Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

PRESSIUUDISED - 25. veebruar 2021 15:10

Eestlased asutavad usinalt e-äri firmasid

Jaanuaris registreeriti Eestis 2100 uut ettevõtet ehk 300 vähem kui eelmise aasta samas kuus. Ligi 12-protsendilise languse taga on suuresti elektrienergia sektor, sest aasta eest asutati päikeseelektrijaamade toetusprogrammi tõttu hulganisti just selle valdkonna ettevõtteid. Kui jätta kõrvale elektrifirmad, siis aastaarvestuses loodi vaid 3 protsenti ettevõtteid vähem kui mullu.

Optimistlikult vaatavad tulevikku ettevõtjad, kes näevad uusi ärivõimalusi kaubanduses. „Kaubandussektoris loodi jaanuaris uusi ettevõtteid 14 protsenti rohkem kui aasta eest. Kui vaadata posti- ja internetimüügi alamgruppi, siis neid ettevõtteid loodi koguni 52 protsenti agaramalt kui aasta tagasi,“ kommenteeris SEB Balti kliendianalüüsi ja andmeteaduse juht Lennart Kitt.

„Vaadates ülejäänud sektoreid, siis meelelahutus- ja iluteenuste ettevõtteid on tänavu loodud enam kui veerandi võrra vähem, mis piiranguid vaadates on ka igati arusaadav,“ lisas Kitt.

Kiti sõnul on ettevõtlusaktiivsus püsinud samal tasemel, sest 2020. aasta alguse statistika lõi sassi päikeseenergia buum. Balti riikide võrdluses toimus suur tagasilöök ettevõtete asutamises Lätis, kus jaanuaris loodi ligikaudu kolmandik vähem uusi firmasid. Leedus toimus aastaarvestuses 8-protsendiline kasv.


Lisainfo:

Evelin Allas
kommunikatsioonijuht
SEB Pank

telefon +372 6655 649
mobiil +372 5111 718
aadress Tornimäe 2, 15010 Tallinn
e-post

Sotsiaalmeedia

Kontaktid

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.