Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 23. märts 2021 13:30

Pensionieas või selle lävel olevad kliendid kaotavad II sambast väljumisega kiirustades raha

Pensionärid ja pensionieelikud saavad II sambast väljuda 10-protsendilise tulumaksuga.

Kui II sambast raha välja võttev pensioniks koguja on juba pensionieas või kui pensionieani on jäänud viis aasta, siis on tulumaksu määr ühekordse väljamakse puhul 10 protsenti. Teised pensionikogujad peavad väljavõetavalt summalt tasuma 20 protsenti tulumaksu.

„Paljud pensionikogujad vanuses 55- 59 aastat on esitanud II sambast väljumise avalduse. Paraku kaotavad nad rutakat otsust tehes raha, sest 60-aastaseks saades oleks neil oluline maksueelis ning 20 protsendi asemel peaksid nad tasuma 10 protsenti tulumaksu. Me räägime siinjuures miljonitest eurodest: üksnes SEB puhul tasuksid eakamad kliendid riigile 1,7 miljonit eurot liigset tulumaksu, kõiki II samba pakkujaid arvestades on see summa tunduvalt suurem,“ ütles SEB Varahalduse äriarendusjuht Peeter Schamardin.

Tänavu 60-aastaseks saavad isikud võidaksid keskmiselt üle 730 euro

Hetkel on ainuüksi SEB portfellis ligi 200 klienti, kes saavad 60-aastaseks ajavahemikus 1. jaanuar 2021 – 31. august 2021 ja kes juba esitasid II sambast lahkumise avalduse. Praeguse seisuga maksavad nad septembrist väljamakstavalt summalt 20 protsenti tulumaksu. Kui antud kliendid esitaksid avalduse kas oma sünnipäeval või hiljem, siis nad saaksid täpselt samamoodi oma raha septembris (või veelgi varem) ja nende kontole laekuks keskmiselt 730 eurot rohkem.

„Kuni märtsi lõpuni on võimalik II sambast väljumise avaldusi tagasi võtta ning esitada see uuesti, kui pensionär või pensionieelik soovib kasutada tulumaksusoodustust. SEB proovib jõuda kõikide oma klientideni, kes on esitanud avalduse ning anda neile täiendavat infot maksueelise kohta, mis neil lähiajal tekib ning tänu millele oleks neil saadav summa suurem,“ lisas Schamardin.


Lisainfo: 

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB Pank

mobiil +372 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.