Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

2021. aastast muutub tulevikuks kogumine võimalusterohkemaks

 

Ärge otsusega rutake

Võtke aega ja kaaluge erinevaid võimalusi. Muudatusi oma kogumises on võimalik teha jooksvalt igal ajal

 

Uued kogumisalternatiivid

Liituge süsteemiga, kus ise maksad 2% ja riik täiendavalt 4% või jätkake kogumist oma raha ise investeerides

 

Soodsad väljamakse lahendused pensioniikka jõudes

Väljavõetavale rahale rakendub soodsam tulumaksumäär

 

Suurem vabadus oma makseid peatada ja sambast lahkuda

Ärge unustage, et vabadusega kaasneb vastutus tagada ise endale väärikas pension

 

 

Find out your options by answering few questions

Back

I have joined II pillar

Difficult to say
 
Take this questionnaire again from the start

 

 

 

Uuendasime Teie personaalset pensionilehte

  • Parim ülevaade Teie pensionivaradest
  • Kalkulaator aitab arvutada Teie pensioni suuruse
  • Väärtuslikud nõuanded sobivaima kogumislahenduse leidmiseks
  • Võimalus kiirelt ja mugavalt oma kogumislahendustes muudatusi teha

 

 

 

 

SEB pensioni investeerimiskonto

SEB pensioni investeerimiskontol on võimalik ise investeerimisotsuseid teha, kaotamata seejuures II samba eeliseid.

 

  • Lai investeerimisvõimaluste valik
  • Mugav lahendus juba kogenud investorile ja kasulikud nõuanded investeerimisega alustajale
  • Võimalus koostada jälgimisnimekiri endale huvipakkuvatest väärtpaberitest

 

 

 

Olulised kuupäevad, mida pensionireformiga seoses arvesse võtta

Alates 1. jaanuarist 2021 on Teil võimalus esitada avaldus kas II samba raha väljavõtmiseks või sissemaksete peatamiseks. Väljamaksed hakkavad toimuma alles alates septembrist 2021.

Ärge otsusega kiirustage! Muudatusi oma pensioniplaanis saate teha ka edaspidi.

 

 

Jaanuar

Ühinege II sambaga

Loen lähemalt

Alates 2021. aastast on enne 1983. aastat sündinutel ja neil, kes ei ole veel II sambaga liitunud, võimalik alustada sinna kogumist, esitades selleks valikuavalduse. See tähendab, et Teie brutopalgast läheb pensionikontole 2% ning riik lisab sinna Teie eest makstava sotsiaalmaksu arvelt kaks korda sama palju ehk 4%.

Kõik 1983. aastal ja hiljem sündinud liituvad kohustuslikus korras II sambaga, kui nad ei ole esitanud enne liitumist avaldust II samba maksete tasumisest vabastamiseks.

 

1. jaanuar – 31. märts

II sambasse kogujatel on võimalus esitada avaldus

Loen lähemalt

1. jaanuarist kuni märtsikuu lõpuni on pensioni II sambasse kogujatel esimene võimalus esitada avaldus kas II samba raha väljavõtmiseks või sissemaksete tasumisest vabastamiseks. Mõlemat valikut tasub aga tõsiselt kaaluda.

 

31. märts

Aeg esitatud avalduse tühistamiseks

Loen lähemalt

Kui esitasite II samba sissemaksete tasumisest vabastamise avalduse perioodil jaanuarist märtsini, siis avalduse tagasi võtmiseks esitage maksete tasumise avaldus enne 31. märtsi.

 

1. aprill

Kaaluge ise investeerimise võimalust

Loen lähemalt

1. aprillist 2021 on võimalik avada pensioni investeerimiskonto (PIK) ning esitada vahetusavaldus II sambasse kogutud summa täielikuks või osaliseks suunamiseks antud lahendusse. Aprillist juulikuu lõpuni tehtud vahetusavaldused realiseeritakse ja varad liiguvad PIKi septembris.

 

1. aprill – 31. juuli

II sambasse kogujatel on uus võimalus esitada avaldus

Loen lähemalt

1. aprillist kuni juulikuu lõpuni on pensioni II sambasse kogujatel võimalus esitada avaldus kas II samba raha väljavõtmiseks või sissemaksete tasumisest vabastamiseks. Mõlemat valikut tasub aga tõsiselt kaaluda.

 

31. juuli

Aeg esitatud avalduse tühistamiseks

Loen lähemalt

Kui esitasite II sambast raha väljavõtmise avalduse perioodil jaanuarist märtsini, siis on teil võimalus see enne 31. juulit tühistada. Selleks esitage tühistamise avaldus.

Kui esitasite II samba sissemaksete tasumisest vabastamise avalduse perioodil aprillist juulikuu lõpuni, siis on teil võimalus see enne 31. juulit tühistada. Selleks esitage II samba sissemaksete tasumise avaldus.

 

1. august – 30. november

II sambasse kogujatel on uus võimalus esitada avaldus

Loen lähemalt

1. augustist kuni novembrikuu lõpuni on pensioni II sambasse kogujatel võimalus esitada avaldus kas II samba raha väljavõtmiseks või sissemaksete tasumisest vabastamiseks. Mõlemat valikut tasub aga tõsiselt kaaluda.

 

September

Teie avaldused jõustuvad

Loen lähemalt

Septembris jõustuvad enne 31. märtsi esitatud avaldused – II sambast raha väljavõtmise avaldus või II samba sissemaksete tasumisest vabastamise avaldus.

Jaanuarist märtsikuu lõpuni liitunud ning enne 1983. aastat sündinud inimestel tekib pensionimaksete tasumise kohustus.

Septembris jõustuvad 1. aprillist kuni 31. juulini esitatud vahetusavaldused suunamaks II samba pensionifondi kogutud raha pensioni investeerimiskontole.

 

1. september

Sissemaksed pensioni investeerimiskontole

Loen lähemalt

Alates 1. septembrist saab II samba sissemakseid hakata suunama ka pensioni investeerimiskontole. Selleks esitage valikuavaldus.

Vaatan veel pensionireformiga seotud olulisi kuupäevi
 

30. november

Aeg esitatud avalduse tühistamiseks

Loen lähemalt

Kui esitasite II sambast raha väljavõtmise avalduse perioodil aprillist juulikuu lõpuni, siis on Teil võimalus see enne 30. novembrit tühistada. Selleks esitage tühistamise avaldus.

Kui esitasite II samba sissemaksete tasumisest vabastamise avalduse perioodil augustist novembrikuu lõpuni, siis on Teil võimalus see enne 30. novembrit tühistada. Selleks esitage tühistamise avaldus.

 

1. detsember – 31. märts

II sambasse kogujatel on uus võimalus esitada avaldus

Loen lähemalt

1. detsembrist kuni märtsikuu lõpuni on pensioni II sambasse kogujatel võimalus esitada avaldus II samba raha väljavõtmiseks või sissemaksete tasumisest vabastamiseks. Mõlemat valikut tasub aga tõsiselt kaaluda.

 

Jaanuar 2022

Teie avaldused jõustuvad

Loen lähemalt

2021. aasta aprillist juulikuu lõpuni tehtud II sambast raha väljavõtmise ja/või sissemaksete tasumise vabastamise avaldused realiseeritakse. See tähendab, et II sambast makstakse raha välja ja/või sissemaksed peatuvad.

 

1. jaanuar

Enne 1983. aastat sündinutel, kes liitusid II sambaga, tekib tasumise kohustus

Loen lähemalt

2021. aasta aprillist juulikuu lõpuni II sambaga liitunud ning enne 1983. aastat sündinud inimestel tekib pensionimaksete tasumise kohustus.

 

31. märts

Aeg esitatud avalduse tühistamiseks

Loen lähemalt

Kui esitasite II samba sissemaksete tasumisest vabastamise avalduse perioodil 2021. aasta detsembrist 2022. aasta märtsikuu lõpuni, siis avalduse tagasi võtmiseks esitage sissemaksete tasumise avaldus enne 31. märtsi.

Kui esitasite II sambast raha väljavõtmise avalduse perioodil 2021. aasta augustist novembrikuu lõpuni, siis on teil võimalus see enne 2022. aasta 31. märtsi tühistada. Selleks esitage tühistamise avaldus.

 

1. aprill – 31. juuli

II sambasse kogujatel on uus võimalus esitada avaldus

Loen lähemalt

1. aprillist kuni juulikuu lõpuni on pensioni II sambasse kogujatel võimalus esitada avaldus kas II samba raha väljavõtmiseks või sissemaksete tasumisest vabastamiseks. Mõlemat valikut tasub aga tõsiselt kaaluda.

 

1. mai 2022

Enne 1983. aastat sündinutel, kes liitusid II sambaga, tekib tasumise kohustus

Loen lähemalt

2021. aasta augustist novembrikuu lõpuni liitunud ning enne 1983. aastat sündinud inimestel tekib pensionimaksete tasumise kohustus.

 

 

 

Mida edasi teha?

 

1.
Võtke aega ja planeerige oma tulevik targalt

 

2.
Terviknõustamise käigus saame teie pensioniplaani koos üle vaadata

 

3.
Valige endale sobiv lahendus

 

 

 

Miks kindlustada oma
tulevik SEB-s?

 

Meie fondijuhtidel on üle 20 aasta investeerimiskogemust. Tugev teadmistepagas aitab hallata teie pensioniraha nii headel aegadel kui ka halbadel.

 

SEB investeerib vastutustundlikesse ettevõtetesse. Nii toetate ka teie keskkonnasõbralikku ja jätkusuutlikku mõtteviisi

 

Internetipangas saate parima ülevaate oma pensionikogumisest. Videkohtumise teel saame koos teie pensioniplaani üle vaadata.

 
 

 

Vaatame Teie pensioni kogumise üle

 

 

 

 

Pensionireformi teataja pakub kasulikku lugemist

 

  • Kuidas pensioniks koguda
  • Kuidas II samba raha ise investeerida
  • Alternatiive pensioniraha investeerimiseks

 

 

 

 


Eeltoodud teavet ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Samuti ei või siin esitatud andmeid ja seisukohti käsitada pakkumise või soovitusena lepingu sõlmimiseks. Maksusüsteemi õigusaktid võivad muutuda. Maksustamine oleneb isikuga seonduvatest asjaoludest, sealhulgas tema residentsusest jms. Enne investeerimisotsuse tegemist palun tutvuge hoolikalt toote kohta avalikustatud teabega, sh tingimuste ja fondi prospektiga. SEB toodete kohta leiate teabe SEB kodulehelt www.seb.ee, teiste fondide kohta www.pensionikeskus.ee. Vajadusel registreeruge nõustamisele SEB kodulehel www.seb.ee.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.