Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Äriklient

Avatud panganduse platvorm

Uus ja turvaline viis oma rahaasjade haldamiseks.

Nüüd on võimalik tuua erinevate pankade kontod ühte kohta kokku

icon

Erinevate pangakontode jääk ühes kohas

icon

Kõik tehingud ühes kohas

icon

Võimalus algatada makseid teise teenusepakkuja juures avatud kontolt

Teiste pankade maksekontode lisamine SEB internetipanka

Nüüd saate oma teises pangas avatud maksekontod siduda SEB internetipangaga ja hallata oma rahaasju ühes kohas. SEB internetipank kuvab teie maksekonto üksikasjad nagu IBAN, kontojääk ja tehingute loetelu viimase 90 päeva kohta.

Kuidas see toimib?

Oma maksekontodele ligipääsemiseks või makse algatamiseks kolmandast isikust teenusepakkuja veebilehel või mobiilirakenduses, peab sellele teenusepakkujale andma juurdepääsuõigused.

Millised juurdepääsuõigused ma pean kinnitama?

Pikaajalise nõusoleku andmine

Oma konto lisamiseks kolmandast isikust teenusepakkuja rakendusse peab kinnitama nõusoleku SEB internetipangas või kolmandast isikust teenusepakkuja rakenduses. Juurdepääsuõigused maksekonto andmetele on võimalik anda kuni 90 päevaks.
Selle aja jooksul saate näha oma kontonumbrit (IBAN), konto nimetust, kontojääke ja tehingute nimekirja.

Nõusoleku kinnitamise kohta

Makse tegemine kolmandast isikust teenusepakkuja kaudu

Teie kontolt makse tegemiseks tuleb Teil makse kinnitada kolmanda osapoole teenusepakkuja lehel, SEB mobiilirakenduses või internetipangas.
Makse kinnitamiseks võib olla vajalik autentimisseadme kasutamine (PIN2 sisestamine). Osa makseid saab teha ka autentimisseadet kasutamata (nt maksed oma kontode vahel või madala väärtusega ehk alla 30 eurosed maksed).

 

API arendajatele

 

Kasutage SEB avatud panganduse API-sid juba täna, et suurendada oma ärivõimalusi kogu Baltikumis.

Ühe arenduse ja integratsiooniga saate jõuda SEB klientideni Eestis, Lätis ja Leedus.

 

KKK

Kas ma olen automaatselt avatud panganduse platvormiga ühendatud?

Ei. Avatud panganduse võimalust saab hakata kasutama siis, kui olete andnud loa kolmandast isikust teenusepakkujale.

Kes võib olla kolmandast isikust teenusepakkuja (TPP)?

Iga ettevõte, kellel on kohaliku pädeva asutuse vastav tegevusluba kogu Euroopa Liidus. Tegevusloa liigid:

  • Kontoteabe teenuse pakkuja (AISP)
  • Makse algatamise teenuse pakkujale (PISP)

Tegevusluba omavate TPP-de nimekirjad:

Kas avatud panganduse kasutamiseks tuleb tasuda teenustasu?

Ei. Pangad kasutavad avatud panganduse võimalusi ELi makseteenuste direktiivi (PSD2) alusel ja see ei mõjuta panga kehtivat hinnakirja. Samas võivad mõned TPPd ja veebilehed oma toodete ja teenuste eest tasu küsida.

Millised juurdepääsuõigused ma pean kinnitama?

Avatud panganduse teenuste kasutamiseks kolmandast isikuste teenusepakkuja rakenduse on vaja anda kolmandast isikust teenusepakkujale juurdepääsuõigused oma maksekonto andmetele ja kinnitama oma otsuse SEB internetipanga või kolmandast isikust teenusepakkuja rakenduses.

Pärast autentimist saate kutse kinnitada järgmised juurdepääsuõigused:

  • Kontode nimekiri – oma maksekontode nimekirja saamiseks – IBAN ja maksekonto nimetus.
  • Vahendite kinnitamine – võimalus kontrollida piisavate vahendite olemasolu oma maksekontol.
  • Nõusolek – pikaajalise nõusoleku loomine oma maksekonto andmetele juurdepääsuks. Nõusolek hakkab kehtima alles siis, kui olete selle täiendavalt kinnitanud.
  • Konto teave – võimalus saada teavet oma maksekonto kohta - IBAN, konto nimetus, jäägid ja tehingute nimekiri, kui olete oma nõusoleku kinnitanud. Juurdepääs antakse alles siis, kui olete oma nõusoleku täiendavalt kinnitanud.
  • Maksete algatamine – võimalus algatada makse Teie nimel maksekontolt ja saada vastavad makse üksikasjad kui olete makse kinnitanud.

Juurdepääsu saamiseks oma maksekontode üksikasjalikule teabele (IBAN, konto nimetus, jäägid, tehingute nimekiri) kolmandast isikust teenusepakkuja rakenduse kaudu on vajalik kinnitada oma otsus SEB internetipanga või kolmandast isikust teenusepakkuja rakenduses.

Kuidas ma saan oma maksekonto teabele antud nõusoleku tühistada?

Nõusoleku saab tühistada kolmandast isikust teenusepakkuja rakenduse või veebilehe kaudu.

Kas kolmandast isikust teenusepakkuja saab teha makse minu kontolt ilma minu loata?

Ei. Teie kontolt makse tegemiseks on alati vajalik teie kinnitus.

Mis saab siis, kui tehakse makse, mida ma ei ole kinnitanud?

Kui kontolt on võetud raha teie kinnituseta, siis pöörduge panga poole kohe, kui seda märkate. Sõltuvalt asjaoludest võib pank saada teie raha tagasi kanda.

Kuidas ma tean, et avatud pangandus on ohutu / reguleeritud?

Avatud panganduse kasutamiseks peavad pangad ja kolmandast isikust teenusepakkujad järgima finantsteenuste asutuse ja PSD2 (makseteenuste direktiiv) rangeid regulatiivseid nõudeid. Seda, kas kolmandast isikust teenusepakkuja on reguleeritud, saab kontrollida Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) registrist.

PSD2 on EL-i direktiiv, mida haldab Euroopa Komisjon. See reguleerib makseteenuseid ja makseteenuste pakkujaid kogu Euroopa Liidus (EL) ja Euroopa Majanduspiirkonnas (EMP). Direktiivi eesmärk oli suurendada üle-euroopalist konkurentsi ja osalemist maksesektoris ka pangandusvälistel osalejatel (kolmandast isikust teenusepakkujad) ja luua võrdsed võimalused, ühtlustades tarbijakaitset ja makseteenuste pakkujate ja -kasutajate õigusi ja kohustusi.

Kuidas kaitstakse minu isikuandmeid?

Kooskõlas PSD2 ja andmekaitse üldmääruse andmekaitse eeskirjadega saavad kontoomanikud teostada kontrolli oma isikuandmete edastamise üle. Ilma tarbija selgesõnalise nõusolekuta ei ole võimalik töödelda mingeid andmeid. Kolmandast isikust teenusepakkujad saavad juurdepääsu ja võimaluse ainult neid andmeid, mis on vajalikud nende teenuste pakkumiseks, millega tarbija on nõustunud.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.