Muuda keelt:

Kliendi väärtuse loomine

Äri alustades tuleb klientide leidmiseks teha eksperimente, millest saab teha järeldusi selle kohta, mis töötab ja mis mitte.

Alustamiseks #Sihtrühm
  • Toote või teenusega tasub teha lihtsaid eksperimente, et aru saada, kes on kliendid ning mille eest nad on valmis maksma.
  • Kui klient tootes või teenuses suurt väärtust ei näe, siis ta seda tarbima ei hakka.
  • Looge püsivat väärtust, et klient tagasi tuleks.

Äri alustades tuleb klientide leidmiseks teha eksperimente, millest saab teha järeldusi selle kohta, mis töötab ja mis mitte. Tehke näiteks lihtne koduleht ning vaadake, kes seal käib; uurige Google Trendsi, et teada saada, kas selliseid tooteid või teenuseid üldse otsitakse, või kolmas võimalus: saage kliendiga kokku ning tehke temaga intervjuu. Oluline on katsetada ja selle kaudu õppida.

Paljud idufirmad lõpetavad tegevuse sellepärast, et kliendid ei ole valmis nende teenuse eest maksma. Esimene küsimus peaks olema see, kas toode või teenus pakub kliendile vajalikul määral väärtust, sest kui ta seda ei näe, siis ta toodet-teenust tarbima ei hakka.

Kui selgub, et väärtus on olemas, siis tuleks samuti eksperimentide kaudu uurida, kui palju ja millises vormis klient on valmis maksma. Eksperimendid tuleb defineerida ning paika panna selliselt, et toote või teenuse väärtus tuleks kõige paremini esile.

Väärtust peab samas looma nii, et see püsiks. Kui klient tarbib kaupa vaid korra ja tagasi ei tule, on vaja uute klientide leidmiseks teha väga suuri pingutusi. Väärtus peaks kliendi ikka ja jälle tagasi tooma.

Kõige parema näite võib leida pangast, kus mobiiliäpp on lisandväärtuse pakkumine kliendile – selle mugavuse pärast on ta alati nõus teenust tarbima.

Sinu äri igaks etapiks

2
 

  Arendamiseks  

Tõhus ärijuhtimine – olemasolevate protsesside efektiivistamisest kuni uute protsesside juurutamiseni.

3
 

  Kasvatamiseks  

Turuliidrite kogemused kliendibaasi arendamise, kõrgtehnoloogiate kasutamise ja ärimudeli rakendamise kohta. 

Enesekindlus on iga äri peamine kapital

Ettevõtlusega aitab alustada SEB

Loen lähemalt