Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Eraklient

Turvalised e-ostud


MasterCard SecureCode
 

MasterCard SecureCode

  • Tasuta teenus, mis tagab turvalisema internetiostu
  • Pangakaardid liidame programmiga automaatselt
  • Mugav ja hõlbus kasutada


„Turvalised e-ostud” on rahvusvaheliste kaardiorganisatsioonide loodud lahendus, mis muudab internetist ostmise tänu kaardi valdaja lisatuvastamisele senisest turvalisemaks. Nii väheneb internetis kaardipettuste võimalus. Isegi kui keegi teie pangakaardi andmed kopeerib, ei ole tal ainult selle info põhjal võimalik programmiga liitunud internetipoes ostude eest maksta.

Programmiga „Turvalised e-ostud” (inglise keeles 3D Secure) liidame automaatselt kõik teie Mastercardi ja Visa pangakaardid, millega veebipoes maksta saab. Programmi kasutamine on tasuta ja tähendab teile internetipoes maksmisel vaid ühte lisatuvastust.

Veebipoes, mis on selle turvasüsteemiga liitunud, kuvatakse logo(d) kirjaga „Mastercard SecureCode” ja/või „Verified by Visa”. Praeguseks on süsteemiga ühinenud kõik Eesti internetikauplused.

Kuidas programm "Turvalised e-ostud" toimib?

MasterCard SecureCode

  1. Internetipoes kauba või teenuse eest maksmisel suunatakse teid pärast pangakaardi andmete sisestamist SEB internetipanga lehele, kus teil palutakse makse kinnitamiseks oma isik tuvastada. Selleks tuleb sisestada SEB internetipanga kasutajatunnus, valida autentimisviis ja sisestada parool.
  2. Eduka autentimise korral suunatakse teid tagasi kaupmehe lehele ja ostutehing jätkub tavapärasel viisil.
  3. Kui autentimine ei õnnestu, tuleb kaupmehe juures valida teine maksevahend (mõni muu pangakaart või Eesti kaupmeeste juures pangalink).  

KKK

1. Milliste SEB kaartidega saab internetipoodides maksta?

SEB krediitkaartidest sobivad internetipoes maksmiseks Visa ja MasterCardi kaart ning deebetkaartidest MasterCardi deebetkaart, Virtuaalkaart, Business-, Gold- ja Platinum-kaart, Pildikaart ning ITIC ja ISIC kaardid, mis kannavad MasterCardi logo.

2. Millised kaardiõigused peavad olema internetipangas aktiveeritud, et kaardiga veebipoes osta saaks?

Veebipoes saab kaardiga tasuda, kui kaardilepingus on lubatud tehingud „Internet“ ja „Ostutehingud“. Oma kaardi kehtivaid õiguseid saate vaadata ja muuta internetipanga menüüpunktist „Arveldamine“ → „Kaardid“. Tehingu (eba)õnnestumisel kontrollige palun ka kaardile seatud limiite.

3. Kuidas kaardikasutajana programmiga "Turvalised e-ostud" liituda?

Selleks ei ole vaja teil midagi teha. Liidame programmiga automaatselt kõik need MasterCardi ja Visa logoga SEB pangakaardid, millega saab internetipoes maksta.

4. Mida teha siis, kui autentimine ei õnnestu?

Sel juhul vajutage nuppu „Katkestan” ja teid suunatakse tagasi kaupmehe juurde uut maksevahendit valima.

5. Mida teha juhul, kui sisestasin kasutajatunnuse ja koodid valesti?

Kui sisestada kasutajatunnus ja koodid kolm korda järjest valesti, lukustub SEB internetipanga kasutajakonto 12 tunniks. Kasutajakonto kiiremaks taasavamiseks pöörduge panka.

6. Kuidas ma tean, kas kaupmees on programmiga "Turvalised e-ostud" liitunud?

Kõikide programmiga ühinenud kaupmeeste veebilehelt leiate logo(d) kirjaga „MasterCard SecureCode” ja/või „Verified by Visa”. Praeguseks on programmiga liitunud kõik Eestis tegutsevate pankade teenuseid kasutavad internetikaupmehed.

7. Mida teha siis, kui kaupmees ei ole programmiga "Turvalised e-ostud" liitunud?

Kui kaupmees ei ole selle programmiga ühinenud, siis internetipoest ostmisel kliendilt isiku tuvastamist ei küsita.

Kui te ei ole veebilehe turvalisuses täiesti kindel, aga tahate sealt ikkagi osta, siis vormistage endale Virtuaalkaart. See kaart kehtib vaid 40 päeva ja sellele saate määrata kindla ostu jaoks vajaliku limiidi. Kui Virtuaalkaardi andmed peaksid pärast ostu petturi kätte jõudma, pole tal nendega midagi peale hakata, sest kaardil ei ole raha ja see kaotab peagi kehtivuse.

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.