Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Äriklient

Tingimuslik tähtajaline hoius (escrow)

Tingimuslik tähtajaline hoius (escrow)

Turvaline tehing maandab nii ostja kui ka müüja riskid

  • Kokkulepitud summa ootab pangas
  • Lepinguliste kohustuste täitmist tõendatakse dokumentaalselt

Väljamaksmine tingimuste täitmisel
Tingimusliku tähtajalise hoiuse (inglise keeles escrow) väljamaksmine toimub hoiuselepingus fikseeritud tingimuste täitmisel.

Tingimusliku tähtajalise hoiusega maandavad müüja ja ostja riski, et üks neist täidab oma kohustused, kuid teine mitte. Riski maandamiseks hoiustab ostja raha pangas, kes maksab raha müüjale eelnevalt kokkulepitud tingimuste kohaselt.

Tingimuslikku tähtajalist hoiust kasutatakse ostu-müügitehingute puhul, mille objektiks on vallas- või kinnisasjad, nõuded, väärtpaberid. See hoius tagab, et kui müüja on oma kohustused täitnud (nt on asja ostjale üle andnud) ning tõendab seda dokumentaalselt, maksab pank hoiuselt raha müüjale välja.

Kolmepoolne hoiuseleping
Müüja, ostja ja pank sõlmivad omavahel hoiuselepingu, milles on kirjas tehingu olemus, summa, raha väljamaksmise tingimused, tähtajad jms. Pank lähtub hoiuse käsitlemisel, sealhulgas selle väljamaksmisel, ainult hoiuselepingust.

Hoiuselepingus määratakse kindlaks, millise aja jooksul ja millised summad ostja pangale kannab ning kes ja millises ulatuses maksab panga teenustasud.

Hoius on tähtajaline ehk kokkulepitud tähtpäevaks peab müüja pangale esitama dokumendid, mis tõendavad hoiuselepingus nimetatud tingimuste täitmist. Seejärel maksab pank vastava summa müüjale välja.

Kui kokkulepitud tähtpäevaks pole hoiuselepingu tingimustele vastavaid dokumente pangale esitatud, siis hoius lõpetatakse ning hoiusel olnud raha kantakse ostjale tagasi. Hoiuselepingu tingimuste kohaselt on võimalik teha ka osalisi väljamakseid.

  1. Klient, kas siis ostja või müüjana, esitab pangale tingimusliku tähtajalise hoiuse (inglise keeles escrow) avamiseks taotluse.
  2. Pank koostab kliendi juhiste järgi hoiuselepingu, mille allkirjastavad ostja, müüja ja pank.
  3. Ostja kannab hoiuselepingus märgitud summa pangale.
  4. Pärast tehingu toimumist esitab müüja hoiuselepingus määratud dokumendid panka. Kui need dokumendid on kooskõlas hoiuselepingu tingimustega, teeb pank müüjale väljamakse.

Baasintressimäärad

Kehtivad seisuga 14.04.2021
1 kuu EURIBOR® -0,5500
3 kuu EURIBOR® -0,5380
6 kuu EURIBOR® -0,5090
12 kuu EURIBOR® -0,4820
EONIA® -0,4780
€STR -0,5600
Panga baasintress (PBI) 0,0000
SEB baasintress 0,0000
EURIBOR® määrade ajalugu
EONIA® määrade ajalugu
€STR määrade ajalugu
SEB baasintress määrade ajalugu
Baasintressimäärade info

Euribori (benchmark) ja Eonia (benchmark) haldur on Euroopa Rahaturu Instituut (European Money Markets Institute (EMMI)).
Panga baasintressi haldab ja määrab AS SEB Pank.
Halduri määratav baasintressi määr võib ajas väheneda või suureneda. See muutus mõjutab lepingulist intressi. Kui lepingujärgsel baasintressi fikseerimise päeval on baasintressi uus määr võrreldes varasemaga näiteks suurenenud, siis suurenevad ka intressimaksed.

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.