Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Eraklient

Arvelduskonto

Arvelduskonto

Igapäevaste pangateenuste algus

 • Ülekanded, sularaha, kaardimaksed
 • SEB paketiga on arvelduskulud kontrolli all

Arvelduskonto on kõige levinum pangakonto, millega on seotud enamus meie poolt pakutavaid teenuseid. Igapäevaste arvelduste kulusid aitavad kontrolli all hoida SEB Paketid, kuhu on koondatud kõik Teile olulised igapäevased pangateenused. Ühtse paketina on teenused soodsamad ja nii võite aastas kokku hoida märkimisväärse summa.

Arvelduskonto on kõige levinum pangakonto. Seal on Teie raha kaitstud ning meie paindlikud teenused aitavad Teil raha kasutada vastavalt vajadusele.

Arvelduskonto kaudu saate

 • teha makseid elektroonilistes pangakanalites, kontoris
 • võtta vastu laekumisi
 • kanda kontole raha ülekandega või sularahas, pangakontorist
 • kontoinfot elektroonilistest kanalitest, pangakontorist
 • kasutada pangakaarte, internetipanka ja telefonipanka
 • sõlmida e-arve alusel toimuva püsikorralduse ja tavapärase püsikorralduse lepinguid internetipangas või pangakontoris

Arvelduskonto avamine

 • Esimese arvelduskonto avamiseks tulge lähimasse pangakontorisse ning esitage isikut tõendav dokument.
 • Arvelduskontot saab avada isik, kes on vähemalt 18-aastane.
 • Arvelduskonto võite avada nulljäägiga panga poolt noteeritavates valuutades.
 • Täiendavaid arvelduskontosid saate edaspidi avada internetipangas ja telefonipangas.

Alaealisele saab arvelduskontot avada tema seaduslik esindaja. Selle abil õpib laps kasutama igapäevaseid pangateenuseid – nii pangakaarti, pangaautomaati kui ka internetipanka.

Alaealise arvelduskonto võimalused

 • Laps saab teha sularaha sisse- ja väljamakseid ning ülekandeid pangaautomaadis ja kontoris.
 • Laps võib hankida kontoinfot elektroonilistest pangakanalitest ja kontorist.
 • Kuni 7-aastaseks saamiseni võtab lapse eest sularaha välja, maksab sularaha sisse ning teeb makseid tema seaduslik esindaja. Alates lapse 7-aastaseks saamisest saab neid tehinguid teha laps ise, kui lapsevanem/eestkostja annab talle kirjalikult iseseisva konto kasutamise õiguse.
 • Alates 7-aastaseks saamisest saab lapsele tellida pangakaardi ning vormistada internetipanga ja mobiilipanga lepingu. Lapse seaduslik esindaja saab määrata pangakaardile ja internetipangale kasutuslimiidi, mis piirab päeva ja kuu tehingute summasid.

Arvelduskonto avamine alaealisele

 • Konto avamiseks on vajalik seadusliku esindaja (lapsevanem või eestkostja) kohalolek.
 • Konto avamiseks on vaja kaasa võtta järgnevad dokumendid
  • Lapse ID-kaart või pass (kui laps on vanem kui 7 eluaastat)
  • Seadusliku esindaja isikut tõendav dokument
  • Lapse sünnitunnistus või eestkostjaks määramise dokument

IBAN (international bank account number) tähistab rahvusvahelist kontonumbrit. IBAN kontonumbri kasutamine muudab arvelduste tegemise mugavamaks, kiiremaks ja täpsemaks, sest selle abil on võimalik automaatselt tuvastada nii riik (kontonumbri alguses on kahetäheline riigi kood) kui ka konto väljastanud pank.

Eesti IBAN on 20-kohaline: praeguse Eesti kontonumbri ette lisatakse kuuekohaline tähe- ja numbriühend. IBAN algab kahetähelise riigikoodiga (Eesti puhul EE), millele järgneb kahekohaline kontrolljärk ning seejärel kahekohaline pangakood ja Eesti-sisene kontonumber.

Näide Eesti IBANist: EE90 1010 1234 5678 9012.

Euroopa Liidu ja Euroopa Majandusühenduse riikide (s.h Eesti) vahelistel euromaksetel aktsepteeritakse saaja kontonumbrina ainult IBAN-i standardile vastavat kontonumbrit.

Kuidas kasutada IBAN-it makse tegemisel

 • Märkige maksekorraldusele saaja rahvusvaheline kontonumber IBAN ja kui saaja konto asub väljaspool Eesti Vabariiki, siis ka saaja panga  BIC. Kui saaja konto asub Eesti Vabariigis, siis BIC-i ei ole vaja märkida, välja arvatud juhul, kui makse valuutaks ei ole euro.
 • BIC on panga identifitseerimisel kasutatav tähtede ja numbrite kombinatsioon.

Kuidas kasutada IBAN-it välisriigist laekumise saamisel

 • Leidke oma kontonumbrile vastav IBAN.
 • Internetipangas kuvatakse kontonumber IBAN kujul. Kui te ei ole internetipanga kasutaja, saate IBAN-i saate välja arvutada panga kodulehel oleva IBAN-kalkulaatori abil.
 • Edastage IBAN oma välispartnerile.

IBAN-i standardit kasutavad riigid

IBAN-i kalkulaator

Info seoses e-residentsuse ja konto avamisega

Meie soov on pakkuda oma klientidele nende vajadustele vastavaid lahendusi, täites samaaegselt kehtivate õigusaktide nõudeid.

Eesti Vabariigis kehtiva rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse täitmiseks on Eestis tegutsevad krediidiasutused kohustatud konto avamisel või muu teenuse esmakordsel kasutamisel isiku poolt, tehingus osaleva või teenust kasutava isiku isikusamasuse tuvastama viibides isiku või tema esindajaga samas kohas. Samas kohas viibimata isiku tuvastamine on lubatud ainult väga erandlikel juhtudel ning piiratud ulatuses teenuste osutamisel.

E-residentsus annab juurdepääsu Eesti riigi e-teenustele selleks füüsiliselt kohale minemata, samuti lihtsustab lepingulisi suhteid isikute vahel. Lähtudes ülaltoodust, ei võimalda e residentsus ja digi-ID hetkel pangakonto avamist AS-is SEB Pank ilma pangakontorisse kohale tulemata. Samas võimaldab digi-ID Teil pangateenuste kasutamist edaspidi, kui konto on juba avatud.

Küsimuste korral palun helistage meile telefonil 665 5100, võtke meiega ühendust Skype’i vahendusel (kasutajatunnus seb.eesti) või saatke kiri internetipanga menüüpunktist „Kontakt” → „Kirjutan klienditoele”.

Pärimistoimingud pangas

Pärimistunnistus

Päritud varaga tehingute tegemiseks esitavad pärijad pangale pärimistunnistuse.
Pärimistunnistuse saamiseks tuleb pärijatel pöörduda notari poole.
 

Pärijate ühine korraldus või pärandi jagamise leping

Pärimistehingute tegemiseks on reeglina vajalik kõigi pärijate kohalolek. Kui pärijatel ei ole võimalik koos panka tulla, siis palume saata pärimisdokumendid e-postiga ning püüame leida pärijatele sobiva lahenduse.

Kui pärijad on notari juures sõlminud pärandi jagamise lepingu vm lepingu, millega pärijad on päritud vara omavahel ära jaganud, siis palume esitada selle lepingu.
 

Alaealine pärija ja kohtu nõusolek
(samad põhimõtted kehtivad piiratud teovõimega täisealise pärija puhul)

Kui pärijate ringis on üks või enam alaealist pärijat, siis on pärimistehingute tegemiseks vaja kohtu nõusolekut. Kohtu nõusoleku saamiseks tuleb alaealise pärija esindajal pöörduda kohtusse.

Kohus annab oma nõusoleku kohtumäärusega. Tehinguid päritud varaga saab teha pärast seda, kui kohtumäärus on jõustunud. Selleks palume esitada alaealise pärija esindajal kohtumääruse, millele kohus on lisanud jõustumise märke.

Kui alaealine on ainuke pärija, siis on kohtu nõusolekut vaja ainult siis, kui esindaja soovib müüa alaealise päritud pensionifondi osakuid vm väärtpabereid. Muudel juhtudel kohtu nõusolekut vaja ei ole.
 

Palume pärijatel kasutada võimalust saata pärimisdokumendid eelnevalt e-postiga . Võtame seejärel pärijatega ühendust hiljemalt 3 tööpäeva jooksul ja lepime kokku aja pärimistehingute tegemiseks. Palun andke meile teada millisesse kontorisse Te soovite tulla pärimistehinguid tegema või konsulteerima.

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.