Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Investeerimine - 18.05.2021

SEB roboinvestoriga saab investeerimisega alustamiseks soovituse vaid 15 minutiga

SEB roboinvestoriga saab investeerimisega alustamiseks soovituse vaid 15 minutiga Roboinvestor SEB mobiilirakenduses

SEB mobiilirakenduses alustab tööd roboinvestor, millega saab investeerimissoovituse 15 minutiga. Investeerijat nõustatakse automaatselt otse nutitelefonis, lahendust saab kasutada ööpäevaringselt ja investeerida vaid mõne euroga. Alustamiseks tuleb läbida kolm sammu.

Juhul kui kliendil pole veel investeerimiskontot, siis soovitame investeerimisega seotud arveldusteks kaaluda selle avamist ja sinna plaanitava investeerimiseks mõeldud summa kandmist enne roboinvestori sessiooniga alustamist. Investeerimiskonto aitab investeeringutulu maksustamist edasi lükata ja hoida investeeringute raha igapäeva-arveldustest lahus. Investeerimiskonto saab avada internetipangas.

1. Investeerimiseesmärgi valik ning teadmiste ja kogemuse küsimustikule vastamine

SEB roboinvestor kaardistab kõigepealt kliendi poolt antud vastuste põhjal investeerimiseesmärgi ja -perioodi. Seejärel pakub virtuaalne abimees välja kolm võimalikku riskitaset – madal, keskmine ja kõrge ning palub kliendil valida sobiv investeerimisrisk. Lõpuks jääb vaid vastata küsimustele eelneva investeerimiskogemuse, fondiosakute tundmise ja rahalise olukorra kohta.

2. Roboinvestor annab personaalse investeerimissoovituse

Pärast kõigile küsimustele vastamist, hindab roboinvestor kliendi olukorda ja annab personaalse investeerimissoovituse, milline valikus olevast viiest SEB fondist on kliendile sobivaim, arvestades tema vastuseid ning valmistab sobivusaruande, millega klient saab lähemalt tutvuda internetipangas.

3. Otsus investeerimisega alustamiseks ja vajalike maksete seadistamine

Seejärel palub roboinvestor tutvuda vajalike dokumentide ja teabega ning valida summad, ühekordseks ja soovi korral ka regulaarseks igakuiseks investeeringuks. Kohese investeeringu tegemiseks tuleb jälgida, et arvelduseks valitud kontol oleks vaba raha investeeringu summa ulatuses.

Nüüd tuleb teha vaid lõplik investeerimisotsus ning seadistada maksed ja sõlmida vajalikud lepingud. Vajadusel saab roboinvestoris avada ka väärtpaberikonto. Nii saabki investeerimisega alustada lihtsalt, mugavalt ja väikeste summadega oma nutitelefonis.

Roboinvestori personaalne investeerimisnõustamine on klientidele tasuta. Kui klient otsustab investeerida talle soovitatud fondi, kohalduvad haldustasu (0,42% aastas), mis võetakse kliendi arvelduskontolt igakuiselt (0,035% kuus) ja fondi jooksvad tasud (0,21-0,79% aastas), mis sisalduvad fondiosaku hinnas. Need tasud kokku võivad investeeritud summast moodustada 0,63-1,21% aastas.

Roboinvestori sessioonil nõustatakse investeerijat automaatselt ja selle jooksul ei avane võimalust panga töötajaga vahetult suhelda. Kui klient vajab panga selgitusi või abi, siis soovitame võtta ühendust, kasutades tavapäraseid panga suhtluskanaleid.

Roboinvestor – uus viis

investeerimiseks


Vitali Bõlov
SEB kogumis- ja investeerimistoodete arendusjuht

 

Esitatud teave ei ole käsitatav investeerimisnõustamise, investeerimissoovituse ega muu investeerimis- või investeerimiskõrvalteenusena. Investeerimine sisaldab riski, investeeringu turuväärtus võib nii tõusta kui ka langeda, investeeringu väärtuse säilimine ega kasv ei ole garanteeritud. Varasemate perioodide tootlus ei ole tulevikutootluse garantiiks. Enne investeerimisotsuse tegemist palume hoolikalt tutvuda toote tingimuste ja muu olulise teabega, sealhulgas valitud fondi prospekti ja muude dokumentidega, samuti investeerimisega kaasnevate riskidega AS-i SEB Pank kodulehel www.seb.ee. Investeerimisega võib kaasneda maksukohustus. Küsimuste korral tuleks pöörduda panga klienditeenindaja või oma maksu-, finants- või õigusnõustaja poole.


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.