Muuda keelt:
Pilt
SEB app as an authentication tool

Autentimine läbi SEB mobiilirakenduse

SEB mobiilirakendust saab nüüd kasutada autentimisvahendina nagu ID-kaarti, Smart-ID-d või mobiil-ID-d. Meie rakendus on sama turvaline kui PIN-kalkulaator.

Paragraphs

Tehtud on oluline uuendus – palun laadige alla rakenduse uusim versioon

Uuendasime meie mobiilirakendust, et pakkuda kõigile mobiilirakenduse kasutajatele võimalust kasutada rakendust autentimisvahendina. See tähendab, et nüüd saab Smart-ID või PIN-kalkulaatori asemel kasutada mobiilirakenduse PIN-koodi või biomeetriat (sõrmejälg või Face-ID), et kinnitada makseid internetipoodides,  mobiilirakenduses või internetipangas. 

Rakendusse tuleb uuesti sisse logida 

Uuendamise ajal olid kõik kasutajad SEB mobiilirakendusest välja logitud. Rakenduse uuesti kasutamise alustamiseks peate kasutajatunnuse ja olemasoleva autentimisvahendi abil uuesti sisse logima ning looma uued PIN- koodid. See võtab vaid mõne minuti – uute PIN-koodidena saate kasutada ka oma vanu PIN-koode. 

Tulevaste uuenduste alus 

Samuti arendame võimalust lihtsaks üleminekuks mobiilirakendusest internetipanka ilma täiendava autentimiseta ja kasutajatunnuse sisestamata. Teavitame Teid sellest koheselt, kui selle funktsiooni kasutusele võtame. 

Vanad rakenduse versioonid muutuvad varsti kehtetuks 

Lähinädalatel ei ole rakenduse vanad versioonid enam saadaval. Rakenduse kasutamise jätkamiseks peavad kliendid uuendama mobiilirakendust uusima versioonini. Seetõttu kutsume kõiki oma kliente üles rakenduse uuendust mitte edasi lükkama. 

Autentimise võimalused läbi SEB mobiilirakenduse

 • Mobiilirakendust saab kasutada internetipanka sisse logimiseks, kolmandate osapoolte teenuste kasutamiseks ja maksete kinnitamiseks. 
 • Mobiilirakendus võimaldab maksete kinnitamiseks luua PIN1- ja PIN2-koode. Samuti saate biomeetriliste andmete abil sooritada makseid kuni 150 eurot ühe tehingu kohta ja kuni 500 eurot mitme järjestikuse tehingu puhul. Kui maksete summa ületab mõne neist limiitidest, peate tehingu kinnitamiseks sisestama PIN2-koodi. 

Mobiilirakenduse kasutamine autentimiseks

Autentimine läbi SEB mobiilirakenduse 

 1. Kui Te juba kasutate SEB mobiilirakendust, palutakse Teil igal sisselogimisel sisestada PIN1-kood või kasutada biomeetrilist autentimist. 
 2. Kui autentimine õnnestub, avaneb rakendus. 


Maksete kinnitamine rakenduses 

 1. Täitke maksevorm ja kinnitage makse. 
 2. Vajadusel kinnitage maksed PIN2-koodiga või kasutage biomeetrilist autentimist – näotuvastust või sõrmejälge. 
 3. Kui kinnitate tehingut biomeetrilise autentimise abil, valige SEB rakenduses nähtavatest maksesummadest õige summa. 
 4. Kui autentimine on õnnestunud, kuvab rakendus mõne sekundi pärast automaatselt makse kinnituse. 

Rakenduseväliste interneti- ja kaardimaksete kinnitamine 

 1. Makse sooritamisel sisestage SEB pangakaardi andmed või valige makseviisiks SEB Pank 
 2. Valige e-kaupmehe ekraanil autentimisvahendiks SEB mobiilirakendus 
 3. Sisestage kasutajatunnus ja isikukood 
 4. Avage SEB mobiilirakendus (kui see ei avanenud automaatselt). 
 5. Kasutage biomeetrilist autentimist või sisestage PIN1- ja PIN2-kood. Tehingu kinnitamisel biomeetrilise autentimisega peate mobiilirakenduses valima sama koodi, mida näete e-kaubanduse veebilehe aknas. Tehingu kinnitamisel PIN2-koodiga veenduge, et internetipangas kuvatav kood vastaks koodile SEB mobiilirakenduses. 
 6. Kui autentimine õnnestus, ilmub maksekinnitus rakendusse mõne sekundi pärast automaatselt. 

Mobiilirakendusega autentimine blokeeritud

Klientidele, kellel on täielik ligipääs internetipangale 

 1. Valige rakenduse esimesel ekraanil mõni muu autentimisvahend, näiteks Smart-ID või PIN-kalkulaator, ja vajutage sisselogimise nuppu. Ärge vajutage nuppu „Avan konto”. 
 2. Sisestage oma kasutajatunnus ja logige sisse. Järgige PIN-koodi seadistamise protsessi. Pärast PIN-koodide seadistamist saate kasutada SEB mobiilirakendust autentimisvahendina.