Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 29. aprill 2021 08:45

SEB 2021. aasta esimese kvartali majandustulemused

SEB Grupp avaldas 2021. aasta esimese kvartali majandustulemused, mille kohta leiab info siit: www.sebgroup.com/ir.

SEB Panga juhatuse esimees Allan Parik kommenteeris aasta esimese kvartali SEB Eesti üksuse tulemust järgnevalt:

„Esimest kvartalit iseloomustas karmistunud piirangud koroonaviiruse ohjamiseks. Majandus on piirangutega üldiselt hästi hakkama saanud, tööpuudus on jäänud oodatust väiksemaks ning surve all olevate sektorite ring ei ole laienenud.


Piirangud suurendasid sääste

SEB eraklientide pangakontodele on aasta jooksul juurde lisandunud enam kui 305 miljonit eurot, millest hinnanguliselt umbes pool on olnud täiendav sääst, mis on kuhjunud just kriisi tõttu. SEB eraklientidest on kõige enam suutnud aastaga sääste suurendada 36-50 aastased, 15,2 protsenti, ja kõige vähem noored vanuses 18-25 aastat, 6,5 protsenti. Seega on hoiuste kasv laiapõhjaline ja üle pika aja saavad sellest osa kõik vanusegrupid. Eraisikutega samaväärselt suurendasid hoiuseid ka ettevõtted ja kokku kasvasid hoiused SEBs aastaga ligi 625 miljoni euro võrra, ehk 13,2 protsenti.

Kuna tarbimisvõimalused on piiratud, siis on erakliendid avastamas investeerimist. Värskest SEB korraldatud uuringust selgub, et investeeringud puuduvad 40 protsendil elanikkonnast. Samas enamik nendest, kes hetkel ei investeeri, võiksid säästa 20–100 eurot kuus, ilma et see tavapärastele tarbimisharjumustele märgatavat mõju avaldaks.


Investeerimisega võiks alustada iga neljas

Kuigi aasta alguses on palju räägitud kinnisvarahindade ja -turu kasvust ja laenamisest, siis tegelikult on olulist läbimurret tegemas hoopis investeerimisvaldkond. Oleme esimeses kvartalis teinud pangas aktiivselt tööd lahendustega, mis teeks investeerimise klientidele lihtsamaks ja mugavamaks. Arvame, et lähiajal võiks investeerimisega alustada iga neljas meie klient ja tahame olla turu kõige konkurentsivõimelisem pank alustavale, nagu ka kogenud investorile. Selleks vähendasime juba teistkordselt sellel aastal välisväärtpaberite tehingutasusid ja kaotasime oma investeerimisfondidelt tehingutasud. See võimaldab meie klientidel alustada väikeste summadega investeerimist ja seda nii tihti, kui nad seda soovivad. Lisaks on meie fondide enda jooksvad tasud varasemast ligi poole võrra madalamad senistest.

Uuendusi on tulemas ka nõustamises, sest madalate tasude kõrval vajavad kliendid ka abi õigete otsuste tegemiseks. Oleme lähiajal välja tulemas lahendusega, mis aitab erinevate investeerimisvõimaluste seas leida sobilikuma. Lisaks eeltoodule on SEB klientidel juba võimalus avada pensioni investeerimiskonto, et ise hakata sügisest investeerima teise pensionisamba varasid.


Kvaliteetne laenuportfell suurendas SEB kasumit 16,6 protsenti

Võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga kasvasid panga tulud 3,3 protsenti ja kulud olid 5,5 protsenti väiksemad. Tihe koostöö klientidega ja nende toetamine rasketel hetkedel läbi maksepuhkuste ja lisalikviidsuse on hoidnud laenuportfelli kvaliteedi hea ja seetõttu vähendas pank esimeses kvartalis võimalike laenukahjumite eraldisi 0,5 miljoni euro võrra. Tulude kasv, efektiivsuse suurendamine ning kvaliteetne laenuportfell tähendas, et panga esimese kvartali kasum oli 16,6 protsenti suurem kui eelmise aasta esimeses kvartalis.

SEB Eesti üksused lõpetasid 2021. aasta esimese kvartali 25,9 miljoni euro suuruse kasumiga. 2020. aasta esimese kvartali lõpetas SEB 22,2 miljoni euro suuruse kasumiga. SEB tegevustulud ulatusid esimese kvartalis 42,7 miljoni euroni (41,4 mln 2020. aasta esimeses kvartalis) ning tegevuskulud 14,0 miljoni euroni (14,8 mln 2020. aasta esimeses kvartalis). Laenukahjumite eraldisi vähendas pank 2021. aasta esimeses kvartalis 0,5 miljoni euro ulatuses (2020. aasta samal perioodil suurendas pank 1,3 mln euro ulatuses eraldisi).“

 

Lisainfo:

Silver Vohu
SEB turunduse ja kommunikatsioonijuht
telefon +372 665 5393
mobiil + 372 521 1170
e-post:

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.