Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 20. juuli 2021 14:45

SEB: kevad tõi väikelaenamise kasvu

SEB statistika näitab, et huvi väikelaenu vastu on märgatavalt kasvanud. Tänavu teises kvartalis sõlmiti uusi lepinguid ligi kolm korda enam kui eelmisel aastal samal ajal. Keskmine väikelaenu summa ulatus 4800 euroni.

„Kasvu panustas kindlasti see, et oleme hoidnud oma väikelaenu intressimäära pakkumist turu keskmisest kolmandiku võrra soodsamana. Sealjuures oli oma mõju ilmselt ka koroonast tingitud meetmetel, mille tõttu keskenduti kevadel palju olmekulutustele. Väikelaenu kasutatakse eelkõige kodu remondiks, kodutehnika ja sisustuse uuendamiseks ning auto soetamiseks. Teisisõnu on väikelaenu taotlemine klientide jaoks kaalutletud otsus enda või oma pere elukvaliteedi parandamiseks,“ ütles SEB erakliendi segmendi müügijuht Evelin Koplimäe.

Balti riikide võrdluses oli keskmine väikelaenu summa selle aasta teises kvartalis kõige suurem Leedus ulatudes 5300 euroni. Järgnesid Eesti 4800 euroga ja Läti 4100 euroga. Kõigis kolmes riigis sõlmiti leping keskmiselt veidi enam kui kolmeks aastaks. Laenutaotleja oli nii Eestis kui ka lõunanaabrite juures keskmiselt 40-aastane või mõned aastad vanem ning väikelaenu võtsid pisut enam mehed kui naised. 

„Sarnaselt kodulaenule on mõistlik ka väikelaenuga koos sõlmida laenukaitse kindlustus. See kaitseb laenutaotlejat ja tema lähedasi võimaliku töökaotuse või tervisega seonduvate riskide vastu ning suurendab kindlustunnet laenukohustuste täitmisel,“ lisas Koplimäe.


Lisainfo:

Maarja Kalamas
kommunikatsioonijuht
SEB Pank

mobiil +372 5304 5743
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.