse:

 • maksevaluutas arveldavale kontole, siis kantakse see vastuvõetud valuutas saaja arvele;
 • teises valuutas arveldavale kontole, siis konverteeritakse see automaatselt SEB Pangas kehtiva vahetuskursiga ja kantakse kontovaluutas saaja arvele;
 • krediitkaardi kontole, siis kantakse see üle eurodes (ülekantav summa vahetatakse automaatselt SEB Pangas kehtiva vahetuskursi alusel).

Milliseid andmeid vajab maksja Teie kontole välismakse algatamiseks?


Kui ootate välismakset oma SEB pangakontole, siis peaksite maksjale edastama järgmised andmed:

 • korrektse SEB Panga kontonumbri (summa kantakse sellealusel Teie kontole);
 • ees- ja perekonnanime;
 • tegeliku elukoha aadressi;
 • panga nime (AS SEB Pank) ja SWIFT-koodi (EEUHEE2X);
 • korrespondentpanga täpse nimetuse ja SWIFT-koodi.

Palun pöörake tähelepanu sellele, et pank kontrollib makset kontole kandes üldjuhul vaid kontonumbri vastavust.

Saaja aadressi lisamine välismaksetele

Välismakseid saab edastada saajale, kui maksekorraldusele on lisatud saaja aadress järgnevalt:

 • Alates 1. juunist 2021 mis tahes valuutas maksetele Kanadasse ja/või Kanada dollarites (CAD) maksetele sõltumata saaja riigist.
 • Alates 1. juulist 2021 mis tahes valuutas maksetele Ukrainasse.

Saaja aadressi peab lisama vastavasse välja maksevormil või ärikliendil failis maksete impordi puhul.

Piirangud maksete tegemisel

SEB Pank pakub makseteenust USA dollarites ainult neile isikutele ja ettevõtetele, kelle asukoht või registreeritud aadress on Eestis. SEB Pank ei võta teistelt klientidelt vastu maksejuhiseid USA dollarites vahendajapankade kehtestatud piirangute tõttu.

Ebamugavuste vältimiseks palume meie panga kaudu ülekandeid teha või makseid vastu võtta eurodes või esitada maksekorraldusi USA dollarites selle riigi pangas, kus Te elate või Teie ettevõte on registreeritud.

Rahvusvaheliste sanktsioonide, korrespondentpankade, SEB Grupi või SEB Panga poolt kehtestatud tingimuste tõttu ei võimalda SEB Pank teostada või saada välisarveldusi Venemaalt ja Valgevenest, ning nimekirjas toodud riikide ja piirkondadega:

 • Iraan;
 • Põhja-Korea;
 • Süüria;
 • Venezuela;
 • Krimmi piirkond Ukrainas.

Kehtestatud rahvusvaheliste sanktsioonide ja nendest kõrvalehoidumise ohu tõttu on korrespondentpangad, SEB Grupp ja SEB Pank kehtestanud tingimused, mille kohaselt võidakse nimekirjas toodud riikide ja piirkondade puhul rakendada teatud maksete piiranguid:

Afganistan, Armeenia, Aserbaidžaan, Kesk-Aafrika Vabariik, Transnistria Moldaavia Vabariik, Kuuba, Kongo Demokraatlik Vabariik, Egiptus, Guinea (Vabariik), Guinea-Bissau, Iraak, Kõrgõzstan, Liibanon, Liibüa, Mali, Myanmar (Birma), Nicaragua, Ukraina, Somaalia, Araabia Ühendemiraadid, Luhansk/Donetsk/Herson/Zaporižžja, Sudaan, Lõuna-Sudaan, Zimbabwe, Jeemen, Hiina, Türkmenistan, Pakistan, Türgi.

Võime paluda lisateavet ja -dokumente, kui tuvastame otsese või kaudse seose nimetatud riikide või piirkondadega, mistõttu maksete toimumine võib viibida.

Riikide ja piirkondade nimekiri pole täielik ning piirangud võivad aja jooksul muutuda, võttes arvesse rahvusvahelisi sanktsioone puudutava seadusandluse ning korrespondentpankade, SEB Grupi ja SEB Panga kehtestud tingimuste muudatusi.

Tulenevalt pangapoliitikast ei arvelda SEB Pank OFAC SDN (Office of Foreign Assets Control Specially Designated Nationals List) nimekirja kuuluvate füüsiliste ega juriidiliste isikute, asutuste või üksustega.

Alates 3.maist 2022 ei tee SEB enam tehinguid Vene rublades.
Alates 1. juunist 2022 on SEB lõpetanud kõikides valuutades makseteenuste pakkumise Venemaa ja Valgevene suunal.
Lisaks on Venemaale ja Valgevenele kehtestatud ulatuslikud sanktsioonid, millest tulenevalt võib SEB keelduda ka muudest tehingutest, millel on Venemaa või Valgevene puutumus. Venemaale ja Valgevenele kehtestatud sanktsioonide kohta saab lugeda lähemalt siit.
 

Väljaminev makse Pangakontor Elektroonilised kanalid (k.a püsikorraldus, pangalingi makse)
1. Pangasisene makse (1)
eurodes 2,30 eurot 0,16 eurot
välisvaluutas  3 eurot 2 eurot
kontosisene konverteerimine tasuta tasuta

2. Euroopa makse (1, 2)

tavaline makse (sh välkmakse (3)) 3,50 eurot 0,38 eurot
ekspressmakse (4) 35 eurot 30 eurot
3. Välismakse
tavaline makse

kulud kahasse (5)

25 eurot 6 eurot

täissummas saajale (6)

45 eurot 26 eurot
kiirmakse

kulud kahasse (5)

35 eurot 14 eurot
täissummas saajale (6) 55 eurot 34 eurot
ekspressmakse eurodes

kulud kahasse (5)

35 eurot 30 eurot

täissummas saajale (6)

55 eurot 50 eurot
ekspressmakse välisvaluutas (7)

kulud kahasse (5)

60 eurot 39 eurot

täissummas saajale (6)

80 eurot 59 eurot
4. Koondsummas debiteerimisega maksejuhis  (8) - 0,16 eurot
maksejuhises olev pangasisene makse - tasuta
maksejuhises olev Euroopa tavaline makse 0,38 eurot
5. Maksetehingu täitmiseks kasutatavad valuutakursid
summa alla 10 000 euro või selle ekvivalent muus valuutas debiteerimise hetkel pangas kehtiv vastava valuuta ülekande ostu- või müügikurss debiteerimise hetkel pangas kehtiv vastava valuuta ülekande ostu- või müügikurss
summa alates 10 000 eurost või selle ekvivalent muus valuutas panga määratud turukurss, kui makse tehakse arvelduspäeval kella 9-17. Muul ajal tehtud maksel kasutatakse debiteerimise hetkel pangas kehtivat vastava valuuta ülekande ostu-või müügikurssi. panga määratud turukurss, kui makse tehakse arvelduspäeval kella 9-17. Muul ajal tehtud maksel kasutatakse debiteerimise hetkel pangas kehtivat vastava valuuta ülekande ostu-või müügikurssi.

(1) Sundsissenõuete (kohtutäituri, maksuhalduri, muu õigustatud isiku arestimiskorraldused) täitmisel kohaldub pangasaalis tehtava makse tasu.
(2) Makse eurodes, teenustasud kulud kahasse, saaja kontonumber peab olema märgitud IBAN-ina. Kui saaja pank asub väljaspool Eestit, siis peab saaja pank olema märgitud korrektse BIC-iga. Saaja pank asub Euroopa Liidu liikmesriigis, Islandil, Liechtensteinis, Norras, Šveitsis, Andorras, San Marinos, Suurbritannias või Monacos.
(3) Välkmakse võimalus on ainult elektroonilistes kanalites – internetipank (kaasa arvatud maksete import), SEB mobiilirakendus.
(4) Eurodes algatatud makse ainult euroala riiki (Austria, Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Luksemburg, Läti, Malta, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome), kui pank on makse aktsepteerinud enne kella 17.45. Saaja pank peab olema märgitud korrektse BIC-ga ja kontonumber IBAN-ina.
(5) Kui mis tahes valuutas makse tehakse Euroopa Liidu liikmesriiki, Islandile, Norrasse, Liechtensteini, Šveitsi, Andorrasse, San Marinosse, Suurbritanniasse või Monacosse ja maksejuhisel ei ole saaja kontonumber esitatud IBAN-i kujul, võib lisaks eeltoodud teenustasudele lisanduda teenustasu summas, mis vastab 12 eurole.
(6) Saab teha ainult väljaspool lepinguriiki asuvasse saaja panka. Kui välismakse töötlemise protsessis osalevate teiste makseteenuse pakkujate tegelikud kulud on suuremad kui 20 eurot, võib pank teenustasude vahe kliendi kontolt hiljem täiendavalt maha arvestada, kuid mitte suuremas summas kui 75 eurot. Pank tagab välismakse täissummana edasikandmise panga korrespondentkontolt, kuid ei garanteeri, et makse jõuab täissummana ka saaja kontole.
(7) Kokkuleppel Markets osakonnaga.
(8) Elektroonilistest kanalitest saab koondsummas debiteerimisega maksejuhist edastada, Pangaliidese ja SEB ärikliendi internetipanga kaudu.

Välismaksete teenustasu koosneb sõltuvalt makse tüübist kuni kolmest komponendist:
1. SEB Eesti teenustasu;
2. välispankade teenustasu;
3. teenustasu maksejuhise käsitlemise eest kiir- või ekspressmaksena.

Laekuv makse  
1. Pangasisene tasuta
2. Euroopa makse (1) tasuta
3. Välismakse (2) 5,75 eurot
SEB Grupi Baltikumi pankadest tasuta

(1) Laekumine eurodes, teenustasud kulud kahasse. Saaja kontonumber peab olema märgitud korrektse  IBAN-iga ja maksja pangaks Euroopa pank
(2) Laekumine on tasuta, kui maksejuhis on saatja pangast edastatud märkusega "täissumma saajale".