Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 25. märts 2021 10:35

SEB hakkab 1. aprillist vastu võtma pensioni investeerimiskonto avaldusi

Kliendid, kes soovivad ise oma pensioniinvesteeringuid juhtida ning kasutada selleks II samba eeliseid, saavad 1. aprillist avada SEB-s pensioni investeerimiskonto.

Pensioni investeerimiskontoga saavad kogujad iseseisvalt oma pensionisamba raha paigutada ning jätkates II sambasse omapoolseid 2-protsendilisi  sissemakseid lisab riik sellele 4 protsenti sotsiaalmaksu arvelt. Kogutud pensionivara saab kontole üle viia tulumaksuvabalt ning teenustasudeta. Samuti võimaldab loodud süsteem hajutada oma pensioniinvesteeringuid, sest investeeringuid saab hoida nii pensioni investeerimiskontol kui ka omada mitme pensionifondi osakuid.

„SEB kliendiuuringud on näidanud, et umbes kolmandik tänastest pensionikogujatest soovib iseseisvalt oma pensionivarade investeerimisotsuseid langetada ning võtta sellega vastutus tagada endale ise kindel majanduslik seljatagune pensionipõlveks. Näeme, et Eesti elanike huvi investeerimisvaldkonna vastu üha kasvab ning uus pensioni investeerimiskonto lahendus on hea alternatiiv eelkõige kogenud või õppimishimulistele investoritele, kel on soov oma pensioniportfellis olevaid varasid laialdasemalt investeerida,“ ütles SEB Panga juhatuse liige Ainar Leppänen.

Vastavalt seadusele saab investeeringuid teha alates septembrist

Kuigi pensioni investeerimiskonto avamise avalduse saab esitada juba aprillis, siis vastavalt seadusele laekub raha kõigile pensioni investeerimiskontole septembris 2021, misjärel saab alustada iseseisvalt pensionivara investeerimist.

SEB pakub pensioni investeerimiskonto kaudu  oma pensionikogujale väga laia investeerimisvalikut ja seda konkurentsivõimeliste tasudega ning lihtsama hinnastamisega. Lisaks pakub SEB võimalust koostada endale väärtpaberite jälgimisnimekiri, mis aitab mugavalt sihtida endale meelepäraseid väärtpabereid.

„Kuna raha laekub pensioni investeerimiskontole alles viie kuu pärast, tasub seda aega targalt ära kasutada. Algaja investor saab täiendada oma investeerimisalaseid teadmisi ja  lugeda ekspertide soovitusi ja nõuandeid. Täpsema info saamiseks tasub jälgida SEB sotsiaalmeediakanaleid ja kodulehte. Kevadel tuleme ka välja uhiuue digitaalse lahendusega investeeringute tegemiseks. Seega ei tasu täna veel sügisesi väärtpabereid  lõplikult ära valida, vaid oodata sügiseni ja seni oma investeerimisstrateegiat lihvida,“ lisas Leppänen.

Vaadake lähemalt: Seb pensioni investeerimiskonto.

Lisainfo:

Evelin Allas

kommunikatsioonijuht
SEB Pank

mobiil +372 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.