Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 6. aprill 2021 09:05

Uuring: väikeettevõtjad vaatavad veidi rohkem välisturgudele

Viimastel aastal on kasvanud nende Eesti väike- ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) osakaal, kes näevad ekspordivõimalusi oma toodete või teenuste pakkumisel.

SEB läbi viidud Baltic Business Outlooki (BBO) uuringu põhjal on varasemast rohkem ettevõtteid, kes otsivad täiesti uusi välisturge, mitte ei laienda tegevust olemasolevatel.

Tänavu kavatseb 12 protsenti VKE-dest siseneda uutele turgudele, kui aasta tagasi toimunud uuringus oli see näitaja 9 protsenti. Viimati valitses nii suur huvi uute turgude vastu kuus aastat tagasi. Võrreldes eelmise aastaga on veidi vähem VKE-sid, kes kavatsevad kasvatada olemasolevat eksporti – neid on nüüd ligi 16 protsenti (mullu 18 protsenti). Ekspordi poole ei vaata üldse 72 protsenti VKE-dest, kui nelja aasta eest oli neid 76 protsenti.

Kui Eestis keskendub senistele või uutele eksportturgudele 28 protsenti VKE-dest, siis Leedus on neid natuke rohkem (31 protsenti) ja Lätis vähem (23 protsenti). Sarnaselt Eestile on teistes Balti riikides ekspordihuvi võrreldes aastatagusega veidi kasvanud.

„Rahvusvahelise e-kaubanduse kiire kasv pandeemia ajal on näidanud, et ekspordile annab hoogu digitaliseerimine. Alates sisukast veebilehest kuni e-lahendusteni, mis lubavad oma kaupa ja teenuseid välisriikides pakkuda. Kuid sama uuring näitab, et Eesti VKE-de teenuste ja toodete müük interneti vahendusel võiks kasvada kiiremini. VKE-dest pooled kasutavad internetti müügikanalina või kavatsevad seda teha, kusjuures kahe aastaga ei ole palju muutusi toimunud. Võimalik, et praegune COVID-19 teine laine teeb suhtumises korrektiive ning juba praegu on näha, kuidas ettevõtjad otsivad leidlikke lahendusi oma toodete ja teenuste müügiks,“ ütles SEB VKE-de segmendijuht Tatjana Vakulenko.

SEB uuring toimus detsembris 2020. Kokku vastas Balti riikides 3500 ettevõtet, neist Eestis 1030. Küsitluses osalenud ettevõtetest oli 86 protsendis kuni 10 töötajat.


Lisainfo: 

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB

telefon +372 665 5649
mobiil  +372 511 1718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.