Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Eraklient

Kogumishoius

Kogumishoius

Mugav ja paindlik võimalus tagavararaha hoidmiseks

  • Sisse- ja väljamaksete arv ei ole piiratud
  • Esimene sissemakse ei ole kohustuslik
  • Automaatne ülekanne arvelduskontolt

Kogumishoius võimaldab turvaliselt koguda tagavararaha ettenägematuteks kulutusteks, sest raha saab igal ajal juurde maksta ning see on lihtsasti kättesaadav. Kogumishoiusele saab teha nii ühekordseid kui regulaarseid makseid.

Kogumishoius

Kogumishoiusele saate teha sissemakseid ja sellelt väljamakseid nii kontoris kui internetipangas. Sissemakseid on võimalik teha igal ajal nii ülekandega kui ka sularahas.

Kõige mugavam on teha sissemakseid automaatse ülekandega – määrata oma arvelduskontole piir, millest suuremad summad kantakse automaatselt hoiusele.

Väljamaksed teeme Teie korralduse alusel kolmandal kalendripäeval arvates korralduse vastuvõtmisest. Sellisel juhul on väljamakse tasuta. Väljamakse korralduse vastuvõtmise päeval on võimalik teenustasu eest.

Kogumishoiusele arvestame intressi igapäevaselt. Intressi maksame Teile kord kuus. Intressi väljamakse teeme siis, kui intressisumma on vähemalt panga määratud miinimumsuuruses. Väiksema summa puhul lükkub väljamakse järgmisse kuusse.


Automaatne deponeerimine

Saate määrata kogumishoiusega seotud arvelduskontole deponeerimispiiri. Kõik summad, mis ületavad deponeerimispiiri panga määratud summa võrra, kanname automaatselt Teie kogumishoiusele.

Automaatne deponeerimine on tasuta.

Kehtivad alates 01.11.2017
Intressimäärad on muutuvad ja neid noteeritakse igapäevaselt.

Kogumishoius
Kogumishoiuse intressimäär EUR 0,01% aastas.

 

Lepingu eelinfo

Kogumishoiuse lepingu tingimused
Püsikorralduse lepingu tingimused
Kogumishoiuse hinnakiri
Püsikorralduse hinnakiri
Panga üldtingimused
Arvelduskontolepingu tingimused
Arveldustingimused

Panga kehtestatud miinimumsummad*
Esmase sissemakse miinimumsumma: 0
Automaatse deponeerimise miinimumsumma: 10 EUR
Intressi väljamakse miinimumsumma: 1 EUR

* pangal on õigus miinimumsummasid muuta

HOIUSTAJA TEABELEHT

Põhiteave hoiuste tagamise kohta
SEB Pangas olevad hoiused on kaitstud Tagatisfondi hoiuste tagamise osafondiga
Hoiuste tagamise piirmäär

100 000 euro väärtuses hoiustaja kohta SEB Pangas

Lisaks on füüsilise isiku elamukinnisvara müügist saadud raha tagatud kuni
70 000 euro ulatuses 6 kuu jooksul pärast müügitehingut.

Kui teil on SEB Pangas rohkem hoiuseid Kõik hoiused, mis on teil SEB Pangas, liidetakse kokku. 100 000 eurost piirmäära kohaldatakse teie hoiuste kogusummale.
Kui teil on ühine hoius mõne teise isiku või teiste isikutega 100 000 eurost piirmäära kohaldatakse iga hoiustaja kohta eraldi
Hüvitamise aeg krediidiasutuse maksejõuetuse või muu vastava sündmuse korral 7 tööpäeva
Hüvitamise vääring euro
Kontakt Tagatisfond
aadress: Roosikrantsi 2, Tallinn 10119
telefon: (+372) 611 0730
e-postiaadress:
Lisateave www.tf.ee
Üldjuhul on Tagatisfondi hoiuste tagamise osafondiga hõlmatud kõik füüsilised isikud, tavaettevõtjad ja muud jaehoiustajad. Teatavate hoiuste suhtes kohaldatavad erandid on märgitud Tagatisfondi veebilehel www.tf.ee
Teie taotluse korral annab SEB Pank teile teavet ka selle kohta, kas konkreetne finantstoode on tagatud või mitte. Kui hoiused on tagatud, kinnitab SEB Pank seda ka konto väljavõttel.

 

Investeeringute hüvitamise tingimuste ja korra kohta, samuti hüvitamisele mittekuuluvate investeeringute kohta täpsemalt SEB investorikaitse lehel või Tagatisfondi kodulehel.

1. Milline hoius mulle sobib?
Pakume kahte tüüpi hoiustamist: tähtajaline hoius ja kogumishoius. Milline neist Teile sobib, oleneb sellest, kui suurt summat ja kui pikaks ajaks soovite hoiustada ning kui kiiresti tahate raha hoiuselt uuesti kätte saada. Need on põhilised küsimused, mida tuleks endale enne hoiuse avamist esitada.

  • Tähtajalise hoiuse puhul hoiustate oma säästud kindlaks perioodiks. Mida pikem on hoiustamisaeg, seda suurem on tõenäoliselt teenitav intress. Hoiust on võimalik avada tähtajaga üks nädal kuni kolm aastat. Hoiusele ei saa teha lisasissemakseid ja hoiustatud summat ei saa enne tähtaja möödumist kasutada. Hoiuse tähtaega on võimalik automaatselt pikendada.
  • Kogumishoius on paindlik. Võite teha sissemakseid nii sageli, kui soovite, ja sellega oma hoiusesummat pidevalt kasvatada. Hoiuselt saate raha välja võtta kohe, kui selleks tekib vajadus. Kui teatate raha väljavõtmise soovist meile kolm kalendripäeva ette, siis on väljamakse tasuta. Kui vajate hoiustatud summat enne kolme kalendripäeva möödumist, lisandub teenustasu.

2. Millises valuutas saan kogumishoiuse avada?
Kogumishoiuse võite avada eurodes. Muus valuutas seda hoiust avada ei saa.

3. Kui suur peab olema esimene kogumishoiusele tehtav sissemakse?
Saate avada kogumishoiuse ka ilma sinna raha sisse maksmata. Esimese sissemakse võite teha hiljem, endale sobival ajal ja suuruses. Esimese sissemakse oma kogumishoiusele saate SEB kontoris teha tasuta. Hilisemate sissemaksete ja ülekannete eest kogumishoiusele võetakse tasu vastavalt hinnakirjale. Kui kasutate mõnd SEB paketti, siis on ka püsimaksekorraldusega tehtavad sissemaksed Teile tasuta.

4. Millised on võimalused kogumishoiusele sissemaksete tegemiseks?
Kõige mugavam on kasutada automaatset deponeerimist või püsikorraldust. Automaatse deponeerimise saate aktiveerida lepingut sõlmides või hiljem internetipangas lepingut muutes. Kui automaatse deponeerimise puhul kanname igal õhtul kogumishoiusele Teie arvelduskontolt selle summa, mis ületab arvelduskontole määratud piiri, siis püsikorralduse puhul määrate hoiusele tehtava ülekande suuruse ise. Kui olete liitunud SEB paketiga, siis on püsikorraldus Teile tasuta. Mõlemat teenust on kõige lihtsam avada internetipangas.
Kogumishoiusele saate internetipangas või kontoris nii ülekandega kui ka sularahas teha sissemakseid mis tahes ajal ka iseseisvalt.

5. Mida tähendab automaatne deponeerimine?
Automaatne deponeerimine on automaatne ülekanne: saate määrata oma arvelduskontole piiri. Piiri ületava summa kanname igal õhtul automaatselt Teie hoiusele. Teenuse saate aktiveerida lepingut sõlmides või hiljem lepingut muutes.

6. Kas internetipangas on kogumishoiusele ülekannete tegemine limiitidega piiratud?
Hoiusele sissemaksete tegemine ei ole piiratud. Kogumishoiusele tehtav ülekanne ei vähenda Teie internetipanga arvelduskonto päeva- ega kuulimiiti.

7. Kuidas on minu hoius tagatud, kui pangaga peaks midagi juhtuma?
Hoiuseid tagab Tagatisfond, kes on valmis hüvitama koos hoiuse peatamise päevaks kogunenud intressiga iga hoiustaja kohta ühes krediidiasutuses hoiuseid kuni 100 000 euro ulatuses. Täpsema info leiate Tagatisfondi kodulehelt www.tf.ee.  

8. Kuidas maksustatakse alates 1. jaanuarist 2018 intresse?
Alates 1. jaanuarist 2018 muutus intresside maksustamine. Tulumaksuga maksustatakse igasugune residendist füüsilisele isikule makstav intress ja intressi väljamaksja on kohustatud väljamaksel 20% tulumaksu kinni pidama.

9. Kuidas peetakse intressidelt kinni tulumaks? Kas mul on võimalik ka intressitulu maksukohustust edasi lükata?
Kui residendist eraisiku hoius on seotud arvelduskontoga, peab pank hoiuselt teenitud intressi väljamakselt kinni tulumaksu. Seda isegi juhul kui hoius avati investeerimiskontolt, kuid intressi väljamaksmisel on hoius seotud arvelduskontoga.
Maksukohustuse edasilükkamiseks peate hoiuse avama investeerimiskontolt. Samuti peate hoiuse lõpetamisel kandma hoiusumma ja intressi investeerimiskontole.
Tulumaksuseaduse kohaselt peab klient maksukohustuse edasilükkamiseks panka teavitama, et kõnealune intress on saadud investeerimiskonto raha eest soetatud finantsvaralt. Meie pangas saate anda sellise teavituse investeerimiskonto avamisel korraga kõikide nende finantsvarade kohta, millelt saadud tulu Te edaspidi investeerimiskontole kannate.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.