Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 26.06.2018
elukindlustus

Kas kindlustus hüvitab puugihaiguste ravi kulud?

Kas kindlustus hüvitab puugihaiguste ravi kulud? Foto: unsplash.com

Eesti looduse kõige hirmuäratavamaks elukaks peavad paljud puuki. Ja õigusega, sest mõlemad siin levinud puugihaigused – puukentsefaliit ja -borrelioos – on tõsised tõved, mis õigeaegse ravita võivad inimese halvimal juhul lausa invaliidistada.

Puukentsefaliidi vastu on võimalik vaktsineerida ja seda soovitataksegi inimestele, kes liiguvad palju looduses. Haiguse peiteaeg kestab üks-kaks nädalat ning tõve esimesteks nähtudeks on palavik koos pea- ja lihasevaluga. Paraku avaldub igal kolmandal haigestunul umbes ühe nädala pärast puukentsefaliidi teine faas: tekib väga kõrge palavik ning ilmnevad kesknärvisüsteemi häired ja ajupõletiku tunnused.

Puukborrelioos ehk Lyme’i tõbi on teine tõsine puugihaigus. Borrelioosi vastu ei vaktsineerita. Selle salakavala tõve puhul on ravi õnnestumise võtmeküsimus, kui vara ta ära tuntakse. Puukborrelioosi iseloomulikud sümptomid on palavik, peavalu, üldine nõrkus, pearinglus, liigese- ja lihasevalu ning kaalulangus. Haiguse peamiseks tunnuseks on hammustuse kohale tekkiv punetav laik, mis on keskmiselt 5 cm läbimõõduga.

Ravimata jäänud borrelioos võib põhjustada kroonilist haiguskulgu: närvisüsteemi-, südame- või liigesekahjustusi. Puukborrelioosi registreeritakse aasta läbi ehk ka siis, kui puugid ise talveund magavad.

Haigestumiseks piisab pargis jalutamisest

Levinud on arvamus, et puugid elavad vaid metsas ja võsastikus. Tegelikult võite puugi saada Eestis mistahes haljasalalt. Puugihaiguste riskirühma kuuluvad inimesed, kes viibivad puugiohtlikes piirkondades ning käivad metsas seenel ja marjul, aga ka metsatöölised, kaitseväelased, piirivalvurid ja jahimehed. Puugid aktiveeruvad kevadel siis, kui temperatuur on üle viie plusskraadi, ja nad toimetavad ringi kuni sügiseste külmadeni.

Kindlustus katab nii ravikulud kui ka töövõimetusperioodil vähenenud sissetuleku

Puugihaiguse puhul on üsna tavaline, et (taastus-)ravi ja sellega kaasnev töövõimetus kestab mitu kuud. Seetõttu tasub mõelda, kuidas teie sel perioodil majanduslikult toime tuleksite.

Kindlustus käsitab nii puukentsefaliiti kui ka -borrelioosi õnnetusjuhtumina. Kindlustusseltsis võite sõlmida elukindlustuslepingu koos eri kindlustuskaitsetega, et katta kulutusi, mis on seotud ravimite, füsioteraapia või muu taastusraviga, aga ka töövõimetusperioodil vähenenud sissetulekuga.

Näiteks kui olete valinud õnnetusjuhtumi päevarahade kaitse ja peate puugihaiguse tõttu olema töölt eemal, siis maksab kindlustusselts hüvitist töövõimetuslehel oldud päevade eest. Kui aga haigus on tekitanud raske ja püsiva tervisekahjustuse ning te olete valinud invaliidsuskaitse, siis maksab kindlustusselts hüvitist, mis oleneb funktsiooni kahjustuse suurusest.

Lepingut sõlmides tutvuge põhjalikult kindlustustingimustega, kuna iga kindlustusselts võib käsitada puugihaigusi erinevalt. Tasub meeles pidada, et kindlustusselts hüvitab üksnes lepingus kirjas olevaid juhtumeid ja teeb seda lepingus määratud summa ulatuses.

Looduses liikumiseta vaevalt et keegi suvisel ajal hakkama saab, seega olge ettevaatlik. Kui viibite palju looduses, siis valige kindlustusleping, mis katab ka puugihaigused.

Kasutades kindlustuskalkulaatorit, saate personaalse elukindlustuse pakkumise.

Lugege lisaks, kui palju elu kindlustamine maksab.

 


Kristina Traks
vabakutseline ajakirjanik

 

Kindlustusandja on SEB Elu- ja Pensionikindlustus. SEB Pank vahendab SEB Elu- ja Pensionikindlustuse kindlustustooteid. Enne lepingu sõlmimist tutvuge tingimustega SEB kodulehel www.seb.ee ja vajaduse korral registreeruge nõustamisele.


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.