Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 14. aprill 2021 15:00

Uuring: Eesti VKE-d peavad keskkonnahoidu varasemast olulisemaks

Eesti väike- ja keskmise suurusega ettevõtted (VKE) peavad säästlikku ja kestlikku majandamist oma äritegevuse oluliseks osaks, näitab SEB poolt läbi viidud Baltic Business Outlooki (BBO) uuring. Varasemaga võrreldes peavad VKE-d tähtsamaks keskkonnahoidu.

Vastutustundlik äritegevus, panustamine töötajatesse ja kogukonda ning säästlik suhtumine loodusressurssidesse ja keskkonda on Eesti VKE-de jaoks üsna sama tähtsusega – viiepallisüsteemis antud hinnangud jäävad 3,5 palli juurde. Keskonnahoiu näitaja on tõusnud viimaste aastate 3,2 pallilt 3,4 pallile.

Sarnased näitajad on Läti ja Leedu VKE-de puhul; kõige kõrgema näitaja Baltimaades saavutasid Leedu VKE-d, kes hindasid vastutustundlikku äritegevust keskmiselt 3,8 palliga.

„Eesti VKE-de seas on vastutustundliku äritegevuse tähtsustamine küll võrreldes eelmiste aastatega veidi vähenenud, kuid samas on meie VKE-d viimasel kolmel aastal sellesse valdkonda ka kõige rohkem panustanud. Ajastu vaimuga käib kaasas VKE-de suhtumine, et loodusressurssidesse ja keskkonda tuleb suhtuda säästlikult,“ ütles SEB Panga VKE-de segmendijuht Tatjana Vakulenko.

Kõige rohkem on Eesti VKE-d viimasel kolmel aastal panustanud lisaks vastutustundlikule äritegevusele (4,0 palli) jätkusuutlike partnerite valimisse (3,8) ja printeripaberi vähendamisse (3,6). Vähim on panustatud rohelise energia kasutamisse (2,6), kuid lähiaastatel on oodata ka selles vallas edusamme.

VKE-de uuring vaatles vastutustundlikkuse osas kolme põhisuunda. Panustamine töötajatesse ja kogukonda hõlmab näitajaid nagu personali lojaalsus, töötajate kaasamine, personali voolavus, tootlikkus ning panus kogukonda. Vastutustundlik suhtumine loodusvaradesse hõlmab ressursside kasutamist, aga ka töölähetusi, transporti ning keskkonnasäästlikku tootmist. Vastutustundliku äritegevuse alla käib näiteks vastutustundlik müügitegevus, läbipaistev finantsaruandlus, kaubamärk ja maine, riskide vähendamine tarneahelas.

SEB uuring toimus detsembris 2020. Kokku vastas Balti riikides 3500 ettevõtet, neist Eestis 1030. Küsitluses osalenud ettevõtetest oli 86 protsendis kuni 10 töötajat.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +372 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.