Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlus - 03.09.2018
ettevõtlus

Kasvuprogrammis osalenud Esplan: Eesti ettevõtted kipuvad liiga väikselt unistama

Kasvuprogrammis osalenud Esplan: Eesti ettevõtted kipuvad liiga väikselt unistama Foto: Esplan

Projekteerimisfirma Esplan lõi SEB kasvuprogrammis digitaalse abivahendi, mis aitab projekteerimisprotsessi paremini juhtida, muutes selle kuni 40% tõhusamaks. Esplani lahendus on juba pälvinud ka Kagu-Aasia ja Euroopa suurettevõtete tähelepanu.

Intensiivne kasvuprogramm aitas luua põnevaid koostöösuhteid

SEB Panga saadetud kutse liituda SEB ja Euroopa Innovatsiooniakadeemia kasvuprogrammiga tuli ettevõtte tegevjuhi Kadi Metsmaa sõnul täiesti õigel hetkel: Esplanis käis projekteerimisprotsessi juhtimise programmi arendustöö ning sihipärane tegutsemine aitas eesmärgini jõudmist kiirendada.

„Programm oli üsna intensiivne, kodutöid anti palju ja need olid mahukad,“ märgib Metsmaa. „Meie eeliseks sai see, et olime oma ideega juba rohkem tegelenud kui need ettevõtted, kes hakkasid esimeses õpitoas tekkinud mõtet edasi arendama. Kindlasti on kasvuprogrammi edukaks läbimiseks oluline hea tiim, üksinda ei teeks seal midagi.“

„Ootasime programmist nõuandeid ja käe pulsil hoidmist ning kahtlemata täitusid mõlemad ootused,“ lisab Metsmaa. Eriti meeldis Esplani meeskonnale mentori ambitsiooni kujundamise õpituba, kus julgustati ja kohati lausa sunniti suuremalt mõtlema. „Arvan, et seda ongi Eesti ettevõtetel rohkem vaja. Me unistame liiga väikselt,“ tunnistab Metsmaa.

Kasvuprogrammi valitud ettevõtete kooslus oli Esplani juhi sõnul väga mitmekesine, mis tegi osalemise huvitavaks. Nende tiim kaalub koostöövõimalusi mitme sama kasvuprogrammi läbinud ettevõttega: näiteks automatiseeritud lahendustele keskenduva Flowit Estoniaga saaks teha ühistööd protsesside optimeerimise vallas ning koos ehitus- ja kinnisvaraettevõttega Kaamos Group oleks võimalik kavandada uuenduslikke tipptasemel hooneid.

Vaadake lisaks: Mida kasvuprogramm ettevõtetele pakub

Esplani programm tõhustab projektijuhtimist

Idee, millega Esplan kasvuprogrammis tegelema hakkas, oli rakendus Automated Design Coordination ehk ADC. See programm aitab keerulist ja pidevalt muutuvat projekteerimisprotsessi paremini juhtida. ADC kasutab paindliku planeerimise põhimõtteid ja parimat osa tänapäevastest programmidest, mis on tööle pandud spetsialistide vajadusi ning ootusi arvesse võttes.

ADC toob projekteerimisse läbipaistvuse ja efektiivsuse nii projekteerija kui ka tellija vaates. Projekteerimise projektijuhtimise protsess on paljudes ettevõtetes ajale jalgu jäänud, mistõttu ei leita soovitud efektiivsust. Esplani väljamõeldud ADC lahendab selle probleemi. Kasutades ise seda programmi oma igapäevatöös, on Esplani meeskond tõestanud, et ADC võimaldab projekteerida senisest kuni 40% efektiivsemalt, hoides kokku nii projektijuhtimise aega kui ka kulusid. Arendus pole aga peatunud ning töö käib selle nimel, et muuta programm veelgi täiuslikumaks, intuitiivsemaks ja mugavamaks.

Tõhusa programmi vastu tuntakse huvi nii Euroopas kui ka Aasias

Esplani ADC on juba jäänud silma mitmele Kagu-Aasia (näiteks Singapuri ja Malaisia) ja Euroopa (näiteks Poola) suurkorporatsioonile. „Kuna ebaefektiivsuse probleem on projekteerimissektoris suur, kuulatakse meid tähelepanelikult. Eesti väiksus muutub rahvusvahelisel tasemel meie tugevuseks, sest meie spetsialistidel on lai kogemus ja hea üldpildi tunnetus. Samas oleme piisavalt väiksed, et muutustele kiiresti reageerida ning uusi tehnoloogiaid ja meetodeid kasutusele võtta.

Suurkorporatsioonid ei saa endale seda lubada, et nad kõike ise katsetavad: kulud on liiga suured. Oleme praktikud, kes lahendasid ebaefektiivsuse probleemi enda jaoks. See annab usaldusväärsuse ka ADC-le,“ kõneleb Metsmaa.

Tulevikus on ettevõttel plaan jätkata globaalsete ehitus- ja kinnisvarasektori trendide jälgimist, arendada edasi rahvusvahelist kontaktivõrgustikku ning keskenduda aina rohkem digitaliseerimisele ja automatiseerimisele. Esplani meeskond näeb ADC programmil suurt potentsiaali nii Eestis kui ka rahvusvahelises projekteerimisvaldkonnas. Nad on tänulikud, et kasvuprogramm andis julguse suurelt mõelda ning ettevõtte ambitsioone ja võimalusi uurida.


1980-ndate lõpul asutatud Eesti-Soome projekteerimisfirma Esplan OÜ on praeguseks kasvanud juhtivaks täisteenust pakkuvaks peaprojekteerijaks. 29 tegutsemisaasta jooksul on Esplan projekteerinud Eestisse mitu tähtsat objekti. Ettevõtte kogenud meeskond viib projekteerimise täisteenusena ellu algusest lõpuni.

Ettevõte pöörab erilist tähelepanu sellele, et ehitataks rohkem väga hea töökeskkonnaga kontoreid, kus on arvestatud seal töötavate inimeste vajadustega. Seeläbi saavad tööandjad tugevdada töötajate rahulolu, mis omakorda parandab töö efektiivsust ja tähendab ettevõttele kasumlikkust.


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.