Muuda keelt:
Image
2 people talking in an meeting

Intressimäära riskide juhtimine

Intressimäärad peegeldavad majanduslikku olukorda riigis või piirkonnas ja see võib kiirelt muutuda. Muutustel on otsene mõju ettevõtete ja finantsasutuste tegevuskuludele ning investeeringutele. Intressimäärade riski juhtimiseks võimalikud vahendid pakuvad kaitset sellistest muutustest tulenevate negatiivsete mõjude eest.

Paragraphs

Intressimäära riski juhtimine võib olla äritegevusele oluline

  • Kaitse soovimatute intressimäärade muutuste vastu
  • Pikaajaliste laenude või investeeringute fikseeritud intressikulud
  • Võimalus ära kasutada soodsat turuolukorda
  • Parem finantsprognoos ja tõhusam eelarvestamine

Finantsriskide analüüs

  • Analüüsime intressimäärariske teie tegevuse alusel
  • Teeme kindlaks intressimäärade kõikumisest põhjustatud võimalikud kahjud
  • Tutvustame intressimäärariski maandamise meetodeid
  • Pakume teie riskitasemele vastavaid riskimaandamise võimalusi

Meie pakutavad teenused

Intressimäära vahetustehing

Intressimäära vahetustehing (swap-tehing) on kahepoolne leping intressimaksete vahetamiseks kokkulepitud regulaarsusega kindlaks määratud perioodil, muutes muutuva intressimäära (nt 3 kuu euribor, 6 kuu euribor) fikseeritud intressimääraks või vastupidi.

Intressimäära ülempiir

Intressimäära ülempiir (cap-tehing) on leping, mille kohaselt pank maksab teile hüvitist juhul, kui muutuv intressimäär (nt 3 kuu euribor, 6 kuu euribor) ületab kokkulepitud aja jooksul kokkuleppehinna taset.

Intressimäära alampiir

Intressimäära alampiir (floor-tehing) on leping, mille kohaselt pank maksab teile hüvitist juhul, kui muutuv intressimäär (nt 3 kuu euribor, 6 kuu euribor) langeb kokkulepitud aja jooksul alla kokkuleppehinna taseme.

Intressimäärakoridor

Intressimäärakoridor (cap-floor) on tehing teie ja panga vahel, milles määratakse kindlaks maksimaalsete ja minimaalsete muutuvate intressimäärade aktsepteeritav vahemik (nt 3 kuu euribor, 6 kuu euribor) kokkulepitud ajaks..

Lisainfo saamiseks võtke meiega ühendust

Helistage meile:
Klienditugi +372 665 5100
Marketsi müügiosakond, kell 9–17 telefonil +372 6656610

Kirjutage meile: 
markets@seb.ee

Finantsinstrumentide turgude direktiiv

Finantsinvesteeringute teenuste osutamist reguleeriv finantsinstrumentide turgude direktiiv (MiFID) on Euroopa Liidus ja Euroopa Majandusühenduses (EMÜ) kehtinud 2007. aastast. MiFID-i nõuded on suunatud suurema investorikaitse tagamisele ja finantsturgudel toimuvate väärtpaberitehingute suurema läbipaistvuse edendamisele.

3. jaanuaril 2018 jõustusid finantsinstrumentide turgude direktiivi 2014/65/EL (MiFID) uued nõuded, mis mõjutavad igat väärtpaberitehinguid tegevat investorit.