Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlus - 15.01.2021

Astro Baltics: plaanime teha revolutsiooni tanklasektoris

Astro Baltics: plaanime teha revolutsiooni tanklasektoris Astro Balticsi tiim SEB kasvuprogrammis

Astro Baltics on 22-aastase kogemusega Eesti ettevõte, mille  visioon on pakkuda kõrge kvaliteediga riist- ja tarkvaralahendusi. Peamised tegevusalad on NOOM majandustarkvara arendus, Cloudics makse- ja halduslahendus ja tanklatele IT lahenduste pakkumine.

SEB Kasvuprogrammis osalemise kogemusest ning ettevõtte eesmärkide seadmisest ja kasvuambitsioonide täitmisest räägib Astro Balticsi turundus- ja avalike suhete juht ja kasvuprogrammis osaleja Priit Pint.

Osalema ajendas idee kümnekordsest kasvust 

SEB Kasvupgrogrammi jõudis Astro Baltics ajal, mil oli valmimas ettevõtte uusim lahendus Cloudics. Cloudics lahendab tankla omaniku probleeme, mis on tingitud liigsest riistvarast kütusetanklas ja ühtse süsteemi puudumisest ning pakub lõpptarbijale uut ja mugavamat makselahendust. Just sellest lahendusest pidi saama ka hüppelaud Euroopasse, kuid selleks oli vaja lisateadmisi. Kasvuprogrammi ajendas kandideerima ka eelmiste osalejate edulugudega tutvumine – lugudest selgus, et just selliseid teadmisi ongi vaja. Ambitsioon klappis samuti – SEB Kasvuprogramm lubab ettevõttele kümnekordset kasvu ning see sobis Astro Balticsi ideega.

Kasvuprogrammis jõuti esimeste klientideni

Kasvuprogrammiga liitudes oli Cloudics tootena peaaegu valmis, kuid puudusid konkreetsed edasised plaanid. Saime enda jaoks paika turu, kus sooviksime tulevikus tegutseda, lõime oma klientidele hinnamaatriksi ja leidsime viisi, kuidas peaksime oma klientide poole pöörduma. Kasvuprogrammis jõudsime ka esimeste klientideni, tegime eelkokkuleppeid uute klientidega ja valisime tulevased potentsiaalsed kliendid. Näiteks novembrikuus alustasime Cloudicsi lahendusega Austrias.

Soovite Astro Balticsi tegemistega lähemalt tutvuda?

Võtke ühendust

SEB kasvuprogrammis osalemine suurendas küll töökoormust, kuid viis ka soovitud tulemuseni.

„Kogu programmi vältel pöörasime väga palju tähelepanu meile antud ülesannetele, et saavutada oodatud tulemus. Läksime programmi nö puhta lehena, kuulasime ja rakendasime meile antud nõu ja õpetusi. Meie eesmärk oli luua konkreetne plaan uutele turgudele sisenemiseks, selle eesmärgi suutsime seada ja nüüdsest on tuleviku osas siht selge“ kirjeldab Pint programmis kogetut.

Mentorite juhised aitasid eesmärke täita

Oluline oli see, et suutsime kasvuprogrammis fokusseerida enda jaoks sobiliku turu ning luua plaani, mille järgi edaspidi liikuda. Panime paika eesmärgid ja tegevused, et nende eesmärkide täitumiseni jõuda. Ühtlasi paranes ka meeskonnatöö, kuna tiim koosnes inimestest kes tööalaselt pigem igapäevaselt kokku ei puutu. Kogu õpitu võtsime ettevõttesse kaasa ja jagasime ka teiste kolleegidega. Kuna ettevõttel on mitu tegevusvaldkonda, siis rakendasime õpitut ka teistes valdkondades.

Kasvuprogrammis oli oluline kuulata oma mentoreid, täita antud ülesandeid ja võimalikult palju katsetada. Saame öelda, et kogu protsess täitis 100% oma eesmärki - jälgisime meile antud juhiseid, töötasime nendega ja jõudsime tänu sellele 7. lennu võiduni.

Kogenud mentorid ja praktilised töötoad aitavad teie äri kasvuks fookust seada ja eesmärke püstitada.

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.