Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Äriklient

Tööandjapension

Tööandjapension

Tööandjapensioniga panustate oma töötajate III pensionisambasse

 • Erineva investeerimisriskiga lahendused
 • Personaalne lähenemine vastavalt Teie ettevõtte vajadustele
 • Asjakohane nõustamine

Toetage oma töötajate tuleviku kindlustamist.

 • Töötaja, keda väärtustate, on Teie ettevõttele lojaalne ja töötab seal kauem.
 • Hoolitsedes töötaja pensioni eest, olete sotsiaalselt vastutustundlik.
 • Tööandja panus innustab ka töötajat koguma tuleviku tarbeks.
 • Sissemaksed pensioni III sambasse tulumaksuvabad.

I ja II pensionisammas annavad umbes 40 % pensionieelsest palgast. Selleks, et säilitada harjumuspärane eluviis on vaja täiendavalt koguda. Näide: kogumislepingu netomakse 40 € kuus

Lepingu kestus Kogutud summa
5 aastat 2 383 €
10 aastat 5 035 €
20 aastat 11 271 €

Kogumislepingu oodatav tootlus on 4%. Tegemist on näitliku oodatava tootlusega ja see ei kajasta SEB pensionifondide ega kogumislepingute tootlust ning ei ole lubadus SEB pensionifondide ega kogumislepingute tulevikutootluse kohta.
 

Tööandjapensioni rakendamiseks on võimalik kokku leppida just Teie ettevõttele sobiv lahendus:

 • Võite teha kõigile töötajatele sama või igale töötajale erineva kogumislahenduse.
 • Sissemakse suuruseks saate määrata konkreetse summa või ka näiteks protsendi töötaja palgast.
 • Makseid teeb kas ainult Teie ettevõte või siis Teie ettevõte koos töötajaga.
   

Maksustamine

Alates 2012. aastast saavad ettevõtted tööandjapensioni oma töötajatele pakkuda oluliselt soodsamatel tingimustel, sest tulenevalt seadusemuudatusest on võimalus teha sissemakseid oma töötaja pensioni III sambasse tulumaksuvabalt. Tulumaksuvabalt on võimalik teha sissemakseid kuni 15% ulatuses töötajale kalendriaasta jooksul makstud ja tulumaksuga maksustatud väljamaksete summast, mis ei ületa aastas 6000 eurot. Maksustamise aspektist on tegemist hariliku palgatuluga, mis kantakse töötajale palga maksmise asemel tema pensioni III samba tootesse. Tööandja ei tasu nimetatud maksetelt tulumaksu ja töötaja ei saa tööandja poolt tehtud III samba sissemaksetelt tulumaksu tagasi, küll aga tuleb tööandjal kinni pidada kõik muud töötasu maksmisega seotud maksud.

 

Pensionifondid

Vabatahtlik pensionifond toimib üldjoontes samadel alustel nagu tavaline investeerimisfond. See tähendab, et ka vabatahtlikud pensionifondid on avatud investeerimisriskile - pensionifondi osaku hind võib nii tõusta kui langeda. Samas on võimalus valida erineva riskitasemega fondide vahel ning kõik investeeringud on juhitud fondijuhi poolt.


Elukindlustustooted

Elukindlustusseltsi vahendusel pensioniks raha kogumine annab võimaluse valida sissemaksete säilimise garantii ja pensioniinvesteeringute enda poolt suunamise vahel, võimaluse valida fikseeritud ja paindliku maksegraafiku vahel ning võimaluse lepingule lisada elukindlustuskaitse ja/või lisakindlustuse.

 

 

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.