Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Äriklient

Autoliising

Autoliising

Autoliising kiirelt ja mugavalt

 • Uued ja kasutatud sõiduautod ja väikekaubikud
 • Professionaalne tugi ja asjaajamine
 • Hea kindlustuspakkumine

Autoliising on mugav viis soetada oma ettevõttele vajalikud autod. Pakume liisingut nii uutele kui ka kasutatud autodele. Ligikaudse liisingumakse arvutamiseks kasutage liisingukalkulaatorit.

SEB pakub liisingut uutele ja kasutatud autodele.
Pakume kahte erinevat tüüpi autoliisingut.

 • Kapitalirent või kapitalirent jäägiga sobib Teile, kui soovite saada auto omanikuks. Kapitalirent sobib ka juhul, kui soovite liisida autot, millele käibemaksu ei lisandu.
 • Kasutusrent sobib Teile, kui soovite autot kasutada vaid teatud aja jooksul. Liisinguperioodi lõpus võite auto tagastada. Tagastatav auto peab olema heas korras ning selle seisukord ja kulumine peavad olema vastavuses sõidukite loomuliku ja ebaloomuliku kulumise määramise juhendiga.

  Kasutusrendiga kaasneb enamasti auto müüja või muu kolmanda isiku kohustus liisitud vara liisinguperioodi lõppedes jääkväärtusega tagasi osta. Kasutusrendiga võivad kaasneda piirangud liisinguvara kasutamiseks (nt läbisõidupiirang kilomeetrites).

Liisingumakse

Ligikaudset liisingumakset saate arvutada liisingukalkulaatori abil. Liisingumaksetele lisanduvad kaskokindlustuse ning kohustusliku liikluskindlustuse maksed.

Autoliisingu tingimused

Lõplikud liisingutingimused sõltuvad valitud autost ja kliendist. Personaalse liisingupakkumise saamiseks võtke ühendust ärikliendihalduriga või esitage liisingutaotlus.

Tutvuge SEB autoliisingu tavatingimustega
Sissemakse alates 10% sõiduki hinnast
Liisinguperioodi pikkus kuudes 12 24 36 48 60 72
Maksimaalne jääkmaksumus kapitalirendi lõpus 65% 55% 45% 35% 30% 20%
Maksimaalne jääkväärtus kasutusrendi lõpus 60% 50% 40% 30% 25% 15%
Lepingutasu 1% sõiduki hinnast, kuid vähemalt 225 eurot
Kasutatud autod − auto hind peab olema suurem kui 5 000 eurot
− auto vanus liisinguperioodi lõpus ei tohi olla üle 13 aasta
− kui auto müüja ei ole SEB koostööpartner, esitage hindamisakt SEB koostööpartnerilt

 

Liisingulepingu üldised tingimused

 

et

Liisingu taotlemine

Kui olete sobiva sõiduki leidnud, esitage meile liisingutaotlus. Soovitame eelnevalt tutvuda SEB sõidukiliisingu tingimustega.

Taotluse esitamiseks on mitu võimalust

 • Täitke elektrooniline taotlus internetipangas või kodulehel
 • Täitke liisingutaotlus SEB koostööpartnerist automüüja juures, kes aitab Teid liisinguga seotud asjaajamisel ja vajalike dokumentide edastamisel
 • Saatke meile teade , kui soovite nõustamist pangakontoris. Ärikliendihaldur võtab Teiega ühendust ning lepib kokku nõustamisaja.
   

Liisingu taotlemisel tuleb esitada järgmised dokumendid

Liisingulepingu sõlmimine

 • Liisingutingimusi kokku leppides saate valida, kas soovite allkirjastada liisingulepingu koostööpartnerist automüüja esinduses, ID kaardiga või SEB kontoris
 • Kui sõiduki müüja ei ole meie koostööpartner, peab müüja tulema SEB kontorisse müügilepingut allkirjastama
   

Sõiduki kättesaamine

 • Tasuge kokkulepitud sissemakse ja lepingutasu
 • Registreerige sõiduk AS-i SEB Liising nimele. Koostööpartnerist automüüja registreerib sõiduki ise. Muul juhul saate SEB Liisingult registreerimiseks vajaliku volikirja
 • Sõlmige kasko- ning liikluskindlustuse leping. Rohkem infot leiate alajaotusest „Kindlustus”.
   

Sõiduki kättesaamiseks saate üleandmise-vastuvõtmise akti, mis tuleb pärast sõiduki kättesaamist allkirjastatuna SEB Liisingule tagastada.

Teenusliising

Teenusliisinguga pakume sõiduki liisimisele lisaks mitmeid teenuseid.
Teenusliisingu sobib Teile, kui soovite oma aega ja raha ratsionaalselt kasutada ning tahate, et sõidukiga seotud kulud oleksid ette teada ja jaotatud liisingumaksetesse.

Liiklus- ja kaskokindlustus

Korraldame sõidukile alates kättesaamisest kuni liisingulepingu lõppemiseni kindlustuskaitse nii liiklus- kui kaskokindlustuse lepinguga.
Kindlustusteenust kasutades ei muutu liisinguperioodi jooksul liiklus- ja kaskokindlustuse teenuste hinnad isegi siis, kui kindlustusseltsid hindu muudavad.

Kindlustusjuhtumi käsitlemine

Esindame Teid kindlustusjuhtumi kahjukäsitluses. Teavitage meid juhtunust ettenähtud tähtaja jooksul teenusliisingu 24h klienditelefonil. SEB esindaja tuleb kohale, aitab vormistada kindlustusseltsile vajalikud dokumendid, räägib läbi kindlustusseltsiga ja lepib kokku sõiduki remondi tingimused.
Teenuse tasu sisaldub liisingumakses ning on fikseeritud terveks liisinguperioodiks. Kindlustusjuhtumi käsitlemise teenusega pakume 24h hädaabi teenust tasuta.

Kindlustusjuhtumi maksi käsitlemine

Esindame Teid kindlustusjuhtumi kahjukäsitluses. Maksi käsitlemise puhul lisanduvad kindlustusjuhtumi käsitlemisele täiendavad mugavused: SEB esindaja näitab Teie eest sõidukit remondifirmale, viib selle remonti ja toob sealt tagasi.
Teenuse tasu sisaldub liisingumakses ning on fikseeritud terveks liisinguperioodiks. Kindlustusjuhtumi maksi käsitlemise teenusega pakume 24h hädaabi teenust tasuta.

24h hädaabi teenus

24h hädaabi teenus tagab ööpäevaringse operatiivse abi, kui sõidukil on tehniline rike, on juhtunud avarii või mingi muu õnnetus. Probleemist ja asukohast teatamiseks helista teenusliisingu 24h klienditelefonil. Aitame leida sobiva lahenduse, võttes arvesse sõiduki valmistajatehase nõudeid. Vajadusel toimetame sõiduki treileril automargi esindusse või remonditöökotta (transport sisaldub teenuse hinnas).
Teenuse tasu maksate koos liisingumaksetega.

Korraline tehnohooldus

Broneerime sõiduki korralise tehnohoolduse sõiduki kasutajale sobivaks ajaks ja arveldame hoolduse teostajaga. Teenusega saate osa SEB-le kehtivatest allahindlustest. Korralise tehnohoolduse maksumus on kuni kokkuleppelise läbisõiduni jaotatud liisingumaksetesse.

Rehvide vahetus ja ladustamine

Korraldame aastas ühe suverehvide ja ühe talverehvide hooajalise vahetuse ja ladustamise kokkulepitud teenuse osutaja juures. Helistage rehvivahetuse aja broneerimiseks teenusliisingu 24h klienditelefonil ning seejärel viige sõiduk kokkulepitud ajal rehvivahetustöökotta.
Rehvide hooajalise vahetuse ja ladustamise tasu on jaotatud liisingumaksetesse.

Remontide korraldamine

Korraldame sõiduki kahjustumise, avarii või tehnilise rikke korral valmistajatehase nõuetele vastava remondi.
Teenusega saate osa SEB-le kehtivatest hinnasoodustustest. Remonditöökoja esitatud arve alusel lisame remonttööde maksumuse järgmisele liisingumaksele.

Kütusekaardi arvestus

Väljastame kuulimiidiga kütuse krediitkaardi, millega on võimalik kütuse ostmisel saada osa SEB allahindlusest. Kütuse krediitkaardiga sooritatud ostude maksumuse lisame järgmisele liisingumaksele.

Asendusauto

Pakume asendussõidukit kindlustusjuhtumi korral, remonttöö ajal ja muudel puhkudel, mil takistus sõidukit kasutada kestab kauem kui 24 tundi.
Teenust osutame üldjuhul Tallinna piires. Teenuse tasu on jaotatud liisingumaksetesse.

Maksi teenus

Maksi teenus sobib Teile, kui Teil on vähe aega või Te ei soovi teenusepakkujatega ise suhelda. Teeme seda Teie eest ning transpordime sõiduki kokkulepitud aadressilt tehnohoolduse, remondi või rehvivahetuse teostaja juurde ja sealt tagasi.
Teenust osutame üldjuhul Tallinna piires. Teenuse tasu on jaotatud liisingumaksetesse.

Teie soovidest lähtuvalt võime kokku leppida muude teenuste pakkumises.

Liisinguga soetatud sõidukil peab olema kehtiv kindlustuskaitse. Sõlmitud peavad olema varakindlustuse (kasko) ja kohustusliku liikluskindlustuse lepingud.

Nõuded liisinguvara kindlustuslepingule

 • Kindlustusandja peab olema SEB poolt aktsepteeritud kindlustusselts
 • Sõiduk peab olema kogu liisinguperioodi vältel kindlustatud vähemalt turuväärtusele vastava summa ulatuses
 • Kindlustusleping tuleb sõlmida väikseima omavastutusega, mida kindlustusandja võimaldab
 • Kindlustuslepingus tuleb soodustatud isikuks märkida AS SEB Liising
 • Kindlustuslepingu tingimustega tuleb tagada hüvitise täies ulatuses väljamaksmine vara varguse, röövimise, tulekahju, veekahju, loodusõnnetuse, liiklusõnnetuse ning võimalike muude kahjujuhtumite toimumisel tekkida võiva kahju korral
 • Kindlustusmakse peab olema tasutud õigeaegselt vastavalt kindlustuslepingule.
 • Kindlustusleping peab olema sõlmitud aastaseks perioodiks.


Kindlustuse kehtivuse tõendamiseks esitage palun SEB-le uue kindlustuspoliisi koopia hiljemalt viis päeva enne kehtiva kindlustuspoliisi lõppu. Saate selle saata e-posti aadressil või faksiga numbril 665 5103

Toimingud Maanteeameti liiklusregistribüroos (ARK)

Sõiduki vastutav kasutaja saab taotleda SEB Liisingult registrikande muutmist või volikirja toimingu tegemiseks (muuta registreerimistunnistusel kasutajaid, muuta numbrimärki vms). Registrikande muutmiseks palun esitage digitaalselt allkirjastatult taotlus registrikande muutmiseks.

Kasutusvolikiri

 • Kui sõiduki kasutaja ei ole kirjas sõiduki registreerimistunnistusel, saab sõiduki vastutav kasutaja taotleda talle SEB Liisingult lihtkirjalikku volikirja sõitmiseks Eesti Vabariigis ja/või notariaalset volikirja sõiduki viimiseks välisriiki
 • SRÜ riikidesse minekuks on vaja notariaalset volikirja. Lisaks sellele tuleb sõlmida kaskokindlustuse lisapoliis (juhul kui olemasolev kaskokindlustus SRÜ-s ei kehti).

Palun esitage volikirja taotlus meile piisava ajavaruga (notariaalse volikirja korral vähemalt kolm tööpäeva ette), et jõuaksime volikirja õigeks ajaks väljastada.

Liisingulepingu muutmine

Lepingus muudatuste tegemiseks esitage lihtkirjalik avaldus. Avalduse esitamiseks saatke meile kiri internetipangast või . Liisingulepingu muudatustega kaasnevad teenustasud leiate hinnakirjast .

Liisinguarved

Liisinguarved saadame internetipanka, e-postile või postiaadressile. Teatage meile oma valikust .

Liisinguarvete mugavaks tasumiseks soovitame e-arve püsimakse teenust.
Kehtiva liisingulepingu ja maksegraafiku info leiate internetipangast.

Kapitalirendi lõpetamine

 • Liisinguperiood lõpeb koos viimase liisingumakse tasumisega. Kui kõik liisingumaksed on tasutud ja meile teadaolevalt ei ole sõiduki kohta esitatud täiendavaid nõudeid (nt parkimistrahv, kiiruse ületamise trahv), saadame Teile liisingulepingu lõpetamise akti. Akti alusel saate sõiduki jooksul ARK-s ümber registreerida ning seejärel oletegi sõiduki omanik.
 • Juhul, kui olete sõlminud kapitalirendi jäägiga, tasute jääkmaksumuse koos viimase liisingumaksega. Võimalik on taotleda liisinguperioodi pikendamist jääkmaksumuse tasumiseks osade kaupa. Taotluse esitamiseks saatke meile kiri .
   

Kasutusrendi lõpetamine

 • Liisinguperioodi lõppedes tuleb sõiduk tagastada.
 • Palun tutvuge sõidukite loomuliku ja ebaloomuliku kulumise määramise juhendiga. Selles on esitatud detailne info sõiduki kvaliteedinõuete kohta selle tagastamisel.
 • Tagasiostukohustusega kasutusrendi korral esitage sõiduk tagasiostjale ülevaatamiseks enne lepingu lõppemist.

Hinnakiri kehtiv alates 20.11.2017

Teenuse kirjeldus Maksumus eurodes
1. Lepingu sõlmimine  
Lepingu sõlmimine, sh liisingulepingu ja teenusliisingulepingu sõlmimine 1% liisingueseme hinnast*, min 225 eurot
Sama kliendiga kapitalirendi lepingu sõlmimine kasutusrendi tähtaegsel lõppemisel 1% lõppeva lepingu tasumata jääkmaksumuselt **, min 160 eurot
2. Lepingu tingimuste muutmine  
Lepingu muutmine, sh liisinguperioodi muutmine, maksegraafiku muutmine, lisatagatise (käendus, garantii) vabastamine, muud lepingumuudatused

1% tasumata jääkmaksumuselt**, min 160 eurot

Eraisiku kapitalirendi tüüpi fikseerimata intressiga liisingulepingu osalise ennetähtaegse täitmise korral maksegraafiku muudatus ilma perioodi muutmiseta Lepingu muutmise tasu ei ole (fikseeritud intressi korral tuleb tasuda intressivahetasu)
Kehtiva liisingulepingu maksepäeva muutmine kliendi soovil 30 eurot, esmakordne muutmine tasuta
Lepingu ennistamine 160 eurot
3. Volikirjad, aktid, tõendid, arved ja muu  
Lihtkirjalik volikiri, sh volikiri Maanteeametile registrikande muutmiseks

10 eurot + km
Liisingulepingu lõppemisel / ennetähtaegsel lõpetamisel esimene volikiri tasuta

Notariaalne volikiri 75 eurot + km
Registriandmete muutmine liisinguperioodi jooksul 10 eurot + km, lisandub riigilõiv.
Liisingulepingu lõppemisel / ennetähtaegsel lõpetamisel omanikuvahetuse algatamine tasuta.
Lepingu rikkumise ja ülesütlemise teatis 5 eurot + km
Parkimiseeskirja, liikluseeskirja või muu seaduse rikkumisest tuleneva nõude menetlemine

25 eurot + km,
Lisanduvad  tekkinud kulud

Vara allkasutusse andmise nõusolek 35 eurot + km
Vara väljaostuarve tühistamine / muutmine kliendi soovil 10 eurot + km
Kliendi poolt esitatud saldoteatise kinnitamine Tasuta
Kliendi poolt esitatud perioodi käivete teatise kinnitamine 25 eurot + km
Saldokinnituse koostamine kliendi soovil 10 eurot + km
Tõendi, nõusoleku, lepingu koopia või kordusarve (vanem kui üks kuu) väljastamine kliendi soovil 10 eurot + km
Kütusekaardi väljavõtte saatmine kliendi soovil 10 eurot + km
Kliendi soovil spetsiifilise väljavõtte või aruande koostamine ja väljastamine 25 eurot + km
Sõiduki teisalduskulude nõude menetlemine

50 eurot + km
Lisanduvad tekkinud kulud

4. Liisingulepingu teenuste hinnad ühekordsel kasutamisel (teenus ei ole lepingus)  
Kindlustusjuhtumi käsitlus 85 eurot + km
Rehvide vahetus ja ladustamine (üks vahetus ja 6-kuuline ladustamine) 60 eurot + km
Rehvide vahetus 45 eurot + km
Tehnohoolduste ja remontide maksiteenus (sh sõiduki ühekordne tehnohooldusesse viimine ja sealt toomine) 60 eurot + km
Teenuse osutaja poolt esitatud nõude menetlemine

10 eurot + km,
Lisanduvad tekkinud kulud

5. Liisingulepingu ennetähtaegne lõpetamine  
Eraisiku liisingulepingu ennetähtaegne lõpetamine Lepingu tingimuste kohaselt
Juriidilise isiku liisingulepingu ennetähtaegne lõpetamine

Kui lepingust ei tulene teisiti, on ennetähtaegse täitmise tasu 2,5% tasumata jääkmaksumuselt**, min 225 eurot, (kasutusrendi korral lisandub km), fikseeritud intressi korral tuleb tasuda ka intressivahetasu.

Kõikide liisinguvõtja taotletud teenuste osutamise eelduseks on tasutud lepingujärgsed maksed.
Hinnakirja kehtestajal on õigus teha hinnakirjas muudatusi.
Teenustasudele lisandub käibemaks vastavalt käibemaksuseadusele ja muud riiklikud ja kohalikud maksud vastavalt kehtestatud õigusaktidele.

* Liisingueseme hind on vara ostuhind ilma käibemaksuta.
**Tasumata jääkmaksumus on tasumata osamaksete, käibemaksu laenu jäägi ja jääkväärtuse kogusumma.

 

SEB Liisingu partnerite pakkumised

Peugeot Škoda Toyota VolksWagen Kia Opel Mõller Auto

Baasintressimäärad

Kehtivad seisuga 16.01.2018
1 kuu EURIBOR® -0,3690
3 kuu EURIBOR® -0,3290
6 kuu EURIBOR® -0,2720
12 kuu EURIBOR® -0,1860
EONIA® -0,3700
Panga baasintress (PBI) 0,0000
EURIBOR® määrade ajalugu
EONIA® määrade ajalugu

Koostööpartnerid

Liisinguprotsess sujub kõige kiiremini ja mugavamalt siis, kui ostate liisinguvara SEB koostööpartnerilt.

Kontaktid

 • Klienditugi

  665 7910

 • E-post

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.