Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 19. aprill 2021 15:00

SEB muudab aktsiatesse investeerimise veelgi soodsamaks

Alates 19. aprillist jõustub SEB hinnakirja muudatus, millega vähendatakse juba teistkordselt sellel aastal välisväärtpaberite tehingutasusid. Soodsamad tehingutasud rahvusvahelistel turgudel muudavad globaalse investeerimise kättesaadavamaks nii alustavale kui ka kogenud investorile.

„Eestimaalaste hoiused on viimase aasta jooksul hüppeliselt kasvanud. Üheks põhjuseks on kindlasti kulutuste vähenemine kriisiperioodil. Teisalt näeme, et eestimaalaste finantsharidus on kasvanud tasemele, kus raha soovitakse lisaks kogumisele ka investeerida. Sellele viitab nii avatavate investeerimiskontode kasvav number, üldise kauplemisaktiivsuse tõus kui ka nõustamissessioonide väga suur populaarsus,“ kommenteeris SEB Panga juhatuse liige ja jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen.

„Viimastel kuudel oleme teinud pangas aktiivselt tööd lahendustega, mis teeks investeerimise klientidele lihtsamaks ja mugavamaks ning pakuks rohkem paindlikkust, et see oleks kättesaadav igale investorile. Veel soodsamad tehingutasud rahvusvahelistel turgudel on üks sellistest muudatustest, kuid neid on lähipäevil tulemas veel,“ täiendas Leppänen.

SEB hinnangul on õige aeg investeerimisega alustamiseks siis, kui investoril on loodud minimaalselt kolmekuuline rahaline puhver. Panga hinnangul on investeerimise juures oluline, et investeerimisportfell oleks piisavalt hajutatud nii varaklasside kui ka geograafiliste piirkondade lõikes, mitte ei piirdutaks vaid ühe väikese regiooniga. Hajutatus on eriti oluline, kui räägime pikaajalisest investeerimisest.

„Kauplemistasude langetamine muudab rahvusvahelistesse väärtpaberitesse investeerimise veelgi konkurentsivõimelisemaks ja atraktiivseks, võimaldades nii teha hajutatud paigutusi erinevatele välisturgudele,” lisas Leppänen.

SEB uue väärtpaberite hinnakirja leiab panga kodulehelt. Muudatus puudutab era- ja äriklientide välisväärtpaberite maaklertasusid, sealhulgas Norra, Rootsi, Soome, Taani, Austria, Belgia, Itaalia, Hispaania, Hollandi, Portugali, Prantsusmaa, Saksamaa (Xetra), Šveitsi, Suurbritannia, Iirimaa, USA, Kanada ja Rootsi (Spotlight) aktsiaid.

Esitatud teave ei ole käsitatav investeerimisnõustamise, investeerimissoovituse ega muu investeerimis- või investeerimiskõrvalteenusena. Enne investeerimisotsuse tegemist palume hoolikalt tutvuda toote tingimuste ja muu olulise teabega, samuti investeerimisega kaasnevate riskidega AS-i SEB Pank kodulehel www.seb.ee. Vajadusel pidada nõu panga esindajaga.


Lisainfo:

Maarja Kalamas
kommunikatsioonijuht
SEB Pank

mobiil +372 5304 5743
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.