Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Äriklient

Autoliising

Autoliising

Autoliising kiirelt ja mugavalt

 • Uued ja kasutatud sõiduautod ja väikekaubikud
 • Professionaalne tugi ja asjaajamine
 • Hea kindlustuspakkumine

Autoliising on mugav viis soetada oma ettevõttele vajalikud autod. Pakume liisingut nii uutele kui ka kasutatud autodele. Ligikaudse liisingumakse arvutamiseks kasutage liisingukalkulaatorit.

Liisingutingimused sõltuvad teie poolt valitud sõidukist ja kliendist. Personaalse liisingupakkumise saamiseks esitage liisingutaotlus.

SEB autoliisingu tavatingimused
Lepingu liik

Kapitalirent

 • Sobib, kui soovite liisinguperioodi lõppedes auto omanikuks saada.
 • Kuumakse vähendamiseks on võimalik jätta lepingu lõppu suurem ühekordne makse.
 • Sobib 0%-käibemaksuga autode puhul (nt kui auto müüjaks on eraisik).
Kasutusrent
 • Liisinguperioodi lõppedes ei ole teil kohustust auto endale osta.
 • Liisinguperioodi lõpus võite auto tagastada. Tagastamisel peab auto olema heas korras ning normaalses kulumises. Tutvuge sõidukite loomuliku ja ebaloomuliku kulumise määramise juhendiga.
 • Reeglina kaasneb müüja tagasiostukohustus ning sellest tulenev läbisõidupiirang.
 • Kasutusrenti pakume eelkõige SEB koostööpartnerite poolt müüdavate autode liisimiseks.
Sissemakse alates 10% sõiduki hinnast
Liisinguperiood kuudes 12 24 36 48 60 72 84
Maksimaalne jääkväärtus kapitalirendi lõpus 65% 55% 45% 35% 30% 20% 0%
kasutusrendi lõpus* 60% 50% 40% 30% 25% 15% -
Intressimäär Liisingu intressimäär on seotud üle-euroopalise pankadevahelise intressimääraga euribor. Võimalik on valida 3 või 6 kuu tagant muutuv euribor. Euribori väärtusele lisandub kliendipõhine intressimarginaal. Teile personaalselt pakutav intressimarginaal võtab arvesse teie maksevõimet, valitud auto vanust ja likviidsust ning võimalikke kampaaniapakkumusi. Personaalase pakkumise teadasaamiseks esitage palun liisingutaotlus.
Lepingutasu

Küsige personaalset liisingupakkumist.
Alates 1% liisingueseme hinnast, min 225 eurot.

Liisingumakse suurus Ligikaudset liisingumakset saate arvutada liisingukalkulaatoriga.
Kindlustus

Vahendame PZU kasko- ja liikluskindlustust, mille korral saab kindlustusmakset tasuda koos igakuise liisingumaksega. Soovi korral võite kindlustuslepingud sõlmida ise teile sobivas kindlustusseltsis. Kaskokindlustus on kohustuslik kogu liisinguperioodi jooksul ning see tuleb sõlmida minimaalse võimaliku omavastutusmääraga.

*Sõltub ka automüüjaga kokkulepitud tagasiostukohustusest.

Nõuded sõidukile
 • Autoliisingut pakume uutele ja kasutatud sõidukitele, kui:
  • Autoostuks finantseeritav summa on suurem kui 5000 eurot,
  • Auto vanus liisinguperioodi lõpus on kuni 13 aastat.
  • Auto läbisõidunäit soetamise ajal on väiksem kui 250 000 km.
 • Kui autot ei müü SEB koostööpartner, tuleb esitada hindamisakt SEB koostööpartnerilt.
 • Auto peab enne liisingulepingu sõlmimist olema arvele võetud Maanteeameti liiklusregistris.
 • Liisitud sõidukile peab olema sõlmitud kaskokindlustus kogu liisinguperioodi jooksul.
  Liikluskindlustuse sõlmimise kohustus lasub liisinguvõtjal.
et

Liisingu taotlemine

Kui olete sobiva sõiduki leidnud, esitage meile liisingutaotlus. Soovitame eelnevalt tutvuda SEB sõidukiliisingu tingimustega.

Taotluse esitamiseks on mitu võimalust

 • Täitke elektrooniline taotlus internetipangas või kodulehel
 • Täitke liisingutaotlus SEB koostööpartnerist automüüja juures, kes aitab Teid liisinguga seotud asjaajamisel ja vajalike dokumentide edastamisel
 • Saatke meile teade , kui soovite nõustamist pangakontoris. Ärikliendihaldur võtab Teiega ühendust ning lepib kokku nõustamisaja.
   

Liisingu taotlemisel tuleb esitada järgmised dokumendid

Liisingulepingu sõlmimine

 • Liisingutingimusi kokku leppides saate valida, kas soovite allkirjastada liisingulepingu koostööpartnerist automüüja esinduses, ID kaardiga või SEB kontoris
 • Kui sõiduki müüja ei ole meie koostööpartner, peab müüja tulema SEB kontorisse müügilepingut allkirjastama
   

Sõiduki kättesaamine

 • Tasuge kokkulepitud sissemakse ja lepingutasu
 • Registreerige sõiduk AS-i SEB Liising nimele. Koostööpartnerist automüüja registreerib sõiduki ise. Muul juhul saate SEB Liisingult registreerimiseks vajaliku volikirja
 • Sõlmige kasko- ning liikluskindlustuse leping. Rohkem infot leiate alajaotusest „Kindlustus”.
   

Sõiduki kättesaamiseks saate üleandmise-vastuvõtmise akti, mis tuleb pärast sõiduki kättesaamist allkirjastatuna SEB Liisingule tagastada.

Teenusliising

Teenusliisinguga pakume sõiduki liisimisele lisaks mitmeid teenuseid.
Teenusliisingu sobib Teile, kui soovite oma aega ja raha ratsionaalselt kasutada ning tahate, et sõidukiga seotud kulud oleksid ette teada ja jaotatud liisingumaksetesse.

Liiklus- ja kaskokindlustus

Korraldame sõidukile alates kättesaamisest kuni liisingulepingu lõppemiseni kindlustuskaitse nii liiklus- kui kaskokindlustuse lepinguga.
Kindlustusteenust kasutades ei muutu liisinguperioodi jooksul liiklus- ja kaskokindlustuse teenuste hinnad isegi siis, kui kindlustusseltsid hindu muudavad.

Kindlustusjuhtumi käsitlemine

Esindame Teid kindlustusjuhtumi kahjukäsitluses. Teavitage meid juhtunust ettenähtud tähtaja jooksul teenusliisingu 24h klienditelefonil. SEB esindaja tuleb kohale, aitab vormistada kindlustusseltsile vajalikud dokumendid, räägib läbi kindlustusseltsiga ja lepib kokku sõiduki remondi tingimused.
Teenuse tasu sisaldub liisingumakses ning on fikseeritud terveks liisinguperioodiks. Kindlustusjuhtumi käsitlemise teenusega pakume 24h hädaabi teenust tasuta.

Kindlustusjuhtumi maksi käsitlemine

Esindame Teid kindlustusjuhtumi kahjukäsitluses. Maksi käsitlemise puhul lisanduvad kindlustusjuhtumi käsitlemisele täiendavad mugavused: SEB esindaja näitab Teie eest sõidukit remondifirmale, viib selle remonti ja toob sealt tagasi.
Teenuse tasu sisaldub liisingumakses ning on fikseeritud terveks liisinguperioodiks. Kindlustusjuhtumi maksi käsitlemise teenusega pakume 24h hädaabi teenust tasuta.

24h hädaabi teenus

24h hädaabi teenus tagab ööpäevaringse operatiivse abi, kui sõidukil on tehniline rike, on juhtunud avarii või mingi muu õnnetus. Probleemist ja asukohast teatamiseks helista teenusliisingu 24h klienditelefonil. Aitame leida sobiva lahenduse, võttes arvesse sõiduki valmistajatehase nõudeid. Vajadusel toimetame sõiduki treileril automargi esindusse või remonditöökotta (transport sisaldub teenuse hinnas).
Teenuse tasu maksate koos liisingumaksetega.

Korraline tehnohooldus

Broneerime sõiduki korralise tehnohoolduse sõiduki kasutajale sobivaks ajaks ja arveldame hoolduse teostajaga. Teenusega saate osa SEB-le kehtivatest allahindlustest. Korralise tehnohoolduse maksumus on kuni kokkuleppelise läbisõiduni jaotatud liisingumaksetesse.

Rehvide vahetus ja ladustamine

Korraldame aastas ühe suverehvide ja ühe talverehvide hooajalise vahetuse ja ladustamise kokkulepitud teenuse osutaja juures. Helistage rehvivahetuse aja broneerimiseks teenusliisingu 24h klienditelefonil ning seejärel viige sõiduk kokkulepitud ajal rehvivahetustöökotta.
Rehvide hooajalise vahetuse ja ladustamise tasu on jaotatud liisingumaksetesse.

Remontide korraldamine

Korraldame sõiduki kahjustumise, avarii või tehnilise rikke korral valmistajatehase nõuetele vastava remondi.
Teenusega saate osa SEB-le kehtivatest hinnasoodustustest. Remonditöökoja esitatud arve alusel lisame remonttööde maksumuse järgmisele liisingumaksele.

Kütusekaardi arvestus

Väljastame kuulimiidiga kütuse krediitkaardi, millega on võimalik kütuse ostmisel saada osa SEB allahindlusest. Kütuse krediitkaardiga sooritatud ostude maksumuse lisame järgmisele liisingumaksele.

Asendusauto

Pakume asendussõidukit kindlustusjuhtumi korral, remonttöö ajal ja muudel puhkudel, mil takistus sõidukit kasutada kestab kauem kui 24 tundi.
Teenust osutame üldjuhul Tallinna piires. Teenuse tasu on jaotatud liisingumaksetesse.

Maksi teenus

Maksi teenus sobib Teile, kui Teil on vähe aega või Te ei soovi teenusepakkujatega ise suhelda. Teeme seda Teie eest ning transpordime sõiduki kokkulepitud aadressilt tehnohoolduse, remondi või rehvivahetuse teostaja juurde ja sealt tagasi.
Teenust osutame üldjuhul Tallinna piires. Teenuse tasu on jaotatud liisingumaksetesse.

Teie soovidest lähtuvalt võime kokku leppida muude teenuste pakkumises.

Liisinguga soetatud sõidukil peab olema kehtiv kindlustuskaitse. Sõlmitud peavad olema varakindlustuse (kasko) ja kohustusliku liikluskindlustuse lepingud.

Nõuded liisinguvara kindlustuslepingule

 • Kindlustusandja peab olema SEB poolt aktsepteeritud kindlustusselts
 • Sõiduk peab olema kogu liisinguperioodi vältel kindlustatud vähemalt turuväärtusele vastava summa ulatuses
 • Kindlustusleping tuleb sõlmida väikseima omavastutusega, mida kindlustusandja võimaldab
 • Kindlustuslepingus tuleb soodustatud isikuks märkida AS SEB Liising
 • Kindlustuslepingu tingimustega tuleb tagada hüvitise täies ulatuses väljamaksmine vara varguse, röövimise, tulekahju, veekahju, loodusõnnetuse, liiklusõnnetuse ning võimalike muude kahjujuhtumite toimumisel tekkida võiva kahju korral
 • Kindlustusmakse peab olema tasutud õigeaegselt vastavalt kindlustuslepingule.
 • Kindlustusleping peab olema sõlmitud aastaseks perioodiks.


Kindlustuse kehtivuse tõendamiseks esitage palun SEB-le uue kindlustuspoliisi koopia hiljemalt viis päeva enne kehtiva kindlustuspoliisi lõppu. Saate selle saata e-posti aadressil või faksiga numbril 665 5103

Toimingud Maanteeameti liiklusregistribüroos (ARK)

Sõiduki vastutav kasutaja saab taotleda SEB Liisingult registrikande muutmist või volikirja toimingu tegemiseks (muuta registreerimistunnistusel kasutajaid, muuta numbrimärki vms). Registrikande muutmiseks palun esitage digitaalselt allkirjastatult taotlus registrikande muutmiseks.

Kasutusvolikiri

 • Kui sõiduki kasutaja ei ole kirjas sõiduki registreerimistunnistusel, saab sõiduki vastutav kasutaja taotleda talle SEB Liisingult lihtkirjalikku volikirja sõitmiseks Eesti Vabariigis ja/või notariaalset volikirja sõiduki viimiseks välisriiki
 • SRÜ riikidesse minekuks on vaja notariaalset volikirja. Lisaks sellele tuleb sõlmida kaskokindlustuse lisapoliis (juhul kui olemasolev kaskokindlustus SRÜ-s ei kehti).

Palun esitage volikirja taotlus meile piisava ajavaruga (notariaalse volikirja korral vähemalt kolm tööpäeva ette), et jõuaksime volikirja õigeks ajaks väljastada.

Liisingulepingu muutmine

Lepingus muudatuste tegemiseks esitage lihtkirjalik avaldus. Avalduse esitamiseks saatke meile kiri internetipangast või . Liisingulepingu muudatustega kaasnevad teenustasud leiate hinnakirjast .

Liisinguarved

Liisinguarved saadame internetipanka, e-postile või postiaadressile. Teatage meile oma valikust .

Liisinguarvete mugavaks tasumiseks soovitame e-arve püsimakse teenust.
Kehtiva liisingulepingu ja maksegraafiku info leiate internetipangast.

Kapitalirendi lõpetamine

 • Liisinguperiood lõpeb koos viimase liisingumakse tasumisega. Kui kõik liisingumaksed on tasutud ja meile teadaolevalt ei ole sõiduki kohta esitatud täiendavaid nõudeid (nt parkimistrahv, kiiruse ületamise trahv), saadame Teile liisingulepingu lõpetamise akti. Akti alusel saate sõiduki jooksul ARK-s ümber registreerida ning seejärel oletegi sõiduki omanik.
 • Juhul, kui olete sõlminud kapitalirendi jäägiga, tasute jääkmaksumuse koos viimase liisingumaksega. Võimalik on taotleda liisinguperioodi pikendamist jääkmaksumuse tasumiseks osade kaupa. Taotluse esitamiseks saatke meile kiri .
   

Kasutusrendi lõpetamine

 • Liisinguperioodi lõppedes tuleb sõiduk tagastada.
 • Palun tutvuge sõidukite loomuliku ja ebaloomuliku kulumise määramise juhendiga. Selles on esitatud detailne info sõiduki kvaliteedinõuete kohta selle tagastamisel.
 • Tagasiostukohustusega kasutusrendi korral esitage sõiduk tagasiostjale ülevaatamiseks enne lepingu lõppemist.

Hinnakiri kehtiv alates 01.01.2021

Lepingu sõlmimine
1. Liisingulepingu sõlmimine Alates 1% liisingueseme hinnast, min 225 eurot
2. Uue liisingulepingu sõlmimine lõppeva lepingu jääkväärtusele 1% liisingueseme hinnast, min 160 eurot
Lepingu tingimuste muutmine
1. Lepingu muutmine, sh liisinguperioodi muutmine, maksegraafiku muutmine, lepingu üleandmine uuele liisinguvõtjale, muud lepingu muudatused 1% tasumata jääkmaksumuselt (1), min 160 eurot
2. Eraisiku kapitalirendi tüüpi liisingulepingu osalise ennetähtaegse täitmise tõttu lepingu muutmine juhul, kui muid tingimusi ei muudeta Lepingu muutmise tasu ei ole (fikseeritud intressi korral tuleb tasuda intressivahetasu)
3. Kehtiva liisingulepingu maksepäeva muutmine kliendi soovil 30 eurot, esmakordne muutmine tasuta
4. Lepingu ennistamine 160 eurot
Võlateatis liisinguvõtjale (2)
1. Meeldetuletus võla kohta Tasuta
2. Võlanõudekiri 5 eurot
Volikirjad, aktid, tõendid, arved ja muud (2)
1. Lihtkirjalik volikiri, sh volikiri Maanteeameti e-teeninduses registrikande muutmiseks 12 eurot
Liisingulepingu lõppemisel / ennetähtaegsel lõpetamisel esimene volikiri tasuta
2. Notariaalne volikiri 90 eurot
3. Registriandmete muutmine liisinguperioodi jooksul 12 eurot, lisandub riigilõiv.
Liisingulepingu lõppemisel / ennetähtaegsel lõpetamisel omanikuvahetuse algatamine tasuta
4. Parkimistingimuste, liikluseeskirja või muu õigusakti rikkumisest tuleneva nõude (sh sõiduki teisalduskulude nõude) menetlemine 36 eurot, lisanduvad tekkinud kulud
5. Vara allkasutusse andmise nõusolek 42 eurot
6. Vara väljaostuarve tühistamine / muutmine kliendi soovil 12 eurot
7. Kliendi poolt esitatud saldoteatise kinnitamine Tasuta
8. Tõendi, nõusoleku, lepingu koopia, kordusarve (vanem kui üks kuu), kütusekaardi väljavõtte või saldokinnituse väljastamine kliendi soovil 12 eurot
9. Kliendi soovil spetsiifilise väljavõtte või aruande väljastamine; kliendi poolt esitatud perioodi käivete teatise kinnitamine 30 eurot
10. Liisingueseme müük kolmandale isikule 50 eurot
11. Liisingueseme kasutamise tasu tähtaegselt tagastamisega viivitamisel 50 eurot päev
12. Lisatagatise (käenduse, garantii) vabastamine 100 eurot
Liisingulepingu ennetähtaegne lõpetamine (2)
1. Eraisiku Kasutusrendi liisingulepingu ennetähtaegne lõpetamine Lepingu tingimuste kohaselt
2. Eraisiku Kapitalirendi liisingulepingu ennetähtaegne lõpetamine Lepingu tingimuste kohaselt
3. Juriidilise isiku Kasutusrendi liisingulepingu ennetähtaegne lõpetamine Kui lepingust ei tulene teisiti, on ennetähtaegse täitmise tasu 2,5% tasumata jääkmaksumuselt (1), min 225 eurot, millele lisandub käibemaks (3)
4. Juriidilise isiku Kapitalirendi liisingulepingu ennetähtaegne lõpetamine Kui lepingust ei tulene teisiti, on ennetähtaegse täitmise tasu 2,5% tasumata jääkmaksumuselt (1), min 225 eurot (3)

(1) Tasumata jääkmaksumus on tasumata osamaksete, käibemaksu(laenu) jäägi ja jääkväärtuse kogusumma.
(2) Teenustasud sisaldavad käibemaksu käibemaksuseaduse kohaselt.
(3) Fikseeritud intressi korral lisandub täiendavalt intressivahetasu krediidi ennetähtaegsest tagasimaksest tekkinud kulu ulatuses.

SEB Liisingu partnerite pakkumised

Peugeot Škoda Toyota VolksWagen Kia Opel Mitsubishi Alfa Romeo

 

Baasintressimäärad

Kehtivad seisuga 16.09.2021
1 kuu EURIBOR® -0,5590
3 kuu EURIBOR® -0,5450
6 kuu EURIBOR® -0,5220
12 kuu EURIBOR® -0,4930
EONIA® -0,4830
€STR -0,5670
Panga baasintress (PBI) 0,0000
SEB baasintress 0,0000
EURIBOR® määrade ajalugu
EONIA® määrade ajalugu
€STR määrade ajalugu
SEB baasintress määrade ajalugu
Baasintressimäärade info

Euribori (benchmark) ja Eonia (benchmark) haldur on Euroopa Rahaturu Instituut (European Money Markets Institute (EMMI)).
Panga baasintressi haldab ja määrab AS SEB Pank.
Halduri määratav baasintressi määr võib ajas väheneda või suureneda. See muutus mõjutab lepingulist intressi. Kui lepingujärgsel baasintressi fikseerimise päeval on baasintressi uus määr võrreldes varasemaga näiteks suurenenud, siis suurenevad ka intressimaksed.

Koostööpartnerid

Liisinguprotsess sujub kõige kiiremini ja mugavamalt siis, kui ostate liisinguvara SEB koostööpartnerilt.

Kontaktid

 • Klienditugi

  665 7910

 • E-post

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.