Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 17.01.2020
rahapuhver | kogumine | rahaasjad | raha

Digikassa – märkamatu raha kogumise viis

Digikassa – märkamatu raha kogumise viis Foto: SEB

Kõlab lihtsalt ja ahvatlevalt: raha kõrvale panemiseks tuleb vaid maksta kaardiga. SEB ainulaadne toode Digikassa võimaldabki koguda niivõrd mugavalt, et see on lausa märkamatu. Tuleb vaid maksta pangakaardiga – muud polegi vaja teha.

„Digikassaga liitudes kasutasin rohkem sularaha, mistõttu sinna ei kogunenud palju. Nüüd tasun ostude eest peamiselt kaardiga ning raha on kogunenud Digikassasse umbes paarsada eurot,” räägib kasutaja Marta Velt.

Virtuaalne hoiupõrsas

Esimest korda tehakse raha kõrvale panemisega tutvust üldjuhul lapsepõlves, mil kapil seisev hoiupõrsas ootab, et sinna sisse münte poetataks. Vanemaks saades hakatakse tavaliselt koguma juba pangakontole, kuid ka see vajab teadlikku enese kontrollimist, et olla järjekindel ja raha mitte ära kulutada.

Ainukese pangana Eestis pakub SEB Digikassat, mis võimaldab raha koguda justkui hoiupõrsasse münte poetades, kuid on virtuaalne ja toimib automaatselt. Teie ülesandeks jääb vaid maksta kaardiga igapäevaste ostude eest ja, kui lähete näiteks kinno, teatrisse või kohvikusse, tangite autot või ostate kohvi.

Väikselt, aga sihikindlalt

Digikassa toimib väga lihtsalt – deebetkaardiga makstud summa ümardatakse järgmise täiseuroni. Ümardatud ja makstud summade vahe kantakse arvelduskontolt kogumishoiusele. See tähendab, et kui lähete sõpradega välja sööma ja maksate pangakaardiga näiteks 16,40 eurot, siis kantakse järgmise päeva hommikul kogumishoiusele 60 senti (17 on järgmine täiseuro ja makstud vahe on 0,6 eurot).

Igapäevaselt kaardiga makstes ei pane ma absoluutselt tähele, et kogun. Ausalt öeldes unustan vahel selle isegi ära. Kui internetipanka kasutan, siis tuleb meelde ja vaatan huviga, palju ma juba kogunud olen,” räägib Marta Velt.

Nii võite avastada, et aastaga on kogunenud juba mitusada eurot, mille olete ise väga väikeste kogustena kõrvale pannud. Igapäevases elus ei pane tõenäoliselt tähelegi, kui 60 senti teisele kontole kantakse, aga kokku tuleb arvestatav summa. Marta Velt on Digikassasse kogutud raha eest ostnud jalgratta ning lubanud endale üht-teist, mida muidu ei raatsiks osta. Stabiilne järjepidevus lükkab ümber ka arvamuse, et väikese sissetulekuga on keeruline raha kõrvale panna.

Kliendil on alati võimalus raha kogumishoiuselt tagasi arvelduskontole kanda. Väljamaksed kogumishoiuselt toimuvad kogumishoiuse lepingu tingimuste kohaselt.

Digikassa on nüüd veel mugavam

Digikassa uuendatud versioon on jõudnud SEB mobiilirakendusse. Nüüd on võimalik oma digitaalses rahakassas valida kogumise eesmärk, motiveeriv foto ja märksõna ning hallata oma kogutud raha mobiilirakenduses. Digikassa näitab, kui lähedal olete oma eesmärgi täitmisele.

Et jõuda kiiremini kogumise eesmärgini on võimalik sooritada lisasissemakseid Digikassa kogumishoiusele. Kogumisharjumuse loomiseks võib samuti sõlmida püsikorraldus. Näiteks, et peale töötasu laekumist toimuks automaatne ülekanne teie arvelduskontolt kogumishoiusele.

Digikassa sobib eriti neile, kes kasutavad makstes pangakaarti. Digikassa kaudu raha kogumisel pole oluline mitte makstud summa suurus, vaid tehingute arv, mis kaardiga sooritati. Nii et järgmine kord, kui lähete sõpradega peole või kinno, makske alati kaardiga.

Tutvun Digikassaga

 


Getter Orusalu
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.