Muuda keelt:

Väärtuse loomine kliendile

Veiko Pak, Kadarbiku Köögivili OÜ tegevjuht, selgitab alustavale ettevõtjale, milline idee tasub teoks teha ja millise lisaväärtuse eest on klient valmis rohkem maksma.

Alustamiseks #Sihtrühm
  • Tee selgeks, kas sul on olemas vahendid idee elluviimiseks.
  • Püüa leida õige aeg uue toote turule toomiseks.
  • Paku kliendile lisaväärtust, nii on ta valmis toote eest rohkem maksma.

Kadarbiku Köögivilja tooteid ei pea klientidele pikalt tutvustama, sest ettevõtte nimi räägib iseenda eest. Kui alustav ettevõtja soovib aga turule tulla uue tootega, tuleks enne läbi mõelda, kas idee elluviimiseks on olemas piisavad võimalused: nõudlus, materiaalne baas, teadmised.

Uue toote turule toomiseks on kaks võimalust. Esimene on vaadata, mida konkurendid on samalaadse tootega teinud ning kui edukas see on. Kui tahetakse luua aga toode, mille sarnast turul veel ei ole, tuleb tootjal endal rohkem katsetada. Oluline on tabada õige aeg, mil tootega välja tulla, sest mõneks asjaks ei olegi turg alati valmis, ehkki idee tundub ettevõtjale endale väga hea. Kui suudetakse õige aeg ära tunnetada, tuleb sellele pühenduda sajaprotsendiliselt. Toode peab olema tipptasemel, samuti teenindus ning valmisolek täita edasimüüjate ees võetud kohustused. Nii leiab uus toode tarbijate hulgas sellise vastuvõtu, mis vastab ettevõtja ootustele.

Viige ellu need ideed, mis pakuvad tarbijale lisaväärtust, sest selliste toodete eest on ta nõus rohkem maksma. Lisaväärtusena võiks pakkuda näiteks kiirust ja mugavust. Hea näide on beebiporgandid, mille hind on rohkem kui 2 eurot kg, samas kui tavalise porgandi kilohind on 0,25–0,30 eurot. Beebiporgandite puhul maksabki klient mugavuse eest.

Sinu äri igaks etapiks

2
 

  Arendamiseks  

Tõhus ärijuhtimine – olemasolevate protsesside efektiivistamisest kuni uute protsesside juurutamiseni.

3
 

  Kasvatamiseks  

Turuliidrite kogemused kliendibaasi arendamise, kõrgtehnoloogiate kasutamise ja ärimudeli rakendamise kohta. 

Enesekindlus on iga äri peamine kapital

Ettevõtlusega aitab alustada SEB

Loen lähemalt