Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 1. juuni 2021 10:35

SEB: pangakaardi kasutamist alustatakse Eestis koos kooliminekuga

Eestis taotletakse esimene pangakaart lapsele keskmiselt 7-aastaselt, Leedus aasta ja Lätis kolm aastat hiljem, näitab SEB analüüs. Eesti kuni 17-aastased noored on Balti võrdluses ka kõige aktiivsemad pangakaardi kasutajad.

„Kui pangakonto tehakse lapsele juba esimestel eluaastatel, siis esimene pangakaart taotletakse tavaliselt koos kooliminekuga, kui hakatakse kasutama oma taskuraha ja tegema iseseisvalt esimesi oste. Hiljemalt selles eas oleks mõistlik alustada rahatarkuse algteadmiste õpetamist, kuidas taskuraha ühe kuu jooksul planeerida, mida tasub selle eest osta ja miks raha koguda. Mida varem finantskirjaoskuse põhitõdedega alustatakse, seda paremad eeldused on noorel täiskasvanueas oma rahaasju arukalt korraldada,“ kommenteeris SEB noore kliendi segmendi müügijuht Merit Kalm.

„Kõige populaarsem värskete koolilaste seas on ISIC-kaart. Lisaks igapäevastele pangatehingutele saab seda kasutada ühistranspordis ühiskaardina, tõendada õpilase staatust nii Eestis kui ka välismaal ning saada soodustusi tuhandetes kohtades üle maailma. SEB ISIC-kaardid edastavad veel ühte olulist sõnumit, kuna need on toodetud 82% ulatuses maisist, siis on kaardid ka keskkonnasõbralikumad ja ainukesed jätkusuutlikud õpilaste pangakaardid Eestis. Uuendus aitab kaasa kasvuhoonegaaside emissioonide vähendamisele ja annab oma panuse kliima soojenemisega võitlemisel,“ lisas Kalm.

Eesti kuni 17-aastased noored teevad ühes kuus oma pangakaardiga keskmiselt 10 makset, millest ligi 70% jääb alla 50 euro. Nende Baltimaade eakaaslased kasutavad oma pangakaarti vähem, aga ülekantavad summad on kolmes riigis sarnased. Lätis ja Leedus teevad noored pangakaardiga keskmiselt 6 makset kuus, millest samuti ligi 70% jääb alla 50 euro.

„Enamus kaardimaksetest jääb alla 50 euro, mis näitab, et noored eelistavad kasutada pangakaarti ka väikesteks igapäevaostudeks. Pangakaarti kasutatakse kõigis kolmes riigis eelkõige toidu, riiete ja sporditarvete soetamisel. Sarnaselt laiemale trendile on ka noorte seas internetiostlemine muutunud järjest populaarsemaks, noorte e-ostud on Eestis viimastel kuudel kasvanud üle nelja korra,“ täiendas Kalm.

SEB analüüs toimus aprillis 2021. aastal.


Lisainfo:

Maarja Kalamas
kommunikatsioonijuht
SEB Pank

mobiil +372 5304 5743
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

 

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.