Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 27. aprill 2021 12:30

SEB kaotab fondidelt tehingutasud

SEB hakkab alates 30. aprillist pakkuma klientidele uut fondivalikut, millel puuduvad tavapärased sisenemis-, väljumis-ja tehingutasud. Uute fondide puhul on kliendi ainsaks kuluks etteplaneeritav ja läbipaistev haldustasu ning fondi enda jooksvad tasud on varasemast ligi poole võrra madalamad.

Uuel fondivalikul puudavad ootuspärased tehingukulud igalt ostult ja müügilt. Kliendid saavad teha tehinguid vastavalt oma võimalustele ning ei pea muretsema, et iga tehinguga kaasnev kulu sööb ära loodetud tulu. Uued fondid võimaldavad investeerida nii tihti ja nii väikeste summade kaupa kui soovitakse, mis on väga hea uudis tavainvestorile.

fonditasudPakkumises on nii üleilmse haardega ja eri varaklasse kombineerivad fondid kui ka kindlasse geograafilisse piirkonda, varaklassi või majandusharusse investeerivad fondid, mis võimaldab klientidel läheneda paindlikult ja hajutada oma investeeringuid.

„Paindlike lahenduste pakkumine investeerimises muutub järjest olulisemaks. Järgnevatel aastatel on investeerimisel potentsiaali saada sama aktuaalseks pangandusteemaks nagu seda on täna kaardimaksed, laenud ja liisingud. Ühelt poolt on riik pannud pensionivara investeerimise vastutuse enam inimeste enda kanda. Teisalt on näha ka klientide poolt kasvavat huvi ja soovi lisaks kogumisele järjest aktiivsemalt investeerimisega tegeleda,“ sõnas SEB Panga juhatuse liige ja jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen.

„SEB eestvedamisel on pangad sellel aastal langetanud välisaktsiate soetamise tasusid. Nüüd on aeg järgmiseks sammuks ning selleks vähendame erinevaid fondidesse investeerimisega seotud kululiike, et kulud oleksid läbipaistvad ja investoril oleks oma kulude üle kindel kontroll,“ selgitas Leppänen.

SEB C-ja D-klassi fondide asemele, mida on kokku 24, tulevad pakkumisse SEB U-klassi fondid, jätkates nendega sama investeerimispoliitikat, strateegiat, riski taset ja tehingutsüklit. Näiteks SEB Medical Fund vana ja uue fondi tasude võrdlus.

Esitatud teave ei ole käsitatav investeerimisnõustamise, investeerimissoovituse ega muu investeerimis- või investeerimiskõrvalteenusena. Enne investeerimisotsuse tegemist palume hoolikalt tutvuda toote tingimuste ja muu olulise teabega, samuti investeerimisega kaasnevate riskidega AS-i SEB Pank kodulehel www.seb.ee. Vajadusel pidada nõu panga esindajaga.


Lisainfo:

Maarja Kalamas
kommunikatsioonijuht
SEB Pank

mobiil +372 5304 5743
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.