Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlus - 24.10.2018
ettevõtlus

Kasvuprogrammis kohtunud DSV ja Flowiti koostöös sündis võimas tööriist Aitoldyou

Kasvuprogrammis kohtunud DSV ja Flowiti koostöös sündis võimas tööriist Aitoldyou Foto: unsplash.com

Logistikaettevõte DSV ja tarkvararobootika arendaja Flowit Estonia leidsid SEB Kasvuprogrammis osaledes ootamatu sünergia koostööks, mille tulemusena sündinud virtuaalne robot-müügimees Aitoldyou aitab DSV-d igapäevases müügitöös ning annab Flowitile võimaluse kasvatada oma käivet kümne asemel sajakordselt.

DSV tuli müügi- ja turundusjuht Tanel Vaarmanni sõnul Kasvuprogrammi eesmärgiga distsiplineeritult arendada ja saada tagasisidet enda mõttele, arendamaks välja tarkvara, mis võimaldab tellimuste ja müügiandmete pealt prognoosida kliendi tulevikukäitumist ning kasutada seda infot täiendava müügi saamiseks. „Ootasime häid näiteid, konstruktiivset kriitikat ja tööriistu oma mõtte edasiarendamiseks,” ütleb ta.

Flowiti eesmärk oli Kasvuprogrammiga liitudes leida väljund ekspordiks ja kasvuks. Esialgne plaan oli laieneda oma teenust veidi modifitseerides ühele konkreetsele välisturule. Plaani realiseerimise ajal leiti aga programmis osalenud DSV meeskonnaga üha enam ühiseid jututeemasid ja nende konkreetne ärivajadus virtuaalse müügimehe järele tundus Flowit Estonia müügijuhi Juhan Puki sõnul olevat väga huvitav väljakutse nii äriliselt kui ka tehniliselt.

„Tegime esmased analüüsid, pilootprojekti ja leidsime, et asi töötab. Seejärel arendasid meie arendajad lähtuvalt DSV vajadustest juba kasutatava lahenduse. Flowit alustas nii öelda tehnoloogiapartnerina ja lõpetasime juba valmis tootega, mida saame müüa analoogsete vajadustega ettevõtetele igas maailma nurgas,” räägib Pukk.

Aitoldyou nime kandev virtuaalne müügimees leiab korduvmüügiga tegelevates ettevõtetes üles mustrid suurtest andmehulkadest ja pakub müügimeestele välja kliendid, kes võiksid järgneva määratud ajahulga sees tellimuse esitada. Võimalik on seda kasutada kas poolautomaatselt või täisautomaatselt, kus robot saadab kliendile juba eeltäidetud tellimusvormi, mida klient saab muuta ja tellimuse esitada põhimõtteliselt ühe näpuliigutusega.

Kõige keerulisem on leida aega

Kasvuprogrammist kuulis Flowit Estonia meeskond oma kliendilt, kes oli eelnevas voorus osalenud ja palju lennukaid ideid saanud, mida Flowit Estonia kui Eesti suurima kogemusega ettevõte automatiseerimise ja robotiseerimise vallas oli realiseerima valitud. Kuna oli tekkinud vajadus leida väljund kiiremaks kasvuks ja enda seest ideede leidmiseks, otsustatigi osaleda.

„Meie jaoks oli kõige keerulisem leida aega, et tegeleda erinevate ülesannete ja tavaäri kõrvalt uute väljundite leidmisega. Selline jõuga aja võtmine osutus aga ainuvõimalikuks viisiks tavarutiinist välja saamiseks ja arenguvõimlauste valideerimiseks. Ootamatu oli see, et peaaegu kõik osalejad üritasid leida arenguteks loogikaid, mida meie igapäevaselt teostame ja seeläbi saime kindlust ka oma olemasoleva äri arengupotentsiaalis,” räägib Pukk.

Kuna DSV meeskond oli valmis teadlikult panustama, siis midagi ületamatult keerulist Vaarmanni hinnangul projektis ei olnud, kuid veidi ootamatuks osutuski, et ideele saadi nii positiivset tuge ja leiti teostaja samast programmist. Ta kiidab mentor Alar Kolki, kelle lai silmaring ja kiire ning konstruktiivne kriitika oli abiks idee sõnastamisel, eesmärkide seadistamisel ja kliendiprofiili kujundamisel.

Mentori nõuanne säästis vähemalt 100 000 eurot

Juhan Puki sõnul oli samuti Alar Kolk mentorina suurepärane. „Tema teadmised, arusaamad, enesekindlus ja suunatud küsimused tõid meid mitu korda maa peale ja samas saime aru, kuidas leida skaleeritav ja vajalik toode või teenus. Ühel õhtul Alariga telefonivestlust pidades, kui tema jalutas Portugalis rannas ja meie istusime kontoris, saime väga kenasti aru, et senitehtu on vaja prügikasti visata ja otsast alustada. Oleksime edasi liikunud ja investeerinud sellesse konkreetsesse ideesse, oleksime kaotanud vähemalt 100 000 eurot, jättes arvestamata potentsiaalse tulu, mida samal ajal teenida võiks...”

Vaarmanni sõnul võib täna tõdeda, et projektis osalemine läks üle ootuste hästi ning programmi vahendusel õnnestus leida ideele IT-alane teostaja Flowiti näol. Tehnoloogilised platvormid ei saa aga teatavasti kunagi valmis ning nii on Aitoldyou’st valminud hetkel esimene versioon ning juba töötatakse versioon kahe kallal, kus on lisafunktsionaalsust ja võimekus teenindada lisaks logistika ka muude sektorite kliente.

Flowit Estonia meeskonnal on konkreetne visioon viie aastaga omada Euroopa keskmiste ettevõtete turust 1%, mis teeks käibeks suurusjärk 75 miljonit eurot. Juhan Pukk kinnitab, et senise tagasiside põhjal on see teostatav. „Tööd on vaja väga palju teha, aga oleme sellest teadlikud ja valmis seda tegema. Seega oleks Flowiti käibe kasvatamine 100 korda teostatav ja kasvuprogrammis seatud eesmärk reaalne, tuleb lihtsalt ära teha!”

Aitoldyou’st vaata lähemalt www.aitoldyou.com


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.