Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 8. juuni 2021 12:45

SEB finantseeris Eesti suurimat valmistoidutootjat Kulinaaria OÜ tootmislinnakut 12 miljoni euroga

Eesti suurim valmistoidutootja Kulinaaria OÜ investeeris tootmislinnaku arendusse 17,3 miljonit eurot, millest 8 miljoni euroga ehitati uus ja renoveeriti senine tootmishoone ning 9,3 miljonit euroga täiendati seadmeparki. Uued seadmed vähendavad füüsilise töö mahtu ja võimaldavad täiesti uute tehnoloogiatega Eesti inimeste toidulauda rikastada.

Kulinaaria lähiaastate eesmärk on suurendada tootmismahtu 30–40 protsenti. Tootmislinnaku kogupind on varasemast kaks korda suurem ehk 8000 m2, millest tootmispind on 6000 m2.

„Tootmislinnaku valmimine ja uute seadmete valik avasid meile võimaluse tulla turule täiesti uute toodetega. Nii hakkasime esimesena Eestis valmistama küpsisetainast ja koostöös toiduteadlastega mõtlesime välja tervist toetavad funktsionaalsed supid, mis said kohe eriti maitsvad. Eelmisel kuul jõudsid poodi kodused maitsed Selveri Köögi perepakendites, mis aitavad kodukontoris töötavatel peredel aega kokku hoida. Äsja jõudsid poelettidele juba uued maitseelamused – Selveri Köögi hõrgud küpsisepallid. Häid ja uusi maitseüllatusi on tulekul veelgi,“ rääkis Kulinaaria juhataja Andres Heinver.

Tootmislinnakusse valitud tehnoloogiad automatiseerivad nii töö- kui ka tootmisprotsesse, vähendades füüsilise töö mahtu. Tootmises hakkavad tööle laealused transpordiliinid. Testimisfaasis on ühine teadusprojekt TalTechiga mobiilsete robotite kasutusele võtuks nii tooraine vastuvõtul, transpordil tootmisesse kui ka valmistoodete transpordil lattu.

„Tootmiskompleksi laienemisega soovime aktiivsemalt siseneda uutele eksporditurgudele, kuid koroona lükkas neid plaane edasi – maitset ja lõhna ei õnnestu veel Teamsis või Zoomis veenvalt edasi anda. Meie igati kaasaegne tootmine paistab silma paindlikkusega toota väiksemaid koguseid ja võimekusega valmistada toitu suures koguses, tegemata ühelgi juhul maitses järeleandmisi. Meie head maitsed on meie trump ka ekspordis,“ ütles Kulinaaria juhataja Andres Heinver.

Kulinaaria OÜ uut investeeringut finantseeris SEB Pank ja SEB Liising investeerimislaenu ja seadmeliisinguga mahus 12 miljonit eurot. SEB Panga ettevõtete panganduse valdkonna juht Artjom Sokolov ütles: „SEB-l on hea meel toetada oma finantseerimislahendustega ettevõtte arengut, mille tulemusena suureneb toodangumaht ja tootmisefektiivsus ning ettevõtte toodang vastab veel kõrgematele kvaliteedinõuetele. See omakorda annab ettevõttele hea võimekuse laienemiseks välisturgudele.“

Hoone on ehitatud targa maja põhimõttel, automaatse süsteemiga juhitakse tehnosüsteeme, külmasüsteemi ja mitmeid tootmiseks vajalikke seadmeid. Külmasüsteemis kasutatakse keskkonnasõbralikumat CO2 külmaainet.


Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB Pank

mobiil +372 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post
www.seb.ee

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.