Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Äriklient

Riskikindlustus

Riskikindlustus

Riskikindlustusega saate maandada ettevõtte ja töötajate riske

 • Ööpäevaringne elukindlustuskaitse
 • Lai kindlustuskaitsete valik

Töötajate kindlustamine maandab töötajate elu ja tervisega seotud riske.

Riskikindlustusega on tagatud kindlustatud töötajale ööpäevaringne ja pea kogu maailmas kehtiv elukindlustuskaitse, mis kehtib valitud kindlustussumma ulatuses alates esimesest sissemaksest. Töötaja surma puhul on tagatud kokkulepitud kindlustussumma väljamaksmine soodustatud isikule, kelleks võib olla nii ettevõte kui kindlustatud isiku poolt määratud isik.

Miks on töötajate elu kindlustamine ettevõttele oluline?

 • Ettevõtte riskide maandamine – riskikindlustus aitab maandada töötaja surmaga kaasnevaid majanduslikke riske.
 • Atraktiivne tööandja – töötajate ootused tööandja suhtes on järjest kõrgemad. Töötajate elu kindlustamisest on saamas ettevõtete motivatsioonipaketi osa, mis aitab värvata ja hoida ettevõttes parimaid spetsialiste.
 • Sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte - oma töötajate elu ja tervise kindlustamine on sotsiaalselt vastutustundlik. See aitab eristuda konkurentidest ning tõsta tööandja mainet.

Ootamatud asjad võivad aga juhtuda meist igaühega, mistõttu pakume TNTs kindlustust kõikidele töötajatele. - Kiirkullerfirma TNT

Peame oma töötajaid ettevõtte peamiseks varaks ning lisaks palgale oleme püüdnud töötajale luua laialdase motivatsioonipaketi, et soodustada nende igakülgset arengut nii nende töös kui vabal ajal. - Tööstusgaaside tootja AGA

Kindlustuskaitsed

Riskikindlustuse lepingule on võimalik juurde võtta erinevaid kindlustuskaitseid: 

 • Kriitiliste haiguste kindlustuskaitse puhul väljamakstav kindlustussumma aitab kompenseerida raske haigusega kaasnevat sissetuleku vähenemist ja raviga seotud lisakulusid. Kriitilisteks haigusteks on näiteks pahaloomulised kasvajad, südamelihase infarkt, südameoperatsioonid, neerupuudulikkus, peaaju insult jne.
   
 • Õnnetusjuhtumi kindlustuskaitse eesmärk on hüvitada ärajäänud sissetulekud ja/ või katta muud kulutused õnnetusjuhtumist põhjustatud töövõime ajutise või püsiva kaotuse ning surma korral.

Hinnastamine ja hüvitised

Ettevõte võib kindlustada nii üksikuid töötajaid kui ka kogu kollektiivi. Kindlustuse hind on iga kindlustatu kohta personaalne, st see sõltub vanusest, tervisest, hobidest ja ametist. Lepingu sõlmimisel kokku lepitud kindlustuskaitse ja kindlustusmakse püsivad muutumatuna lepingu lõpuni. Lepingut on võimalik lõpetada igal ajahetkel ilma täiendavate kulutusteta.

Hinna kujunemise näide:

 • 5-aastane leping
 • Kindlustatud on 10 töötajat
 • Töötajate vanus on 30-45 aastat ja  tervislik seisund hea
 • Soodustatud isikuks on määratud tööandja
Kindlustuskaitse Kindlustussumma Kindlustushüvitis Kuumakse kokku
Riskikindlustus 10-le inimesele 25 000€ /inimene 25 000€/inimene 68€
Õnnetusjuhtumi invaliidsuse kindlustuskaitse
10-le inimesele (A grupp/B grupp)
25 000€ /inimene 25 000€*/inimene 30€ / 50€
 
A - mitteohtlike elukutsete ja harrastustega tegelevad inimesed
B - võimaliku ohuga elukutsete ja harrastustega tegelevad inimesed
*Maksimaalne hüvitis 100% invaliidsusmäära korral.

 

Kindlustusjuhtum Hüvitis
Kindlustatu surm Kindlustussumma
Kindlustatu surm õnnetusjuhtumi korral Kindlustussumma + õnnetusjuhtumi lisakindlustuse kindlustussumma*
Kriitiline haigus Kriitiliste haiguse lisakindlustuse kindlustussumma*
Ajutine töövõimetus Päevaraha*
Püsiv töövõimetus Protsent invaliidsussummast vastavalt kinnitatud invaliidsuse määrale*

* juhul kui on sõlmitud vastav lisakindlustuse leping

 

Elukindlustust pakub AS SEB Elu- ja Pensionikindlustus.
Maksusüsteemi reguleerivad õigusaktid võivad tulevikus muutuda. Maksustamine oleneb kliendiga seonduvatest individuaalsetest asjaoludest, sealhulgas juriidilise isiku tegevuskohast jms.
Soovitame enne lepingu sõlmimist hoolikalt tutvuda tingimustega ja vajadusel pidada nõu AS-i SEB Pank või AS-i SEB Elu- ja Pensionikindlustus töötajaga.

Enne kindlustuslepingu sõlmimist palume tutvuda riskikindlustuse tingimustega.
 

 

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.