Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 26. aprill 2021 12:00

Uuring: 41 protsenti Eesti VKE-dest kavandab tänavu investeeringuid

Tänavu kavatseb oma äritegevusse investeerida 41 protsenti Eesti väike- ja keskmise suurusega ettevõtetest (VKE), ilmneb SEB poolt läbi viidud Baltic Business Outlooki (BBO) uuringus. Balti võrdluses on kõige rohkem kindlate investeerimisplaanidega VKE-sid Lätis.

Kõige sagedamini plaanivad Eesti VKE-d kuni 10 000-euroseid investeeringuid (14 protsenti vastanutest), kuid pea sama suur on üle 50 000-euroseid investeeringuid kavandavate VKE-de osakaal (12 protsenti). Investeerimisplaane ei ole tänavu 24 protsendil VKE-dest ning 34 protsenti ei olnud veel otsustanud.

Balti võrdluses on kõige rohkem kindlate investeerimisplaanidega VKE-sid Lätis (47 protsenti) ja Eesti ette mahub ka Leedu 44 oma protsendiga.

Lätis on valdavalt plaanis kuni 10 000-eurosed investeeringud (20 protsenti VKE-dest), kuid Leedus on kõige sagedasemad üle 50 000 euro küündivad kapitalimahutused (15 protsenti).

„Viimastel aastatel on Eesti VKE-de investeeringute maht suurenenud, seda eriti vahemikus 10 000 kuni 50 000 eurot. Ettevõtted näevad, et konkurentsivõime tõstmiseks ei pruugi mõnetuhandeline investeering olla piisav, eriti kui võetakse suund uuendustele toodete ja teenuste vallas, mida VKE-d peavad endiselt äärmiselt tähtsaks,“ ütles SEB Panga VKE-de segmendijuht Tatjana Vakulenko.

Eesti VKE-dest 64 protsenti kavandab tänavu uuendusi, mille aktiivsus on eelnenud aastate tasemel. Kõige rohkem (29 protsenti) plaanitakse uusi tooteid ja teenuseid, millele järgnevad panustamine töötajate arengusse (14 protsenti), tootmis- ja juhtimisprotsesside automatiseerimine (11 protsenti) ning ärimudeli muutmine (8 protsenti). Sarnane pilt avaneb Lätis ja Leedus, kus tootearendus on innovatsioonis esikohal ning kõige vähem aktuaalne on ärimudeli muutmine.

SEB uuring toimus detsembris 2020. Kokku vastas Balti riikides 3500 ettevõtet, neist Eestis 1030. Küsitluses osalenud ettevõtetest oli 86 protsendis kuni 10 töötajat.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB

mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.