Muuda keelt:

Äriidee aluseks on lahendamist vajav probleem

Arenguvestluste platvormi Clanbeat tegevjuht Kadri Tuisk räägib, kuidas nemad leidsid oma äriidee ja kuidas äriideedesse üldse suhtuda.

Alustamiseks #Äriidee
  • Idee peab lahendama päris probleemi.
  • Leidke oma idee arendamiseks aega.
  • Valida tuleb inimeste, mitte ideede hulgast.

Eduka äriidee aluseks on mõni probleem, mille lahendamist inimesed reaalselt vajavad. Selleks et ideeni jõuda, tuleb kõigepealt teha korralik turu-uuring ning selgitada välja klientide vajadused. Kui äriideed hakatakse ellu viima enne, kui on välja selgitatud turu olukord, siis võib juhtuda nii nagu 80% mobiiliäppidega, mis App Store’is saadaval on. Need ei ole isegi arenduskulusid tegelikult tagasi teeninud, sest idee on tehtud teoks ilma kasutajate reaalseid vajadusi teadmata.

Clanbeati asutajad nägid ettevõtete arenguvestluste protsessis probleemi – need tekitavad tihti stressi ja mõnikord isegi viha ning pisaraid. Nii hakatigi välja mõtlema lahendusi ja jõuti oma äriideeni, arenguvestluste platvormini, mis ei vaata töötajat mitte kui masinat, kes lihtsalt töö ära teeb, vaid kui tervikut: mis toimub tema mõtte- ja emotsionaalses maailmas, kuidas ta suhtub töösse ja mis on tema tulevikuplaanid.

Idee edukaks elluviimiseks tuleb arvestada sellega, et kõik õhtud ja nädalavahetused kuluvad edaspidi projekti intensiivsele arendamisele. Selleks tuleb paika panna kindel rutiin: projektiga ei saa tegeleda vaid siis, kui muudest asjadest aega üle jääb. Kui sellele ei pühenduta, siis võib juhtuda, et keegi teine on samalaadse idee arendamiseks spetsiaalselt aega varunud, panustab sellesse rohkem ning teeb selle esimesena teoks. 

Kui alustaval ettevõtjal on valida mitme idee ja probleemi vahel, mida lahendama hakata, siis tuleks esmalt valida meeskonda õiged inimesed. Just inimesed on need, kes suudavad ka väikesed ideed suureks teha, nii et omavaheline koostöö peab väga hästi sujuma.

Sinu äri igaks etapiks

2
 

  Arendamiseks  

Tõhus ärijuhtimine – olemasolevate protsesside efektiivistamisest kuni uute protsesside juurutamiseni.

3
 

  Kasvatamiseks  

Turuliidrite kogemused kliendibaasi arendamise, kõrgtehnoloogiate kasutamise ja ärimudeli rakendamise kohta. 

Enesekindlus on iga äri peamine kapital

Ettevõtlusega aitab alustada SEB

Loen lähemalt