Muuda keelt:

Intressimäära ülempiir

Paragraphs

Leping, mille kohaselt pank maksab teile hüvitist juhul, kui muutuv intressimäär (nt 3 kuu euribor, 6 kuu euribor) ületab kokkulepitud aja jooksul kokkuleppehinna taset. Teie maksate pangale ühekordse tehingutasu (preemia), mida tavaliselt makstakse tehingu kuupäeval.

Määrame teile sobivad limiidid

  • Võimalus määrata kõrgeimad ja madalaimad intressimäärad kogu laenuperioodiks
  • Ühekordset tehingutasu tavaliselt ei kohaldata
  • Minimaalne tehingu summa 1 miljon eurot

Riskid

Pärast lepingu sõlmimist tehingutasu (preemiat) ei tagastata.
Näiteks kui turu intressimäärad ei ületa kokkulepitud aja jooksul kunagi kokkuleppehinna taset, kannaks üks tehingupool kahju, mis võrdub tehtud maksega intressimäära ülempiiri puhul.
Need tehingud sõlmitakse börsiväliselt. Seetõttu võib turu teatud tingimustel fikseeritud intressimäära või intressimäära ülempiiri turuväärtus olla volatiilsem. Kui sõlmitud intressimäära ülempiir müüakse turul või kui sulgemiseks kasutatakse tasaarvestustehingut, võib tehingu turuväärtus olla tehingu osalisele ebasoodne.
 

Näited

letame, et sõlmisite intressimäära ülempiiri lepingu 1. jaanuaril 2021

Põhitingimused
Tehingu summa    1 miljon eurot
Aegumiskuupäev    5 aastat
Teie seatud ülempiir    0,5%
Muutuv intressimäär    6 kuu euribor
Teie tasute pangale tehingutasu (preemia) summas    16 000 eurot
1. juulil 2021 on 6 kuu euribor 0,20%.

Pank teile midagi tasuma ei pea, kuna muutuv intressimäär ei ole jõudnud seatud 0,5% piirini.

1. jaanuaril 2022 on 6 kuu euribor 0,70%.
 

 

Lisainfo saamiseks võtke meiega ühendust

Helistage meile:
Klienditugi +372 665 5100
Marketsi müügiosakond, kell 9–17 telefonil +372 665 6610

Kirjutage meile: markets@seb.ee

Finantsinstrumentide turgude direktiiv

Finantsinvesteeringute teenuste osutamist reguleeriv finantsinstrumentide turgude direktiiv (MiFID) on Euroopa Liidus ja Euroopa Majandusühenduses (EMÜ) kehtinud 2007. aastast. MiFID-i nõuded on suunatud suurema investorikaitse tagamisele ja finantsturgudel toimuvate väärtpaberitehingute suurema läbipaistvuse edendamisele.
3. jaanuaril 2018 jõustusid finantsinstrumentide turgude direktiivi 2014/65/EL (MiFID) uued nõuded, mis mõjutavad igat väärtpaberitehinguid tegevat investorit

 

Tuletisinstrumentide kohta toodud andmed, näited ja informatsioon on mõeldud ainult teavitamiseks. Informatsiooni koostamisel pole lähtutud teie teadmistest konkreetsete finantsinstrumentide kohta või kogemustest nendega, samuti ei teata teie investeerimiseesmärke või rahalist riskitaluvust, kui teostate oma investeerimiseesmärkidele vastavat tehingut. Seetõttu ei saa siin toodud teavet pidada isiklikuks investeerimissoovituseks, tuletisinstrumentide alaseks nõustamiseks või investeeringuanalüüsiks, konkreetse finantsinstrumendi ostu- või müügikäsuks või -kutseks ning see ei ole ühegi tehingu alus ega osa.