Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Eraklient

Digikassa

Digikassa

Esimene samm kogumise alustamiseks

 • Raha koguneb deebetkaardiga maksmisel
 • Lepingut sõlmida ja teenust kasutada on lihtne
 • Digikassa on kõigile tasuta

Digikassaga saavad raha kogumist alustada ka need, kes seni selleks võimalust pole leidnud. Digikassa ümardab iga päeva lõpus Teie deebetkaardiga tehtud maksed järgmise täiseuroni ning kannab ümardatud ja makstud summade vahe järgmise päeva hommikuks Teie arvelduskontolt kogumishoiusele. Nii muutub raha kogumine lihtsamaks kui kunagi varem.

Digikassa on uus raha kogumise lahendus, mis ümardab kaardiga makstud summad täiseuroni ning kannab ümardatud ja makstud summade vahe Teie arvelduskontolt kogumishoiusele. Nii hakkab Teie rahatagavara kogumishoiusel väikeste summade kaupa, kuid järjepidevalt kasvama.

Kaardimaksena lähevad arvesse kõik Teie arvelduskontoga seotud deebetkaartide maksed, sealhulgas ka internetis tehtud deebetkaardimaksed.

Digikassa tööpõhimõte on lihtne:

 • Kui maksate kaardiga näiteks 6,40 eurot, siis kantakse järgmise päeva hommikuks kogumishoiusele 60 senti (järgmise täiseuroni ümardatud maksesumma ja tegeliku maksesumma vahe: 7,00 – 6,40).
 • Kui maksate kaardiga mitu korda päevas, siis ümardamine toimub iga makse kohta eraldi ja kogusumma kantakse kogumishoiusele ühekorraga.
 • Kui kaardimakse on täiseurodes (nt 2,00 eurot), siis summat ei ümardata ja kogumishoiusele selle tehingu pealt raha ei kanta.

Hoiusele võite teha ka ise igal ajal täiendavaid sissemakseid nii ülekandega kui ka sularahas.

Kõikidest Digikassa kannetest saate hea ülevaate internetipangast.

Digikassaga kogumise alustamiseks sõlmige leping paari nupuvajutusega internetipangas või pöörduge lähimasse SEB pangakontorisse.

Digikassa kannet ei tehta järgmistel juhtudel

 • Broneeritud maksed: Digikassaga kogumishoiusele raha kogudes ei lähe päeva lõpus arvesse broneeritud maksed. Makse võetakse arvesse sellel kuupäeval, kui raha Teie arvelduskontolt reaalselt maha läheb.
 • Tühistatud tehingud: kord juba kogumishoiusele kantud sente kaarditehingu tühistamisel arvelduskontole tagasi ei kanta.
 • Arvelduskontol puudub vaba raha: sel juhul kannet kogumishoiusele edasi ei lükata ja osalist kannet ei tehta.
 • Ülekanded: internetipanga ülekanded arvesse ei lähe, arvestatakse vaid internetipoodides deebetkaardiga tehtud makseid. Deebetkaartide loetelu leiate kodulehelt deebetkaartide alajaotusest.
 • Summa täiseurodes: Digikassa kannet ei tehta, kui makstud summa on täiseurodes.

Lepingu kehtivus

Digikassa leping on tähtajatu. Juhul, kui kuus järjestikust kuud ei ole arvelduskontolt Digikassaga ülekannet kogumishoiusele tehtud, lõpeb leping automaatselt. Leping lõpetatakse ka siis, kui sulgete Digikassaga seotud arvelduskonto või kogumishoiuse.

Väljamaksed kogumishoiuselt

Digikassaga kogutud raha saate kanda igal ajal oma kogumishoiuselt arvelduskontole ja sealt soovi korral raha kasutusele võtta. Väljamaksed kogumishoiuselt toimuvad kogumishoiuse lepingu tingimuste kohaselt. Kui soovite saada raha kogumishoiuselt kätte kiiremini kui kolme päevaga, kehtib teenustasu, mille leiate kogumishoiuse hinnakirjast.

Kui palju maksab Digikassa lepingu sõlmimine?

Digikassa lepingu sõlmimine ja Digikassaga kogumine on tasuta: automaatsed kanded arvelduskontolt kogumishoiusele ei maksa midagi.

Kas Digikassaga saab koguda ka krediitkaardimaksetelt?

Ei, Digikassaga saab kogumishoiusele raha koguda ainult deebetkaardimaksetelt.

Kas ma saan oma Digikassa lepingu siduda lapse kontoga?

Ei, leping on seotud ainult Teie enda arvelduskonto ja kogumishoiusega. Lapsele võite soovi korral sõlmida tema enda Digikassa lepingu.

Kas saan oma Digikassaga kogutud sendid lasta automaatselt kanda lapse kontole?

Digikassaga kogutud sente ei saa lasta automaatselt kanda kellegi teise kui ainult enda arvelduskontole.

Kui ma maksan deebetkaardiga välismaises internetipoes teises valuutas, kuidas siis kogunevat summat arvestatakse?

Arvestuse aluseks on eurodesse konverteeritud summa.

Kuidas ma Digikassaga kogutud raha kätte saan?

Digikassaga kogutud raha saate kätte ükskõik mis ajal kogumishoiuselt raha arvelduskontole tagasi kandes. Kogumishoiuselt raha väljamaksmisele kehtivad kogumishoiuse lepingu tingimused. Kogumishoiuselt raha kandmine tagasi arvelduskontole on tasuta juhul, kui kanne toimub korralduse vastuvõtmisest arvates kolmandal kalendripäeval. Kui tahate raha kätte saada kiiremini, kehtib teenustasu, mille leiate kogumishoiuse hinnakirjast.

Kas ma saan endale Digikassa lepingu sõlmida, kui mul on arvelduslaen?

Jah, digikassa makset arvelduslaenu limiidi arvelt ei teostata. Arvesse lähevad vaid deebetkaardiga tehtud maksed.

   
1. Tähtajaline hoius  
avamine tasuta
pangasisene ülekanne arvelduskontolt hoiusele tasuta
sissemakse hoiusele tasuta
2. Kogumishoius  
avamine tasuta
esmane sissemakse hoiuse avamisel tasuta
automaatne balansseerimine tasuta
pangasisene ülekanne kogumishoiuselt arvelduskontole samal päeval 0,5% väljamakstavast summast, min 1,60 eurot
pangasisene ülekanne kogumishoiuselt arvelduskontole kolmandal kalendripäeval või hiljem tasuta

 

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.