Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Eraklient

III samba maksustamine

III pensionisamba sissemaksetelt tagastab riik tulumaksu. Tulumaks on võimalik tagasi saada sissemaksetelt, mis ei ületa 15% teie aastasest brutosissetulekut või 6000€ aastas. Antud limiit on ühine nii teie kui teie tööandja poolt tehtud sissemaksetele.

Kas kasutate III samba
tulumaksusoodustust täies ulatuses?

 
Teen sissemakse Registreerun nõustamisele

Teie tulumaksuvaba piirmäär on ületatud. Oma kogumislahenduste üle vaatamiseks ootame Teid nõustamisele.

Registreerun nõustamisele Eeldame, et igakuiseid sissemakseid on tehtud terve aasta vältel ja et (netopalga valiku korral) Te olete II sambaga liitunud.
Arvutuse aluseks on hetkel kehtiv tulumaksumäär 20%. Tulumaksusoodustust saate III samba sissemaksetelt, mis on kuni 15%
Teie kalendriaasta brutosissetulekust, kuid mitte enam kui 6000EUR aastas. Tulumaksu tagasi saamiseks tuleb Teil esitada tuludeklaratsioon.

Tulumaks tagastatakse ainult siis, kui olete aasta jooksul tulumaksu maksnud. Kui kogu teie sissetulek on maksuvaba ja te tulumaksu ei maksa, siis ei ole ka tulumaksutagastus võimalik. Tulumaksutagastuse saamiseks tuleb esitada tuludeklaratsioon.

III sambasse kogutud raha on võimalik välja võtta igal ajal.

Pensionieas tehtavad väljamaksed III sambast teie aasta tulu ei suurenda. Pensioni III samba esmaomandamisest peab olema möödunud vähemalt 5 aastat.

Kõik maksustatavad väljamaksed enne pensioniiga III sambast suurendavad teie aastatulu, mille alusel arvutatakse teie maksuvaba tulu määra. Seega võib III samba väljamakse mõnedel juhtudel vähendada või täiesti ära kaotada teie maksuvaba tulu. Kui maksuvaba tulu vähenemisega ei ole aasta jooksul makse makstes arvestatud, tekib teil maksuvaba tulu vähenenud osa arvelt täiendava tulumaksu maksmise kohustus.


III samba väljamaksete maksustamine alates 01.01.2021

  Väljamakse enne 5 aasta möödumist lepingu sõlmimisest või osaku esmakordsest omandamisest Väljamakse pärast 5 aasta möödumist lepingu sõlmimisest või osaku esmakordsest omandamisest ** Väljamakse juhul kui
Te ei ole pensioni-
ealine *
Te olete pensioni-
ealine *
Te ei ole pensioni-
ealine *
Te olete pensioni-
ealine *
Olete kindlustatud isik ja Teil on tuvastatud puuduv töövõime Pensionifond või kindlustusandja likvideeritakse Makse tehakse pärijale või soodustatud isikule
Kindlustuspensioni eluaegne väljamakse vähemalt üks kord kolme kuu jooksul - Tulumaksu-
vaba
- Tulumaksu-
vaba
Tulumaksu-
vaba
- 20%
Ühekordse väljamakse tulumaksumäär 20% 20% 20% 10% Tulumaksu-
vaba
10% 20%

Maksusüsteemi reguleerivad õigusaktid võivad tulevikus muutuda. Maksustamine oleneb individuaalsetest asjaoludest, sealhulgas Teie maksuresidentsusest jms.

* Alates 01.01.2021 täiendava kogumispensioni lepingu sõlminud või esmakordselt vabatahtliku pensionifondi osakuid omandanud isik jõuab pensioniikka, kui riikliku pensionikindlustuse seaduses sätestatud vanaduspensioniikka jõudmiseni on jäänud viis aastat.

** Kui täiendava kogumispensioni kindlustusleping sõlmiti või isik omandas vabatahtliku pensionifondi osakuid esmakordselt enne 2021. aasta 1. jaanuari, on pensioniiga 55 aastat.

Kogumisperioodil on võimalik erinevate III samba kogumislahenduste ja teenusepakkujate vahel liikuda tulumaksu maksmata, kui teile ei tehta vahepeal rahalist väljamakset.

III samba toodete vahel liikudes algab väljamaksete puhul tulumaksusoodustuse saamiseks vajaliku 5 aasta lugemine esimese kindlustuslepingu sõlmimisest või esimeste pensionifondi osakute soetamisest.

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.